anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dołącz teraz - stań się częścią naszej społeczności!

Deviacje...

profile.country.en_GB.title
Deviant.
Użytkownik

Deviacje...

Porządki

869 ODPOW. 869
profile.country.PL.title
krzys1977
Poszukiwacz

241 Super. :thumbsup:
242 Ekstra. :c4 :c4 :c4
243 Deviant bardzo fajne, ale wersja Tomka jeszcze bardziej mi się podoba. ;)

A 700 & VG-C70AM | SONY 100/2.8 macro | TAMRON 17-50/2.8 | SIGMA 70-200/2.8 EX APO DG II HSM | SONY HVL-F58AM | SONY HVL-F42AM | Velbon Sherpa 600
profile.country.PL.title
Tomek69N
Poszukiwacz

Deviant napisał(a):

Twoja wersja - podoba mi się - zresztą moja w oryginale też jest w stosunku 2x3.
Dałem w 1x1, bo tylko 2 zdjęcia zrobiłem cyfrą w trakcie sesji z 'Potworem'.
Pomiar światła został wykonany cyfrą - moj stary DDR'owski światłomierz odmówił posłuszeństwa. Będę musiał zapolować na jakieś 'nowego' DDR'a na Allegro
Cała cesja (aż 6 ujęć) zarejestrowana została na filmie zwojowym.



Coś wiem o DDR światłomierzach... Miałem trzy Praktiki - padły właśnie pod tym kątem i kolejnym aparatem była Minolta. Szacun i pamięć do dziś za rewelacyjny układ ostrzenia w Praktikach B- nie spotkałem nigdzie więcej tak dobrego do manualnego ostrzenia jak potrójny klin i raster wokół.

profile.country.en_GB.title
Deviant.
Użytkownik

Tomek69N napisał(a):

...Szacun i pamięć do dziś za rewelacyjny układ ostrzenia w Praktikach B- nie spotkałem nigdzie więcej tak dobrego do manualnego ostrzenia jak potrójny klin i raster wokół.


Ano mam Praktice MTL 5B wyposażoną co prawda w podwójny klin wraz z rastrem, ale jej wielka zaleta jest taka, że kliny są pod kątem 45 stopni, co w wielu sytuacjach ułatwia ogniskowanie. W średniaku mam na matówce pojedynczy klin otoczony rastrem - klin jest umieszczony horyzontalnie. Piotr Parvi w swoim Hasselbladzie ma matówkę z klinem ukośnym - pozazdrościć...


M*
A700 Planar T* ZA

profile.country.en_GB.title
mamakuby
Poszukiwacz

Ano mam Praktice MTL 5B wyposażoną co prawda w podwójny klin wraz z rastrem, ale jej wielka zaleta jest taka, że kliny są pod kątem 45 stopni, co w wielu sytuacjach ułatwia ogniskowanie. W średniaku mam na matówce pojedynczy klin otoczony rastrem - klin jest umieszczony horyzontalnie. Piotr Parvi w swoim Hasselbladzie ma matówkę z klinem ukośnym - pozazdrościć...



Zupełnie jakbym czytała po węgiersku :smileyredface:
Pozdrawiam

profile.country.PL.title
Tomek69N
Poszukiwacz


Zupełnie jakbym czytała po węgiersku :smileyredface:
Pozdrawiam


Off top ale... to o fotografii. ;) Kliny umieszczone centralnie w wizjerze służą do ostrzenia wstępnego lub szybkiego, tzn. muszą się dopasować ze sobą kształty fotografowanego obiektu, które jeśli nie jest obraz dostrojony po prostu się "rozjeżdżają". Raster umieszczony wokół klinów, który sprawia wrażenie migoczącego gdy jest nieostry obraz, a użycie go do dokładniejszego ostrzenia, bardzo jest przydatne np. w makrofotografii albo w ostrzeniu przy portrecie gdzie głębia jest "na papier" czyli tak jak lubisz ;)

profile.country.en_GB.title
Deviant.
Użytkownik

J*
A700 Minolta 50/1.7

profile.country.PL.title
krzys1977
Poszukiwacz

Bardzo fajne, ma swój klimat, ale ja bym to widział chyba w pionie lub z tego wyciął prawą stronę i kadrował w kwadrat. ;)

Takie moje zdanie amatora. :D

A 700 & VG-C70AM | SONY 100/2.8 macro | TAMRON 17-50/2.8 | SIGMA 70-200/2.8 EX APO DG II HSM | SONY HVL-F58AM | SONY HVL-F42AM | Velbon Sherpa 600
profile.country.en_GB.title
Deviant.
Użytkownik

krzys1977 napisał(a):

...ale ja bym to widział (...) w kwadrat.

Takie moje zdanie amatora.


Wpadnij do mojej analogowej galerii...
Ja to dopiero jestem leszczem barowym i amatorem

profile.country.en_GB.title
spoltrebor1ofcej
Początkujący

Deviant napisał(a):


Ja to dopiero jestem leszczem barowym i amatorem


Tia.... moim zdaniem to jesteś tym lepszym amatorem :c20 .

Co do ostatniego to podobają mi się te oczy... takie niebieskie :smileymrgreen:

profile.country.PL.title
krzys1977
Poszukiwacz

Deviant napisał(a):

krzys1977 napisał(a):

...ale ja bym to widział (...) w kwadrat.

Takie moje zdanie amatora.


Wpadnij do mojej analogowej galerii...
Ja to dopiero jestem leszczem barowym i amatorem



Ta Deviant z Ciebie amator jak ze mnie farorz. :smileyhappy:

Co do analoga to nie dokładnie o to mi chodziło, a dokładniej o coś takiego.
http://imageshack.us/photo/my-images/163/245wz.jpg/

A 700 & VG-C70AM | SONY 100/2.8 macro | TAMRON 17-50/2.8 | SIGMA 70-200/2.8 EX APO DG II HSM | SONY HVL-F58AM | SONY HVL-F42AM | Velbon Sherpa 600