anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dołącz teraz - stań się częścią naszej społeczności!

FotoAlbum - Bambi

profile.country.de_DE.title
Bambi-----
Początkujący

FotoAlbum - Bambi

Witam serdecznie!
Na poczatku zaznaczę, ze lustrzanku uzywam od okolo 5 miesiecy. Dopoki nie trafilem na to formum, nie przywiazywalem wagi do tego jakie ustawienia maja byc, jakie zasady fotografowania powinno sie zachowywac... Nie przywiazywalem wagi do tego co to jest GO, przyslona i inne parametry. Jesli zdjecie mi sie podobalo to bylo ok, a jesli sie nie podobalo to je usuwalem. Na poczatku uzywalem Olympus-a E420 zdjecia z niego to 3 pierwsze fotki, Teraz mam Sony A200 ze standartowym obiektywem 18-70 a zdjecia z niego to poki co 2 kolejne.
Po przeczytaniu wiekszosci postow na tym forum zobaczylem jakim bylem -nikogo nie urazajac- "pustakiem". Mam rowniez swiadomosc z tego, iz fotograf ze mnie zaden a i pewnie artysta kiepski. Jestem jednak zdania, iz kazda wskazowka mi dana i zastosowana moze przyczynic sie do poprawy jakosci moich przyszlych zdjec. Nie tyle w kwestii artystycznej - bo kazdy rozpatruje to wg swojego uznania - lecz w kwestii technicznej.

Pozdrawiam!

P.S. Chyle czola przed innymi uzytkownikami tego forum, ktorzy za w tej dziedzinie swietnymi fachowcami.

Paweł
78 ODPOW. 78
profile.country.de_DE.title
Bambi-----
Początkujący

Te zdjecia sa juz z Sony A200

Paweł
profile.country.pl_PL.title
koteczek11
Początkujący

ja na parametrach etc sie nie znam wiec moge tylko ocenic wyglad i ... to ostatnie zdjecie mi nie lezy :( stasznie "gryza" te dwa bloki na bokach :( i ta duza zarna plama na gorze :( no chyba ze artysta mial coś na mysli...

profile.country.de_DE.title
Bambi-----
Początkujący

Tak! Zdecydowanie masz racje... Faktycznie zdjecie zupelnie bez przemyslenia... Teraz sam nie wiem co to mialo byc...
Dzieki za koment. ;)

Paweł
Ciameq
Początkujący

centralne ułożenie kwiata na drugim zdjęciu = fail :P

Tommygun------
Początkujący

Każde z innej parafii, szycha - no nieciekawie, trzeba było popróbować z róznych stron.

2 - kwiat, centralny kadr przy kwiatach wcale nie musi być błedem, podobnie jak rozeta w kościele itp promieniste motywy, jednak tutaj za krótka ogniskowa i na początku traktuj kwiaty jak ludzkie twarze.

3 słupki - mogłeś wykorzystać najbardziej banalny motyw, tj skos, ułożyć słupki po skosie w kadrze

nocne - nieciekawe, mogą służyć jedynie dla ćwiczeń przed wyjściem w poszukiwaniu ciekawszych motywów. Zdjęcia nocne to tak naprawde powinny być wczesno/późno wieczorne zanim niebo zrobi się całkowicie czarne. Niskie iso, statyw, wyłączyć stabilizację na statywie.

profile.country.de_DE.title
Bambi-----
Początkujący

Dziekuje za komentarz i dobre rady.

Nastepne zdjecia jakie bede wrzucac postram sie zrobic lepsze, uwzgledniajac Twoje wytyczne.

P.S. Zdjecia nocne to faktycznie tylko sprawdzian. Kak zakupie wiecej sprzetu typu filtry itp to wroce do nocnych widoczkow. Jan narazie to spodobalo mi sie na tyle, ze zaczalem urzadzac amatorskie studio.

Paweł
profile.country.en_GB.title
sadam_
Użytkownik

A mi się prawie spodobało pierwsze nocne. Prawie bo wadzi latarnia w PD i żal, że żaden neon nie jest ostry.

adrianivo
Początkujący

Mnie smieszy powielanie schematow i stwierdzanie ze kadr centralny to juz be i fe :)
Jak kazdy by takie zdjecia pstrykal, ze zawsze w 1/3 w gornym lewym czy prawym rogu, to zdjecia bylyby strasznie schematyczne 😕
Nie podzielam zupelnie tego zdania

profile.country.de_DE.title
Bambi-----
Początkujący

sadam - Dzieki. Wyjasnie jeszcze szybciutko... Zdjecie nocne to w zasadzie pierwsze moje proby z tym aparatem, bez statywu... ;-/ Przytrzymywalem aparat na krawedzi balkonu... Ponizej zamieszczam zdjecie - rowniez nocne - jeszcze z Olympusa.

adrianivo - Dziekuje ze podzieliles sie swoimi spostrzezeniami. ;) Ja tez nie zgadzalbym sie z taka opinia. Zauwaz jednak, ze tu chyba nikt nie powiedzial ogolnie, ze kadr centralny jest "fuuj"... Sa zdjecia, do ktorych takie kadrowanie pasuje a i sa takie, gdzie lepiej zastosowac cos innego.

Pozdrawiam serdecznie!

Paweł