anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dołącz teraz - stań się częścią naszej społeczności!

Forum nie umiera wcale, uroczy mały brzdąc.

profile.country.pl_PL.title
bart_m26
Użytkownik

Forum nie umiera wcale, uroczy mały brzdąc.

:c37
Zdecydowałem się w końcu na swoją galerię, nie będzie tu póki co takich rewelacji jak u innych, choć początki w większości wyglądały podobnie, ufam, że dzięki uwagom i wskazówkom mi tu udzielonym też podniosę swoje umiejętności. (tu szczególnie cenne dla mnie są techniczne )
Cześć zdjęć się powtórzy (już się tu pojawiły ), ale tym razem są wystawione aby zostały ocenione...
Z czym mam problem to wiem na starcie, kolory, ale co poradzę, póki co notebook lenovo, a więc dla fotografa, na razie na dobry dający się dobrze skalibrować ekran mnie nie stać.


Message was edited by: bart_m26


Message was edited by: bart_m26

Sony A35, 18-55mm, 50mm/1.8 +pasja i plany
101 ODPOW. 101
profile.country.PL.title
Rutek68
Doradca

67 :thumbsup:

Sony 77 ob.28/2,8; 50-200/4-5,6; 35/1,8; 50/1.7; 135/2,8
profile.country.pl_PL.title
bart_m26
Użytkownik

:c37 dziękuję za opinię.
Chciałbym się teraz podzielić zdjęciami z jak dotychczas najbardziej poważnej sesji jaką miałem okazję odkąd mam aparat (w sensie fotografowania ) uczynić...Uroczystość rodzinna w postaci chrztu, nigdy takich zdjęć nie robiłem, nie mam doświadczenia tak więc wskazanie co źle, na co zwracać uwagę, co pominąłem, źle ująłem mile widziane...

Sony A35, 18-55mm, 50mm/1.8 +pasja i plany
profile.country.pl_PL.title
bart_m26
Użytkownik

i koniec...

Sony A35, 18-55mm, 50mm/1.8 +pasja i plany
profile.country.PL.title
Rutek68
Doradca

:c37 dziękuję za opinię.
Chciałbym się teraz podzielić zdjęciami z jak dotychczas najbardziej poważnej sesji jaką miałem okazję odkąd mam aparat (w sensie fotografowania ) uczynić...Uroczystość rodzinna w postaci chrztu, nigdy takich zdjęć nie robiłem, nie mam doświadczenia tak więc wskazanie co źle, na co zwracać uwagę, co pominąłem, źle ująłem mile widziane...


Z mojego punktu widzenia fotki technicznie są ok. (nie zrobiłem fotek na żadnym chrzcie, komunii, ni weselu :c9 ), doczepić mogę się natomiast jako oglądający do kadrowania i Twojego ustawiania. Na pewno nie jest to łatwe, ale brakuje mi zdjęć od przodu. Poza 70 i 72 nie widać twarzy dzieciaczka, a to on był bohaterem tej imprezy :smileyhappy:

Sony 77 ob.28/2,8; 50-200/4-5,6; 35/1,8; 50/1.7; 135/2,8
profile.country.pl_PL.title
bart_m26
Użytkownik

:c22 Dziękuję za opinię...
Masz rację, główny bohater częściej powinien znaleźć się na zdjęciach, tyle, że kościół był mały, ciasne przejścia, ciężko było w najważniejszych momentach w ogóle podjeść w taki sposób aby sfotografować twarz dziecka. Nie chciałem także zbyt rzucać się w oczy szukając "dziury" w którą można się wcisnąć aby mieć lepszy kadr, ponadto łączyłem uczestnictwo we mszy św. z fotografowaniem. Nie ukrywam, że może łatwiej byłoby mi gdybym chociaż raz przed sesją zobaczył jak wygląda ten kościółek w środku, ale nie było takiej możliwości. Dziecko ma sporo zdjęć, ale podczas "uroczystego obiadu"...Myślę mimo wszystko, że pewne doświadczenie z tego wyniosłem...
-brakowało czegoś szerszego i jasnego np 35mm/1.8, sam "kit" mógłby być 16-50mm/2.8 zakres, światło bardzo ułatwiłoby mi pracę...
-nie używałem praktycznie lampy, ta wbudowana do takich celów średnio się nadaje.
-dobrze jest przed sesją obadać miejsce w którym będziemy fotografować, tak aby chociaż "opatrzyć" które miejsca będą lepsze.
-największą bolączką jest odpowiednie dopasowanie kolorów, ich odcieni podczas obróbki RAWa, ale tu bez lepszego ekranu niewiele zdziałam.

Poniżej parę zdjęć "słodkiego głównego bohatera" :c20

Sony A35, 18-55mm, 50mm/1.8 +pasja i plany
profile.country.PL.title
piotruso
Znawca

Nie wiem czy mogę napisać o tych zdjęciach bo nie jestem żaden zawodowiec. Fotografowałem na kilku chrztach u znajomych ale to nie znaczy, że znam się na tym.
Moje odczucia: Albo się fotografuje albo uczestniczy we mszy św. Niestety, jedno wyklucza drugie. Trzeba się na coś zdecydować. Nie lubię kombinowania z kolorem w jednym reportażu. Albo robię reportaż w czarno-bieli, albo w sepii, albo w kolorze, albo w jeszcze innym stylu ale niech cały będzie spójny. Domyślam się, że nie pokazałeś tu wszystkich zdjęć z uroczystości. Jeżeli zdecydowałeś się zaprezentować swoją próbkę zdjęć z chrztu to ułóż z nich historię, reportaż, pokaz - wszystko jedno jak nazwiesz i zaprezentuj w całości a nie tak po kawałku - pokazałeś zdjęcia z kościoła, na uwagę, że brak zdjęć twarzy dziecka dorzucasz kolejne zdjęcia z sali. Nie ma znaczenia, gdzie które zdjęcia były robione. Reportaż z uroczystości to powinna być całość. Jeżeli byłeś na spotkaniu rodzinnym (obiedzie, przyjęciu) to zdjęcia z tamtego miejsca też niech będą włączone.
Co do samych zdjęć to na moim nie najlepszym ekranie wyglądają dobrze. Naświetlanie raczej poprawne. Kadrowanie do poprawy. Brakuje zdjęć głównych bohaterów a więc dziecka i rodziców: gdy siedzą w ławkach, mogłeś poprosić (w odpowiednich chwilach podczas mszy) aby każdy z rodziców po kolei trzymał dziecko na rękach a jeżeli takie zdarzenie ma miejsce to trzeba zrobić zdjęcie. Poza tym szybka sesja gdzieś w parku, w ogrodzie, obowiązkowo dziecko i rodzice, chrzestni, babcie, dziadkowie.
Tak jak pisałem - nie znam się. Ja tak widzę zdjęcia z chrztu, ja tak bym robił. Ale czy byłyby lepsze od Twoich - nie wiem.

profile.country.pl_PL.title
bart_m26
Użytkownik

piotruso napisał(a):

Nie wiem czy mogę napisać o tych zdjęciach bo nie jestem żaden zawodowiec. Fotografowałem na kilku chrztach u znajomych ale to nie znaczy, że znam się na tym.



Znaczy się i tak masz dużo bogatsze doświadczenie niż ja :c20 ...z pewnością jeśli będę miał okazję w przyszłości fotografować podobne wydarzenie skorzystam z Twoich porad...Cieszy mnie natomiast, że kolory itp są w miarę poprawne...widać, że chcąc poważniej traktować swoje hobby muszę zainwestować w lepszy ekran (nawet w opcji podłączenia go do notebooka, którego obecnie używam do obróbki zdjęć...)

Sony A35, 18-55mm, 50mm/1.8 +pasja i plany
profile.country.pl_PL.title
bart_m26
Użytkownik

Pogoda ostatnim weekendzie wyborna...zdjęcia, cóż...pozostawiam Waszej ocenie.

Sony A35, 18-55mm, 50mm/1.8 +pasja i plany
profile.country.pl_PL.title
bart_m26
Użytkownik