anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dołącz teraz - stań się częścią naszej społeczności!

Carlos - ulubione "baby pstryki"

profile.country.en_GB.title
spidzior
Początkujący

Carlos - ulubione "baby pstryki"

Witam wszystkich forumowiczow.... Chcialbym sie z Wami podzielic moimi bardzo pierwszymi amatorskimi pstrykami.... bardzo jestem ciekaw Waszych zapewne motywojacych opinii... pozdr

40 ODPOW. 40
profile.country.PL.title
.Enzo.
Poszukiwacz

Po pierwsze - numeruj zdjęcia! To bardzo ważne i wygodne dla komentujących (poczytaj regulamin galerii).
Pierwsze zdjęcie jakoś tak... nie bardzo mi się podoba może ze względu na to, że na pierwszym planie w dodatku w centrum kadru nic ciekawego nie ma. Owszem, drzewo jest ładne ale nie ma nic poza tym. Na trzecim już jest fajnie.
Drugie ma fajne kolorki i bardziej mi się podoba. Czwarte bym zrobił bardziej symetrycznie (czyli stanął po środku mostka bo wydaje mi się, że zszedłeś trochę na prawo).
Piąte jest super! :thumbsup:

profile.country.pl_PL.title
Bertone.
Poszukiwacz

Cześć :c37

Tak na szybko :
1 - Zbyt ostre światło miałeś. Mogło być trochę więcej dołu :c20
2 - Bardzo fajna kolorystyka – podoba mi się mimo poucinanych listków :thumbsup:
3 - Fajne , fajne choć jak pierwsze zdjęcie ( odrobinę więcej dołu ) :D
4 - Lewa strona przepalona no i szkoda , że liście nie są takie ładniutkie kolorowe – kadr spoko
5,6 - Fajne miejsce :nauseated_face:

Mam wrażenie jakby delikatnie zdjęcia były przeostrzone.

Pozdrawiam
Bartek

__________"Niewiele rzeczy przybliża świat tak, jak czyni to fotografia. Dzięki niej odległe miejsca i ludzie stają się bliscy, a nasze życie bogatsze"__________
profile.country.pl_PL.title
tobaszc53
Początkujący

Bertone napisał(a):


Mam wrażenie jakby delikatnie zdjęcia były przeostrzone.


Też tak mnie się wydaje....
Ale 5 fajna :)

..shprot..
profile.country.PL.title
Tadeusz.O
Doradca

Witaj.
W zasadzie koledzy poczynili już słuszne uwagi, ale od siebie dodam też parę.
1. Mało przesłanek dla pełnej symetrii. Tak jak jest, obciął bym lewą stronę, tak w połowie tego drzewa z tyłu... i dołożył trochę dołu, choć tam chyba już jakiś płot się wyłania?
2. OK, choć szkoda obciętego listka z lewej.
3. Właściwie dobrze.
4. Tu dwie uwagi. Symetria jak najbardziej na miejscu i dobrze, żeby była pełna - czyli górne pręty powinny wychodzić z narożników. Druga - te przepalenia: niebo i oddalone liście - szkoda, że brak szczegółów w tych jasnych miejscach.
5. Najlepsze z całego zestawu (choć też kadr dałoby się nieco poprawić), ale... używasz CS5 - to potężne narzędzie - tego babola na tle wodospadu mogłeś wywalić.
6. Bardzo przyjemne, ale znów - wypalone niebo - nie wygląda to dobrze. Myślałem nad obcięciem góry, ale wtedy powstanie pseudopanoramka, która też dobrze nie wygląda. Należało albo naświetlić bardziej na światła i w PS-ie wyciągnąć cienie, albo zrobić 2, 3 ujęcia i skleić jako HDR. Lub prościej - masz A55 - możesz użyć wbudowanej funkcji HDR.

------------------------------
fotoamator
profile.country.en_GB.title
spidzior
Początkujący

Bardzo dziekuje za cenne uwagi.... :c22 . Odnosnie technik fotografowania na przykladzie zdjec 4 i 6 jak powinienem prawidlowo dobrac ekspozycje przy duzym zachmurzeniu zeby niebo wyszlo poprawnie czy moze jest to wina filtra UV ktory stosuje jako ochronny.... Wiem ze pewnie da sie to wyciagnac w Psie, ktory tez jest dla mnie nowoscia i do ktorego mam jak narazie bardzo ograniczony dostep , ale najpierw chcialbym nauczyc sie wykorzystywac mozliwosci mojej :c56 . pozdr

profile.country.PL.title
Tadeusz.O
Doradca

Use force Luck!... znaczy chciałem powiedzieć, użyj możliwości A55 - masz funkcję HDR w puszce i to 6-stopniową, plus możliwość korekty - wszystko sie da! A warto, bo miejscówki masz ładne :thumbsup:

------------------------------
fotoamator
profile.country.en_GB.title
spidzior
Początkujący
profile.country.en_GB.title
spidzior
Początkujący
profile.country.pl_PL.title
PriQso
Początkujący

ajj 13 :thumbsup:
ale przepalone ;/