anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dołącz teraz - stań się częścią naszej społeczności!

Fotki alfa

Alf------
Początkujący

Fotki alfa

Witam!
Jestem nowy zarówno na forum jak i w sztuce fotografii. Zamieszczam kilka moich zdjęć, pokłosie tegorocznych wakacji. Zdaję sobie sprawę iż nie są to może fotografie najwyższych lotów, ale każdy kiedyś zaczynał. Krytyka jak najbardziej pożądana więc proszę mnie nie oszczędzać. Liczę na uwagi warsztatowe, odnośnie kadrowania i kompozycji i wszelkie inne. Naprawdę jeszcze niewiele wiem i każda podpowiedź będzie na wagę złota. Wszystkie zdjęcia robione aparatem Sony A200 z kitowym obiektywem 18 - 70.


Pozdrawiam!

10 ODPOW. 10
profile.country.en_GB.title
sadam_
Użytkownik

Z tych trzech jedynie dwójka mi podchodzi - w sensie kadru, bo na pewno przydałoby się jej wyostrzenie. Na pozostałych dwóch coś niedobrego stało się z niebem podczas kompresji.

Alf------
Początkujący

Dzięki sadam. Co byś radził w kwestii kadrowania? Niebo faktycznie coś walnięte. BTW witam sąsiada, jestem z Wesołej :D

profile.country.en_GB.title
sadam_
Użytkownik

Witam sąsiada - z której części Wesołej jesteś?
Jeżeli chodzi o kadrowanie - to sam się wciąż uczę:), więc jest mi raczej ciężko doradzać. Mogę jedynie napisać co sam próbowałbym zmienić.
W przypadku pierwszego zdjęcia - na pewno brakuje mi lewej strony, ucięty pomost z łodziami. I dół zdjęcia jest strasznie zabałaganiony - ucięte domy, przydałoby się aby te na pierwszym planie były w całości.
Podobnie jest z trzecim.
Ogólnie warto poszukać jakiegoś ciekawego motywu i umieścić go w mocnym punkcie,czasami trzeba troszkę pochodzić i poszukać dobrego miejsca.

Alf------
Początkujący

Witam!
Jestem z Woli Grzybowskiej :)
Co do kadrowania, na pierwszej fotce jest port jachtowy w Neapolu i trudno byłoby go nie obciąć - ciągnie się jeszcze wiele metrów w morze. Co do reszty to masz rację. Muszę wyrobić sobie oko do kadrowania, na razie to próby. Ale dzięki, wiem teraz na co zwracać większą uwagę.

profile.country.en_GB.title
sadam_
Użytkownik

Drobiazg :D
Co do sąsiedztwa to rzeczywiście jest bliskie - ja mieszkam na Szkopówce :)

Tsuki-----
Początkujący

jak z travela ^^"
śliczne widoczki

Pyzik-----
Początkujący

Rady... rady... IMHO niezbyt trafiłeś z porą dnia. Pamiętaj, że matryca widzi światło inaczej niż Twoje oko. Tego typu zdjęcia będą się lepiej prezentować jeśli wykorzystasz poranne lub wieczorne światło. Uzyskasz bardziej plastyczne w odbiorze zdjęcia.
Aha, IMHO daruj sobie system stabilizacji, wyłącz go i kup zamiast prosty statyw. Nadal będziesz miał nieporuszone fotografie, a będziesz miał o niebo więcej czasu na przemyślenie, czy ustawiony przez ciebie kadr jest w danych warunkach oświetleniowych wart by go uwiecznić.

Alf------
Początkujący

Dzięki Tsuki :D

Pyzik, tobie też wielkie dzięki, niestety, zdjęcia były robione w czasie krótkiej przerwy w wycieczce autokarowej. Nie miałem możliwości udać się tam o innej porze dnia. Co do statywu, to od soboty już mam takowy :D A dlaczego sugerujesz wyłączenie stabilizacji?

profile.country.en_GB.title
sadam_
Użytkownik

Alf napisał(a):

A dlaczego sugerujesz wyłączenie stabilizacji?



Widać, że Kolega instrukcji nie czytał :smileyhappy:
Pisze tam wyraźnie aby podczas korzystania ze statywu wyłączać stabilizację ponieważ nie będzie ona w pełni skuteczna (Przeczytaj najpierw str 16)