anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dołącz teraz - stań się częścią naszej społeczności!

Forum nie umiera wcale, uroczy mały brzdąc.

profile.country.pl_PL.title
bart_m26
Użytkownik

Forum nie umiera wcale, uroczy mały brzdąc.

:c37
Zdecydowałem się w końcu na swoją galerię, nie będzie tu póki co takich rewelacji jak u innych, choć początki w większości wyglądały podobnie, ufam, że dzięki uwagom i wskazówkom mi tu udzielonym też podniosę swoje umiejętności. (tu szczególnie cenne dla mnie są techniczne )
Cześć zdjęć się powtórzy (już się tu pojawiły ), ale tym razem są wystawione aby zostały ocenione...
Z czym mam problem to wiem na starcie, kolory, ale co poradzę, póki co notebook lenovo, a więc dla fotografa, na razie na dobry dający się dobrze skalibrować ekran mnie nie stać.


Message was edited by: bart_m26


Message was edited by: bart_m26

Sony A35, 18-55mm, 50mm/1.8 +pasja i plany
101 ODPOW. 101
profile.country.PL.title
Rutek68
Doradca

Parę dni byłem na wsi, brak jakichkolwiek świateł sztucznych, piękne ciemne niebo, zrobiłem sporo zdjęć w celu uchwycenia upragnionej "spadającej gwiazdy" trud został nagrodzony, kilkanaście zdjęć tego samego obszaru nieba i się udało :c20 nie jestem więc takich pechowcem jak mi się wydawało :slight_smile:



No, opłacało się :smileythumbsup: , mam tylko pytanie czemu stosujesz wysokie ISO przy długich czasach naświetlania ? zawsze dodaje to dużo szumów. Ja jeżeli mogę wydłużyć czas używam ISO 100.

Sony 77 ob.28/2,8; 50-200/4-5,6; 35/1,8; 50/1.7; 135/2,8
profile.country.pl_PL.title
bart_m26
Użytkownik

Rutek68 napisał(a):

No, opłacało się :thumbsup: , mam tylko pytanie czemu stosujesz wysokie ISO przy długich czasach naświetlania ? zawsze dodaje to dużo szumów. Ja jeżeli mogę wydłużyć czas używam ISO 100.



Odpowiedź prozaiczna, nie posiadam wężyka/pilota tak więc max czas jaki mogę osiągnąć to 30sek... chociaż co do szumów i tak muszę przyznać, że jest bardzo dobrze (subiektywna opinia o możliwości matrycy )...poza tym nie jestem pewny czy iso100 wystarczyłoby do uchwycenia tak krótkiego zjawiska jak meteor... :c18

Sony A35, 18-55mm, 50mm/1.8 +pasja i plany
profile.country.PL.title
Rutek68
Doradca


...poza tym nie jestem pewny czy iso100 wystarczyłoby do uchwycenia tak krótkiego zjawiska jak meteor... :c18


jeżeli wydłużysz czas to czemu nie.

Odpowiedź prozaiczna, nie posiadam wężyka/pilota tak więc max czas jaki mogę osiągnąć to 30sek...


A nie masz pilota ?

Sony 77 ob.28/2,8; 50-200/4-5,6; 35/1,8; 50/1.7; 135/2,8
profile.country.PL.title
Lajam.
Expert

Rutek68 napisał(a):

A nie masz pilota ?



Odpowiedź prozaiczna, nie posiadam wężyka/pilota



:c68

profile.country.PL.title
Rutek68
Doradca

:c46 a mówili mi że czytanie ze zrozumieniem to podstawa. Sorry :c22, muszę więcej :c25

Sony 77 ob.28/2,8; 50-200/4-5,6; 35/1,8; 50/1.7; 135/2,8
profile.country.PL.title
Tadeusz.O
Doradca

Na kosmologii słabo sie znam, ale ten ślad wyglada jak "kaczka": meteor wpadł w atmosferę, rozgrzał się, odbił wyżej i ponownie opadł by spłonąć juz doszczętnie :)
Fajna fota :thumbsup:

Wprawdzie dwukrotnie to wydłuza czas zajętości aparatu, ale przy takich fotach i wysokich czułosciach chyba warto włączyc odszumianie przy długich czasach naświetlania.

------------------------------
fotoamator
profile.country.PL.title
Lajam.
Expert

Tadeusz napisał(a):

przy takich fotach i wysokich czułosciach chyba warto włączyc odszumianie przy długich czasach naświetlania.


Ja zrezygnowałem z tego na matrycy CMOS z tego względu, że podczas wykonywania czarnej klatki wyłapywane są głównie gorące piksele, a tych nie ma zbyt wielu. Po prostu szkoda czasu.

profile.country.pl_PL.title
bart_m26
Użytkownik

Lajam napisał(a):

Ja zrezygnowałem z tego na matrycy CMOS z tego względu, że podczas wykonywania czarnej klatki wyłapywane są głównie gorące piksele, a tych nie ma zbyt wielu. Po prostu szkoda czasu.



Racja, szum wynika z wysokiej czułości, mimo ISO3200 gorących pikseli było naprawdę niewiele...też uważam, że stosowanie ciemniej klatki w CMOS mija się z celem...fajnie, że w :c56 można to wyłączyć, w poprzedniku tego nie dało się wyłączyć.

Sony A35, 18-55mm, 50mm/1.8 +pasja i plany
profile.country.en_GB.title
myszaKR
Początkujący

64 - Naprawdę, jak na naświetlanie 30s i takie ISO to naprawdę bardzo ciekawie wyszła ta fota.

profile.country.PL.title
Tadeusz.O
Doradca

Bart - STO LAT, duzo zdrowia, lepszego humoru i mniej marudzenia :D
I oczywiście wielu udanych i wspaniałych zdjęć!!!
:c85 :c85 :c85 :c85 :c85 :c85

------------------------------
fotoamator