anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dołącz teraz - stań się częścią naszej społeczności!

Daniel123

Daniel123-----
Początkujący

Daniel123

Witam wszystkich forumowiczów,jest to mój pierwszy post na tym forum i chcialbym wam pokazać kilka moich zdjeć zrobionych :c56 390
Zachęcam do komentowania, konstruktywna krytyka mile widziana.

28 ODPOW. 28
profile.country.PL.title
Tadeusz.O
Doradca

13 - prawie dobre, :thumbsup: choć tego drzewa z prawej mogłoby być mniej - nic nie wnosi do zdjęcia a wzrok odciąga.
12 - co najmniej dwa błędy: zły, centralny kadr i duży bałagan w tle, a do tego zbyt długi czas naświetlania i zdjęcie "poruszone"
14 - przeciętny kadr - można było dużo lepiej pokazać to miejsce.

------------------------------
fotoamator
Daniel123-----
Początkujący

na przyklad tak?

profile.country.pl_PL.title
Bertone.
Poszukiwacz

Dbaj o tło i unikaj takiego nieba jak przy ostatniej fotce.

__________"Niewiele rzeczy przybliża świat tak, jak czyni to fotografia. Dzięki niej odległe miejsca i ludzie stają się bliscy, a nasze życie bogatsze"__________
Daniel123-----
Początkujący

własnie jak uniknąc takiego tła :question:

profile.country.pl_PL.title
Bertone.
Poszukiwacz

Zdjęcia w formacie RAW i odpowiednia obróbka programem graficznym. Ewentualnie jakiś filtr polaryzacyjny.

__________"Niewiele rzeczy przybliża świat tak, jak czyni to fotografia. Dzięki niej odległe miejsca i ludzie stają się bliscy, a nasze życie bogatsze"__________
profile.country.PL.title
Tadeusz.O
Doradca

Daniel123 napisał(a):

na przyklad tak?


Lepiej. Jeszcze tylko niebo przyciemnić troszeczkę (przydałby się filtr szary-połówkowy), a dół rozjaśnić i byłoby ok.

Daniel123 napisał(a):

własnie jak uniknąc takiego tła

Patrzysz przez wizjer? To widzisz, co jest w kadrze. W kompozycji bierze udział wszystko, nie tylko pierwszy plan. Wzrok ludzki jest tak "skonstruowany", że widzi to, co chce, natomiast na zdjęciu widać wszystko.
(np. urokliwa dolina, którą widzimy zza gałęzi rosnących nad urwiskiem drzew, zachwyceni wyzwalamy migawkę i... zawód, bo na zdjęciu widać głównie gałęzie)

------------------------------
fotoamator
profile.country.pl_PL.title
alpol6
Poszukiwacz

Pozwól że skomentuje:

17- kiedyś zrobiłem podobne zdjęcie jak idąc przez łąke z aparatem opuszczonym, przypadkowo nacisnołem spust migawki. Zero przekazu od zwykłe liście.

18;19- ładne niebo ale za dużo jego Jest. Dół też nie za Ciekawy.

20- Lampa wszystko tu zepsuła. Czarne tło z którego wyrasta Kwiatek z poobcinanymi listkami i lodyżką w tle. No i Lampa po gałach daje.

21- Jedno z lepszych (dwóch dobrych) zdjęć z tej wrzutki. fajnie pokazane. widać że zwracasz uwage na szczegóły, Mogłeś troszeczke bardziej odizolować motyw od sosny z tyłu zmniejszając przysłone ale idziesz w dobrą strone.

22- to zdjęcie jest tym najlepszym które zobaczyłem u Ciebie. Horyzont nisko potęguje wielkość chmur. (zapewne zaraz mnie ktoś poprawi podając łacinską nazwe tych obłoków, ale dla Mnie to są chmury.) znacznie lepsze niż zdjęcie nr 15 lub nr 19 (15 brak nieba, 19 Pusto i niebiesko tylko). Droga prowadzi mnie po tym zdjęciu, to ona nadaje ten Charakter fotografi (konkretnie temu zdjęciu).


Mógł bym tak jeszcze pisać, ale Ja na fotografi sie nie znam. Pisze swoje odczucia i spostrzeżenia.
Pozdrawiam i życze udanych łowów.

profile.country.PL.title
Tadeusz.O
Doradca

Z ostatniej wrzuty jedynie 22. Za to jest znakomite :c4

Pozostałe... cóż - zwykłe pstryki - nawet 18 i 19 się nie bronią, pomimo dość ładnych kolorków; 20 - błysk lampy nie pomógł temu zdjęciu; 21 - brakuje mi tu kontekstu... :c18 ; 17 - po prostu chaos, a oszroniony listek na tle zimowej trawy, może być ładnie pokazany :c63

BTW
alpol6, co miałeś na myśli pisząc:

alpol6 napisał(a):

Zero przekazu od zwykłe liście.

?
Zero przekazu od zwykłych liści. czy Zero przekazu. Ot zwykłe liście. ??

------------------------------
fotoamator