anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dołącz teraz - stań się częścią naszej społeczności!

Forum nie umiera wcale, uroczy mały brzdąc.

profile.country.pl_PL.title
bart_m26
Użytkownik

Forum nie umiera wcale, uroczy mały brzdąc.

:c37
Zdecydowałem się w końcu na swoją galerię, nie będzie tu póki co takich rewelacji jak u innych, choć początki w większości wyglądały podobnie, ufam, że dzięki uwagom i wskazówkom mi tu udzielonym też podniosę swoje umiejętności. (tu szczególnie cenne dla mnie są techniczne )
Cześć zdjęć się powtórzy (już się tu pojawiły ), ale tym razem są wystawione aby zostały ocenione...
Z czym mam problem to wiem na starcie, kolory, ale co poradzę, póki co notebook lenovo, a więc dla fotografa, na razie na dobry dający się dobrze skalibrować ekran mnie nie stać.


Message was edited by: bart_m26


Message was edited by: bart_m26

Sony A35, 18-55mm, 50mm/1.8 +pasja i plany
101 ODPOW. 101
profile.country.pl_PL.title
bart_m26
Użytkownik

Po dość gwałtownej ulewie ukazało się zachodzące słońce...

Sony A35, 18-55mm, 50mm/1.8 +pasja i plany
Tyber-----
Początkujący

Witam.

Ładne zdjęcia z Wawy :) nie wiem ustawiam aparat tak jak Ty masz we właściwościach zdjęć i mi nie wychodzą za nic takie zdjęcia :(

profile.country.pl_PL.title
bart_m26
Użytkownik

Tyber napisał(a):

Witam.

Ładne zdjęcia z Wawy :) nie wiem ustawiam aparat tak jak Ty masz we właściwościach zdjęć i mi nie wychodzą za nic takie zdjęcia :(



Dziękuję, cieszę się, że zdjęcie się podobają...faktycznie jest w albumie parę lepszych, trochę przeciętnych zdjęć. Nie bardzo rozumiem natomiast pytanie, posiadasz ten sam aparat? ustawiasz tak samo ekspozycję jak ja i inne zdjęcie Ci wychodzą, znaczy sie "gorsze" ? :c18 W jaki programie obrabiasz fotografię, czy robisz zdjęcia w RAW i je wywołujesz (ja używam do tego IDC 4. nie stać mnie na oprogramowanie firmy trzeciej, a wywoływarka SONY ma w sobie wszystko co potrzebne )później pewne korekty przeprowadzam w totalnie amatorskiej Picasie...

Dwie fotografie, jedna prosto domyślnie z aparatu, druga wywołanie z RAW.

Sam jestem amatorem, popełniam jeszcze wiele błędów, wiele brakuje mi do wprawnych fotografów którzy tu prezentują swoje galerie, ale wiem, że chcąc mieć jakąś kontrolę nad zdjęciem, jego ostatecznym wyglądem bez formatu RAW w zasadzie obyś się nie można.

Sony A35, 18-55mm, 50mm/1.8 +pasja i plany
Tyber-----
Początkujący

posiadasz ten sam aparat?

Posiadam A390 ale parametry i właściwości mają podobne.ustawiasz tak samo ekspozycję jak ja i inne zdjęcie Ci wychodzą, znaczy sie "gorsze" ? :c18

Dokładnie gorszę :c8 W jaki programie obrabiasz fotografię

Nie jestem zwolennikiem obrabiania zdjęć wole orginały ale używam FastStone Image Viewer
czy robisz zdjęcia w RAW

Tak

profile.country.pl_PL.title
bart_m26
Użytkownik

Tyber napisał(a):

Posiadam A390 ale parametry i właściwości mają podobne.



Trochę się różnią parametrami, ale w zasadzie różnic w większości zdjęć być nie powinno, szczególnie w dobrym świetle...Matryca w :c56 35 jest zdecydowanie lepsza.

Tyber napisał(a):

Dokładnie gorszę :c8



Ale na czym ta "gorszość" polega? czy tym że zdjęcia są bardziej zaszumione itp...tego się nie obejdzie, szczególnie w wyższych wartościach iso. Kolory, kontrast itp to tylko kwestia odpowiedniego przesuwania suwaczków.

Tyber napisał(a):

Nie jestem zwolennikiem obrabiania zdjęć wole orginały ale używam FastStone Image Viewer



Ależ ja mam tak samo, moja "obrabianie" ogranicza się czasem do lekkiego podbicia kolorów, kontrastu, kadrowania, wyostrzenia, bardzo rzadko bawię się filtrami cyfrowymi.

Sony A35, 18-55mm, 50mm/1.8 +pasja i plany
profile.country.pl_PL.title
bart_m26
Użytkownik

Koty to leniwe są...

Sony A35, 18-55mm, 50mm/1.8 +pasja i plany
profile.country.pl_PL.title
bart_m26
Użytkownik

Dziś siostrę odwiedziła koleżanka ze swoim niespełna 6miec synkiem, miałem więc okazję pierwszy raz spróbować fotografii małego dziecka.

Sony A35, 18-55mm, 50mm/1.8 +pasja i plany
profile.country.pl_PL.title
bart_m26
Użytkownik
profile.country.pl_PL.title
bart_m26
Użytkownik
profile.country.pl_PL.title
Quartz.
Użytkownik

Kurcze... miałem napisanego długiego posta, ale zamknąłem przeglądarkę. No nic, muszę pisać jeszcze raz.

Widzę, że polubiłeś długie ekspozycje :) Ładnie to wygląda, spróbuję pooceniać zdjęcia.

49-mało widać, że to zachód. Spróbuj przesunąć suwaczek balansu w stronę cieplejszych kolorów. Plus za prosty horyzont (ja nad tym nie panuję :slight_smile: )

50-długa ekspozycja wygląda ładnie, ale popatrz na kurz w dolnej części kadru. Jak możesz, to na etapie obróbki wystempluj te plamki

51-niebo trochę przepalone. Albo filtr połówkowy na etapie robienia zdjęcia, albo potem w obróbce RAWów nałóż filtr gradacyjny z ujemną ekspozycją

52-albo to winieta, albo ciemny dół, ale coś mi tutaj nie pasuje. Plus za ładne niebo i kolory

53-chyba ciąłbym do kwadratu i dał B&W. Chociaż, teraz jest równie dobrze, poza centralnym kadrem
54-dobrze uchwycone sylwetki ludzi. Chyba lepiej wyglądałoby przy zachodzącym słońcu.
55 - .... się zagubiło w numeracji :)

56-tnij do panoramy, zdjęcie dużo zyska przez spektakl kolorów na niebie
57-ciekawa forma życia wodnego :slight_smile:
58-super :thumbsup: krótki czas spowodował, że widać ruch wzburzonych i "agresywnych" fal
59-chyba musiałeś szybko uciekać do domu po zobaczeniu takiego widoku. Zwiastuje niezłą burzę. Kadr bardzo ładny :thumbsup:

Ogólnie - bardzo dobrze i wakacyjnie :)