anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dołącz teraz - stań się częścią naszej społeczności!

FotoAlbum - Bambi

profile.country.de_DE.title
Bambi-----
Początkujący

FotoAlbum - Bambi

Witam serdecznie!
Na poczatku zaznaczę, ze lustrzanku uzywam od okolo 5 miesiecy. Dopoki nie trafilem na to formum, nie przywiazywalem wagi do tego jakie ustawienia maja byc, jakie zasady fotografowania powinno sie zachowywac... Nie przywiazywalem wagi do tego co to jest GO, przyslona i inne parametry. Jesli zdjecie mi sie podobalo to bylo ok, a jesli sie nie podobalo to je usuwalem. Na poczatku uzywalem Olympus-a E420 zdjecia z niego to 3 pierwsze fotki, Teraz mam Sony A200 ze standartowym obiektywem 18-70 a zdjecia z niego to poki co 2 kolejne.
Po przeczytaniu wiekszosci postow na tym forum zobaczylem jakim bylem -nikogo nie urazajac- "pustakiem". Mam rowniez swiadomosc z tego, iz fotograf ze mnie zaden a i pewnie artysta kiepski. Jestem jednak zdania, iz kazda wskazowka mi dana i zastosowana moze przyczynic sie do poprawy jakosci moich przyszlych zdjec. Nie tyle w kwestii artystycznej - bo kazdy rozpatruje to wg swojego uznania - lecz w kwestii technicznej.

Pozdrawiam!

P.S. Chyle czola przed innymi uzytkownikami tego forum, ktorzy za w tej dziedzinie swietnymi fachowcami.

Paweł
78 ODPOW. 78
profile.country.de_DE.title
Bambi-----
Początkujący

Masz rację, wtedy nie myślałem, że oświetlenie odgrywa tak dużą rolę w fotografii...
Włączyłem stary fotograficzny halogen i w pomieszczeniu było tak jasno, że nawet do głowy mi wtedy nie przyszło, że taki efekt będzie na zdjęciach :)

Paweł
cataris
Początkujący

Światło gra najważniejszą rolę w fotografii! :P

Halogen to niekoniecznie dobre rozwiązanie - dużo ciągnie, szybko się nagrzewa i nie wytrzymuje zbyt długo. Polecam światło błyskowe.

profile.country.de_DE.title
Bambi-----
Początkujący

Dziękuje za dobrą radę :)
Halogen to faktycznie nie był dobry pomysł... To był stary radzieckiej produkcji sprzęt. Po 30 minutach robiło się gorąco ;)

Teraz już wiem jaką rolę pełni światło. Zdjęcia, które przedstawiłem były wykonane dwa lata temu :)

Paweł
cataris
Początkujący

Ale spoko, chyba każdy przerabiał stary, radziecki halogen, haha :D.

profile.country.PL.title
SZFENDAK
Poszukiwacz

halogeny to sobie zostaw do focenia dziewczyn, szybciej się rozbierają :nauseated_face:
oczywiście jak ci zależy na modelkach a nie na zdjęciach :c34

profile.country.de_DE.title
Bambi-----
Początkujący

Oj tam, oj tam 8-)

Paweł
profile.country.pl_PL.title
Vena...
Nowicjusz

Wszelki duch... Dotrzymałeś obietnicy reaktywacji albumu.
Moim skromnym zdaniem nie masz powodu przepraszać, że preferujesz jeden rodzaj fotografii. Ważne żeby sprawiało Ci to frajdę i żebyś się rozwijał. Ja widzę kolosalną różnicę między tymi zdjęciami, które właśnie pokazałeś, a tymi które widziałam na plenerze.
Z aktualnej wrzutki najbardziej podoba mi się ostatnie zdjęcie. Co jest z pozostałymi już nie piszę bo przedpiśćcy się wypowiedzieli. Poza tym mimo wszystko fotografia studyjna to nie mój konik ;-)

profile.country.PL.title
kris..
Pasjonat

pawelgrazawski napisał(a):

Witam!
Po dość wielu klapnięciach lustra ;)

Za namową kolegi postanowiłem kontynuować swoją Fotogalerię. Postanowiłem kontynuować ale w sposób nieco inny...
Chce pokazać Wam zdjęcia jakie najbardziej mnie interesują i które robiłem w przeciągu dwóch lat oraz to czego się uczyłem z każdym kolejnym zdjęciem...

Przepraszam, że będzie to jeden temat, ale nie czuję sie dobrze w krajobrazie czy też zdjęciach ślubnych itp.


JEST!
Wiesz co - ciesze się, że to zrobiłeś bo znaczy, że jesteś słowny :c4
Pamiętaj, że najważniejsza opinia jest ta Twoja, bo to są Twoje zdjęcia :c20
No i co to za przepraszanie za monotematyczność? Zwróć uwagę na album mamy_kuby. Im mniej tematów, tym łatwiej się rozwijać. Ja czasami żałuję, że fotografuję wszystko co fajne dookoła mnie. Może gdybym się skupił na jednym to byłoby to na znacznie wyższym poziomie, niż teraz :c18


1 - fajnie byłoby gdyby głowę podniósł do góry i spojrzał w aparat
2 - już lepiej, ale szkoda, że oko, które jest "bliżej nas" jest w cieniu
9 - głowa w stronę lampy i pozbyłbyś się cienia na prawym oku. Dodatkowo ścięcie łapki uważam w tym przypadku za błąd
17 i 18 - co Ty go tak w stronę cienia kierujesz :P
19 - główka do góry :smileymrgreen:

Mam prośbę- jakbyś tak trzymał się jakieś numeracji/kolejności to byłoby fajnie :c6

Paweł światło leży i kwiczy. Trudno się dziwić. To początki były. Masz na stałe zamocowaną tę lampę ? Kombinuj. W lewo, w prawo. Zamontuj jakiś dyfuzor, bo samo światło to raz, ale sztuka polega do stosownym wykorzystaniu dyfuzorów (parasolka, softbox, dish....). Sam nie mam wielkiego warsztatu, ale od zawsze światło przepuszczałem przez coś. Pamiętam, jak na jednej z pierwszych sesji spaliłem kartkę papieru, bo po 30minutach w otoczeniu halogena się tak nagrzała, że się zjarała :smileymrgreen: Ale zawsze coś było między lampą, a modelką.

pawelgrazawski napisał(a):

Dziękuje za dobrą radę :)
Halogen to faktycznie nie był dobry pomysł... To był stary radzieckiej produkcji sprzęt. Po 30 minutach robiło się gorąco ;)

Teraz już wiem jaką rolę pełni światło. Zdjęcia, które przedstawiłem były wykonane dwa lata temu :)


Tak Pawełku. Światło to podstawa. Często mi znajomi doskwierają, że ja to się mam fajnie, piękne kobiety, nieraz nago. Mało kto ma świadomość tego, że ja muszę nieźle główkować by ciało, które pierwszy raz widzę dobrze oświetlić. Generalnie podejście jest takie, że w studio mam bryłę, a nie kobietę i moim zdaniem jest dobrej jej oświetlenie (i skadrowanie) :c20
Ja również przechodziłem przez lampy halogenowe . Łoj. Nawet dwie miałem (2x500W). I sobie zrobiłem w nich dziurkę na parasolki :smileymrgreen: Ale gorąc był niemożliwy.
Polecam w studio błyskać. Krótsze czasy, nie ma takiego ciepła, możesz używać softoboxów (które uwielbiam :smileymrgreen: ). Błyskanie jest trudniejsze bo ze światłem ciągłym masz tak, że od razu widzisz efekt, z błyskowym nie koniecznie.

____________________
FF. 14mm. 35mm. 50mm. 85mm. 135mm. 500mm. 70-210
thank god i'm a photographer
profile.country.de_DE.title
Bambi-----
Początkujący

Dziękuję Kris za obszerny komentarz.
Jutro jak znajdę kilka chwil to postaram się odszukać kilka kolejnych zdjęć.

Pytałeś dlaczego kieruję modela nie do światła a przeciwnie...
Odpowiedź jest prosta... Model nie mógł wytrzymać jasności tego halogenu i sam się odwracał :slight_smile:
On był prawie jak spawarka :slight_smile: O ile dobrze pamiętam to jakieś 1000 W
Spokojnie można było nim oświetlać podwórko :)

Teraz wiem na co zwracać więcej uwagi :) Sam oglądając swoje zdjęcia widzę błędy, których dziś bym nie popełnił.

Co do innego rodzaju oświetlenia to będzie ;)
Z czasem zmieniałem mój warsztat i uzupełniałem go o nowe urządzenia :)
W tej chwili dysponuję parasolkami, softboxami, błyskowym światłem... ale nie od razu Kraków zbudowano :)

Tak jak napisałem wcześniej te zdjęcia pochodzą sprzed dwóch lat. Do dnia dzisiejszego zrobiłem mnóstwo innych zdjęć używając różnych sprzętów. Oczywiście mógłbym wstawić od razu zdjęcia np. sprzed tygodnia, ale nie... Chcę podzielić się z Wami moją drogą, tym jak odkrywałem i doceniałem.
Warto również wspomnieć, że większość wskazówek wyczytałem na naszym forum w dziale ABC Fotografowania http://forum.sony.pl/viewforum.php?f=189&sid=764dcc9f10bc6e9550c97ee8b3786847

Paweł
profile.country.pl_PL.title
ania.s
Początkujący

Pawełku, wszystkiego najlepszego http://klubkm.pl/forum/images/smilies/kisstogether.gif
http://fc01.deviantart.net/fs41/f/2009/039/e/7/dancin_chicken_by_jrockertiki4tokyo.gif