anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dołącz teraz - stań się częścią naszej społeczności!

EDO - Suzuki

profile.country.pl_PL.title
EDO-----
Poszukiwacz

EDO - Suzuki

:c37
Czas na moje pstryki. Cały czas poznaję tajniki lustrzanki i może kiedyś uda mi się zrobić dobre zdjęcie. Na razie próby z przyrodą.

8 ODPOW. 8
profile.country.pl_PL.title
Bertone.
Poszukiwacz

Witam

Pierwsze zdjęcie trochę ciemne i jakość odrobinę słaba a mogło bys tak pięknie :(
Przy drugiej fotce brakuje mi czegoś... jest kopiec a brak kreta :nauseated_face:


Pozdrawiam

__________"Niewiele rzeczy przybliża świat tak, jak czyni to fotografia. Dzięki niej odległe miejsca i ludzie stają się bliscy, a nasze życie bogatsze"__________
profile.country.PL.title
Tadeusz.O
Doradca

Bertone napisał(a):

Przy drugiej fotce brakuje mi czegoś... jest kopiec a brak kreta

Bo to jest Bartku, kopiec mrówek... :c20
...których też nie widać...

Bertone napisał(a):

Pierwsze zdjęcie trochę ciemne i jakość odrobinę słaba

z jakością się zgodzę - albo to duży crop, albo zbyt mocne wyostrzanie, ale że za ciemne? Wg mnie, jest OK.

------------------------------
fotoamator
profile.country.pl_PL.title
Bertone.
Poszukiwacz

Tadeusz napisał(a):

Bo to jest Bartku, kopiec mrówek... :c20.

:c46

__________"Niewiele rzeczy przybliża świat tak, jak czyni to fotografia. Dzięki niej odległe miejsca i ludzie stają się bliscy, a nasze życie bogatsze"__________
profile.country.pl_PL.title
EDO-----
Poszukiwacz

Dzięki za ocenę.
Wstawiam bociany w jpeg z aparatu. Zmniejszyłem w PhotoScape i wyostrzyłem na 1. Tamte to znęcanie się nad rawem.
A mrówki tak jakoś się rozlazły :c20

profile.country.PL.title
Tadeusz.O
Doradca

1 oczywiście lepiej skadrowana niż 3, ale rozumiem, dlaczego 3 pokazałeś.
Mam wrażenie, że Photoscape robi coś dziwnego z fotką... wygląda, jak z kompaktu - szczególnie źle wygląda chrust w gnieździe... Jeszcze nie wiem dlaczego tak jest...

A na 2 z krateru, chyba wyłania się kawałek mrówki :c25

Edit:
Tak się zastanawiam nad 1/3. Czy nie jest tak, że najpierw z całej klatki wyciąłeś fragment, a potem zmniejszyłeś go do pokazanych 800x532? Exif coś wspomina, że to jest 32% powierzchni całości...
Sorry, że tak Ci to analizuję, ale nie podoba mi się ten chrust i chciałbym dociec dlaczego taki jest - czy to "wina" Photoscape, czy sposobu obróbki.

------------------------------
fotoamator
profile.country.pl_PL.title
EDO-----
Poszukiwacz

Dokładnie tak zrobiłem jak piszesz.

profile.country.pl_PL.title
EDO-----
Poszukiwacz

Dzisiejszy plenerek działkowy.
Zdjęcia bez żadnych przeróbek tylko zmniejszone i wyostrzone w PhotoScape.

profile.country.pl_PL.title
EDO-----
Poszukiwacz

Dzisiaj kolega odebrał zdjęcie w formacie 62x93. Jest zachwycony co mnie bardzo cieszy :D