anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dołącz teraz - stań się częścią naszej społeczności!

Fotki by Tyber - A390

Tyber-----
Początkujący

Fotki by Tyber - A390

Cześć.

Jako, że jestem dopiero zaczynającym przygodę ze zdjęciami człowiekiem to zakładam swoją galerię po to abyście mi pomogli dobrać odpowiednie parametry aparatu do zdjęć.
Posiadam aparat Sony Alfa390 ze standardowym obiektywem 3.5-3.6/18-55 SAM

30 ODPOW. 30
Tyber-----
Początkujący

sadam napisał(a):

po zmniejszeniu zdjęć trzeba je delikatnie wyostrzyć.

Hm tego to nie wiem jak się robi używam programu Fotosizer i nie bardzo wiem jak w nim się wyostrza.

profile.country.PL.title
piotruso
Znawca

Tyber napisał(a):

sadam napisał(a):

po zmniejszeniu zdjęć trzeba je delikatnie wyostrzyć.

Hm tego to nie wiem jak się robi używam programu Fotosizer i nie bardzo wiem jak w nim się wyostrza.



Nie znam programu ale z tego co odwiedziłem ich stronę to program ten nie ma opcji wyostrzania zdjęć. Poza tym nie zauważyłem też wyboru sposobu interpolacji zdjęcia.
Ja nadal polecam którąś z przeglądarek, których nazwy podałem w poście wyżej. Programy te są przeglądarkami obrazów różnych formatów z możliwościami dość zaawansowanej edycji pojedynczych zdjęć lub można wykonać te operacje wsadowo, oferują możliwość prezentacji za pomocą slide show, wprowadzanie i filtrowanie po słowach kluczowych, edycja metadanych i wiele innych przydatnych rozwiązań. Proste, darmowe, niewielkie a przydatne.

Tyber-----
Początkujący

Okej :) już wyostrzyłem o 15 stopni każde.
Tera możecie krytykować i mówić co poprawić.

Tyber-----
Początkujący

Znalazłem kilka szotów z urlopu ;)
Zatrzymałem się w gdańsku i takie tam pocykałem:
Nie wiem jak ustawić aparat aby miał żywsze kolorki :/...

profile.country.pl_PL.title
Quartz.
Użytkownik

Nie pamiętam jak to dokładnie było w a330/390 ale dla uzyskania żywych kolorów mozesz włączyć tryb Vivd.

To chyba będzie tak: Fn-Strefa koloru-Vivd i tutaj mozesz jeszcze podnieść kontrast i nasycenie.


Co do zdjęć - ciężko się wypowiedzieć. Ostatnie bez wyrazu, trochę krzywe...

Z poprzednich- podoba mi się Passat, tylko zabierz go w ładniejszą scenerię :)

profile.country.PL.title
piotruso
Znawca

Tyber napisał(a):

Znalazłem kilka szotów z urlopu ;)
Zatrzymałem się w gdańsku i takie tam pocykałem:
Nie wiem jak ustawić aparat aby miał żywsze kolorki :/...



Aby uzyskać żywsze kolory musi być spełnionych kilka warunków. Ponieważ na Twoich fotografiach sporo jest nieba to powinno ono być bezchmurne lub powinny występować pojedyncze chmurki. Niestety, tu niebo zaciągnięte jest jednolitą warstwą szarych chmur (szary jest "mało kolorowy" więc ta część zdjęcia będzie mało nasycona). Kolejną przeszkodą jest mało kontrastowe światło. Przy dużych kontrastach ma się wrażenie bardziej nasyconego, bardziej kolorowego obrazu. No i jeszcze kwestia obróbki (czy to przez aparat czy w postprocesie). Tak jak pisał Quartz ustawiając odpowiednią "strefę twórczą" można zmusić aparat do dokonania obróbki odpowiadającej naszym wymaganiom. Ale najlepsze, najbardziej kontrolowane efekty uzyskamy obrabiając zdjęcie w komputerze (i to najlepiej plik RAW, naprawdę można uzyskać bardzo interesujące efekty, warto poświęcić parę chwil na obróbkę).

Tyber-----
Początkujący

Dzięki za wskazówki ;)
Ale obróbką sie zajmę jak zacznę robić "jakieś zdjęcia" aby było co obrobić i z czego ;).
Bo ja nie lubie obrabiać ;) wole orginały.

Tyber-----
Początkujący

Tutaj zdjęcie z Trasy na zlot zrobione koledze ;)

profile.country.PL.title
Tadeusz.O
Doradca

Tyber napisał(a):

Bo ja nie lubie obrabiać ;) wole orginały.

Hmm, jakaś sprzeczność się wdarła. Oryginałem będzie zdjęcie wykonane urządzeniem do obrazowania: aparat na klisze, cyfrowy, skaner, camera obscura, poddane stosownej obróbce (chemicznej lub elektronicznej) stanowiące skończone dzieło.
Gdyby takie dzieło ktokolwiek próbował zmienić, to już nie byłby oryginał właśnie.
A chcąc uniknąć dużej części obróbki warto nauczyć się podstaw fotografii. Ostatnie zdjęcie, nr 10, jest w zasadzie nie do przyjęcia. Chyba, że miało takie być, tytuł "zdjęcie, na którym nic nie widać".
Podstawowa obróbka doprowadziłaby fotkę do stanu "używalności" :smileythumbsup:

------------------------------
fotoamator
Tyber-----
Początkujący

Tadeusz Nie wiem ;) ja widzę te zdjęcie. Ale faktycznie jest za Ciemne ogólnie mówiąc.