anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dołącz teraz - stań się częścią naszej społeczności!

Fotki by Tyber - A390

Tyber-----
Początkujący

Fotki by Tyber - A390

Cześć.

Jako, że jestem dopiero zaczynającym przygodę ze zdjęciami człowiekiem to zakładam swoją galerię po to abyście mi pomogli dobrać odpowiednie parametry aparatu do zdjęć.
Posiadam aparat Sony Alfa390 ze standardowym obiektywem 3.5-3.6/18-55 SAM

30 ODPOW. 30
profile.country.PL.title
Tadeusz.O
Doradca

Tyber napisał(a):

ja widzę te zdjęcie

Jeśli pokazujesz tylko dla siebie, to OK.

W gruncie rzeczy można by się zgodzić nawet z taką ciemnicą, gdyby było to jakoś uzasadnione tematem. Tymczasem jest to

Tyber napisał(a):

zdjęcie z Trasy na zlot zrobione koledze

a więc powinno być coś widać, a raczej nie tylko "coś", bo tyle to widać, niech to będzie zdjęcie z trasy, a nie "czarnego kota w kominie". I fakt, że na źle wyregulowanym ekranie LCD, pod odpowiednim kątem będzie widać "więcej" niczego nie zmienia ("Więcej" jest w cudzysłowie, bo to złudzenie - nie widać więcej - tylko jest nienaturalnie przesunięty punkt czerni ekranu.

A wystarczyłoby zwiększyć ISO... np. do 400

------------------------------
fotoamator
profile.country.pl_PL.title
bart_m26
Użytkownik

:c37
Pierwszej wrzuty podoba mi się samochód, ale tak przy okazji mam pytanie, powiedź proszę, dlaczego przy zdjęciach nocnych aż tak mocno przymykałeś obiektyw? przecież aby uzyskać w pełni ostre zdjęcia wystarczyło na szerokim kącie mieć f8-f11, przez to czas naświetlania był bardzo długi...
Zdjęcie ze zlotu faktycznie znacznie za ciemne...

Sony A35, 18-55mm, 50mm/1.8 +pasja i plany
profile.country.PL.title
Tadeusz.O
Doradca

dlaczego przy zdjęciach nocnych aż tak mocno przymykałeś obiektyw?

Niewykluczone, że dla uzyskania efektu "gwiazdek" na światłach...
Lecz autor nie wziął pod uwagę degradacji obrazu na skutek dyfrakcji, która przy tak małych przysłonach występuje dość mocno, i spadku ostrości i kontrastu, występujących po zbyt mocnym przymknięciu.. A efekt gwiazdki można uzyskać już przy f/8-f/11 - wówczas obiektyw jest zazwyczaj najostrzejszy i dyfrakcja nie daje się tak we znaki.
Przymykając bardziej, należy zdawać sobie sprawę ze skutków i robić to świadomie.

------------------------------
fotoamator
Tyber-----
Początkujący

Dziękuję za wskazówki ;). Faktycznie robiąc zdj nocą miałem w głowie aby mi wyszły gwiazdki na lampach. Bo słyszałem, że jak sa gwiazdki to zdjęcie noca jest dobre :)

profile.country.PL.title
Tadeusz.O
Doradca

Tyber napisał(a):

jak sa gwiazdki to zdjęcie noca jest dobre

Jeśli chodzi o te gwiazdki na niebie, to tak :smileymrgreen:

Powiedz, czy jak Ci oczy nie łzawią, nie ma mgiełki i nie masz żadnej wady wzroku, to nocą widzisz jakieś gwiazdki na światłach?

Więc dorabianie na zdjęciach gwiazdek, jest tylko upiększeniem (coś jak aniołki na chmurce na zdjęciu ślubnym) - jednym się to podoba, innym nie, czasem dodaje uroku zdjęciu, a czasem wręcz przeciwnie.

Z "efektami specjalnymi" na zdjęciach, jest jak z alkoholem - są dla ludzi, ale przesyt kończy się niestrawnością :c14 - więc umiar wskazany.

A bardzo małe przysłony naprawdę obniżają jakość obrazu, nawet stosując profesjonalne super-obiektywy.
W drugą stronę działa to podobnie, ale z innego powodu: maksymalna przysłona powoduje spadek jakości w obiektywach amatorskich; im wyższa klasa obiektywu tym mniej to widać.

------------------------------
fotoamator
profile.country.PL.title
Tadeusz.O
Doradca

No, nie najlepiej.
O ile bocian, choć od d... tyłu, to jeszcze się jakoś broni, to na 12 straszny czerwony bałagan - nie bardzo wiadomo o co tam chodzi, struś chyba najlepszy, choć akurat mrugnął i oczy ma błoną zasłonięta, a ostatnie... nie tylko źle skadrowane, ale po prostu nieostre, a raczej poruszone - nie nadaje się do pokazywania w zasadzie.

Próbuj dalej - będzie lepiej :thumbsup:

------------------------------
fotoamator
Tyber-----
Początkujący

Próbować będę ;).. Dzięki za opinie :)

Tyber-----
Początkujący

A w tym co jest źle? Na Pewno kadr i co jeszcze? :)

profile.country.pl_PL.title
bart_m26
Użytkownik

Tyber napisał(a):

A w tym co jest źle? Na Pewno kadr i co jeszcze? :)



No tak, już sam sobie wystawiasz ocenę wyręczając w tym innych :c20

Tak poważnie, ja gdybym fotografował silnik starałbym się więcej pokazać, szerzej? ale to tylko moja opinia, także jestem podobnym amatorem jak Ty...jedynie czego bym sobie życzył aby Twoje zdjęcia miały po dłuższym boku np 800px...za duże źle się ogląda, ale takie małe także.
Życzę postępów, udanych kadrów, dobrego światła...teraz zaczyna się jesień, miękkie światło, nieraz "przefiltrowane" przez mgłę, złote, brązowe, czerwone liście, drzewa, warto szczególnie w najbliższym czasie szukać kadrów. :smileythumbsup:

Sony A35, 18-55mm, 50mm/1.8 +pasja i plany