anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dołącz teraz - stań się częścią naszej społeczności!

Forum nie umiera wcale, uroczy mały brzdąc.

profile.country.pl_PL.title
bart_m26
Użytkownik

Forum nie umiera wcale, uroczy mały brzdąc.

:c37
Zdecydowałem się w końcu na swoją galerię, nie będzie tu póki co takich rewelacji jak u innych, choć początki w większości wyglądały podobnie, ufam, że dzięki uwagom i wskazówkom mi tu udzielonym też podniosę swoje umiejętności. (tu szczególnie cenne dla mnie są techniczne )
Cześć zdjęć się powtórzy (już się tu pojawiły ), ale tym razem są wystawione aby zostały ocenione...
Z czym mam problem to wiem na starcie, kolory, ale co poradzę, póki co notebook lenovo, a więc dla fotografa, na razie na dobry dający się dobrze skalibrować ekran mnie nie stać.


Message was edited by: bart_m26


Message was edited by: bart_m26

Sony A35, 18-55mm, 50mm/1.8 +pasja i plany
101 ODPOW. 101
profile.country.pl_PL.title
bart_m26
Użytkownik

Aby zachować tematykę kolejny post, z działu smaczne, tak do kawy jak znalazł :c20

Sony A35, 18-55mm, 50mm/1.8 +pasja i plany
profile.country.PL.title
Lajam.
Expert

Fajnie, że w końcu się zmusiłeś. :thumbsup:

Tak krótko - na razie jedynie dwójka jest fajna.

Reszta "kotkowych" ma strasznie zabałaganione tło i niezbyt udane kadry.

Fotografia jedzenia wymaga bardzo dobrego światła i super sterylności kadru - u Ciebie póki co tego nie ma.
Jeśli jednak miałby to ocenić, to rogaliki 100 razy lepsze od tego ciastka - i nie mówię o smaku, ale sprawach technicznych.

profile.country.pl_PL.title
bart_m26
Użytkownik

Lajam napisał(a):

Fajnie, że w końcu się zmusiłeś. :thumbsup:



W końcu trzeba było... :c20

Lajam napisał(a):

Reszta "kotkowych" ma strasznie zabałaganione tło i niezbyt udane kadry.



Z tym mam właśnie problem, dziady zawsze jak już się ustawią to na nieciekawym tle...i mała GO niewiele ratuje...

Lajam napisał(a):

Fotografia jedzenia wymaga bardzo dobrego światła i super sterylności kadru - u Ciebie póki co tego nie ma.
Jeśli jednak miałby to ocenić, to rogaliki 100 razy lepsze od tego ciastka - i nie mówię o smaku, ale sprawach technicznych.



Dzięki za cenną radę.

Tak jeszcze zapytam w sprawie kolorów, jest jakiś sposób aby były wierniejsze...na razie robią to w ciemno, albo wybieram preferowany profil, lub suwakiem +-temp w K w zależności od światła. Czasem jeszcze staram się poprawić nasycenie.

Sony A35, 18-55mm, 50mm/1.8 +pasja i plany
profile.country.PL.title
Lajam.
Expert

Nie lepiej wykonać przed zdjęciem profilowanie balansu bieli w aparacie?

Wystarczy w zakładce WB wybrać opcję "własne", potem SET i sfotografować w danym świetle białą kartkę papieru, zapisać ustawienia i do dzieła. Wówczas powinno być tak, że programowo wprowadzisz tylko minimalną korektę albo w ogóle (przy założeniu, że nie wywołujesz w ACR, który ignoruje ustawienia aparatu).

Co do Twoich zdjęć - nie widzę specjalnych problemów z balansem bieli.

Problemem jest to, że zdjęcia są trochę niedoświetlone, brak im szczegółów w cieniach.
Jeśli nie potrafisz tego skompensować w procesie obróbki, proponuję podnieść ISO.

profile.country.pl_PL.title
bart_m26
Użytkownik

Lajam napisał(a):

Co do Twoich zdjęć - nie widzę specjalnych problemów z balansem bieli.



Dzięki, chciałem wiedzieć czy mój ekran nie cygani mnie zbytnio, oglądając swoje zdjęcia na innym ekranie miały nieco inne odcienie.

Lajam napisał(a):

Problemem jest to, że zdjęcia są trochę niedoświetlone, brak im szczegółów w cieniach.



Postaram się temu zaradzić, IDC 4.0 daje spore możliwości, choć jak na razie bardziej zależało mu na wyciąganiu szczegółów z przepaleń.

Sony A35, 18-55mm, 50mm/1.8 +pasja i plany
profile.country.pl_PL.title
joo-----
Początkujący

spróbuj ustawić w aparacie , kontrast -3, w moim przypadku bardzo pomogło w walce z przepaleniami

profile.country.pl_PL.title
bart_m26
Użytkownik
profile.country.pl_PL.title
bart_m26
Użytkownik

Troszkę jeszcze kotowate...wiem, że może robi się nudno, ale przez ten weekend zamierzam wzbogacić swoją galerię...
Koty tak naprawdę są dla mnie okazją do ćwiczenia portretów, wiem, że ludziom robi się inaczej, ale wszyscy na widok aparatu uciekają, a jak się zgadzają, pod żadnym pozorem nie wolno publikować... :|

Sony A35, 18-55mm, 50mm/1.8 +pasja i plany
profile.country.pl_PL.title
c.d.n.
Poszukiwacz

Pojechałeś z tym czarnym kotem pod dzisiejszą datą ... :c34
Ale żeby w konwencji zostać - 13 bardziej mi leży.