anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dołącz teraz - stań się częścią naszej społeczności!

FotoAlbum - Bambi

profile.country.de_DE.title
Bambi-----
Początkujący

FotoAlbum - Bambi

Witam serdecznie!
Na poczatku zaznaczę, ze lustrzanku uzywam od okolo 5 miesiecy. Dopoki nie trafilem na to formum, nie przywiazywalem wagi do tego jakie ustawienia maja byc, jakie zasady fotografowania powinno sie zachowywac... Nie przywiazywalem wagi do tego co to jest GO, przyslona i inne parametry. Jesli zdjecie mi sie podobalo to bylo ok, a jesli sie nie podobalo to je usuwalem. Na poczatku uzywalem Olympus-a E420 zdjecia z niego to 3 pierwsze fotki, Teraz mam Sony A200 ze standartowym obiektywem 18-70 a zdjecia z niego to poki co 2 kolejne.
Po przeczytaniu wiekszosci postow na tym forum zobaczylem jakim bylem -nikogo nie urazajac- "pustakiem". Mam rowniez swiadomosc z tego, iz fotograf ze mnie zaden a i pewnie artysta kiepski. Jestem jednak zdania, iz kazda wskazowka mi dana i zastosowana moze przyczynic sie do poprawy jakosci moich przyszlych zdjec. Nie tyle w kwestii artystycznej - bo kazdy rozpatruje to wg swojego uznania - lecz w kwestii technicznej.

Pozdrawiam!

P.S. Chyle czola przed innymi uzytkownikami tego forum, ktorzy za w tej dziedzinie swietnymi fachowcami.

Paweł
78 ODPOW. 78
profile.country.de_DE.title
Bambi-----
Początkujący

Dziękuję Aniu!


Kiedy wpadacie na imprezę?!

Paweł
profile.country.PL.title
kris..
Pasjonat

pawelgrazawski napisał(a):

Kiedy wpadacie na imprezę?!


Twoja impreza urodzinowa odbędzie się 12 grudnia o godzinie 17.00 w Restauracji Leśniczówka w Chorzowie. Info tutaj: LINK
:smileymrgreen:


pawelgrazawski napisał(a):


Czego się nauczyłem?
Nauczyłem się tego, że lampki mają swój czas synchronizacji i nie można ustawić krótszego czasu niż czas synchr. lampy ponieważ takie zdjęcie będzie kompletnie ciemne. Owszem lampa błyśnie, ale po tym jak migawka będzie już dawno zamknięta.

Co więcej... Dwa softboxy to nie wszystko. Najlepiej mieć jeszcze jakąś lampkę do doświetlenia tła ewentualnie światło (nie wiem jak się ono profesjonalnie nazywa) które nazywam "kontrą".
Jest to światło które "odcina" nam postać od tła; padające na tył modelki/modela.(jeśli oczywiście jest on lub ona zwrócona do nas twarzą :D).


chłopie, to Ty jesteś jakieś 10 lat przede mną w rozwoju, bo ja dalej tkwię z jedną lampą. Muszę wpaść na nauki :smileythumbsup:

____________________
FF. 14mm. 35mm. 50mm. 85mm. 135mm. 500mm. 70-210
thank god i'm a photographer
profile.country.pl_PL.title
ania.s
Początkujący

pawelgrazawski napisał(a):


Kiedy wpadacie na imprezę?!


A kiedy zapraszasz? :c34

profile.country.de_DE.title
Bambi-----
Początkujący

pawelgrazawski napisał(a):


Kiedy wpadacie na imprezę?!


A kiedy zapraszasz? :c34



Non-Stop :D

Paweł
profile.country.pl_PL.title
rakastan00
Poszukiwacz

O ktoś tu ma urodzinki!
No to wszystkiego najlepszego z okazji urodzin! :c85

profile.country.de_DE.title
Bambi-----
Początkujący

:c37

Wstawiam kilka kolejnych fotek...
Jeśli dobrze pamiętam, zrobiłem je dokładnie rok temu :)

Używałem tu w sumie trzech źródeł światła. Dwa softboxy po bokach i lampka aparatu do wyzwalania softboxów (przez fotocelę).

Zdecydowanie błędem przy wykonywaniu tych zdjęć był brak czwartego źródła światła, które świecąc od tyłu odcinałoby postać od tła.

Paweł
profile.country.pl_PL.title
rakastan00
Poszukiwacz

Myślę, że dużo pracy jeszcze przed Tobą jeśli chodzi o zdjęcia studyjne. Takie ustawienie świateł okazało się niekorzystne dla modelki.

profile.country.de_DE.title
Bambi-----
Początkujący

rakastan napisał(a):

Myślę, że dużo pracy jeszcze przed Tobą jeśli chodzi o zdjęcia studyjne. Takie ustawienie świateł okazało się niekorzystne dla modelki.



Myślę, że jesteś Ewo jedną z wielu osób, które nie czytają tego co piszę ;)

Na dzień dzisiejszy światła ustawiam zupełnie inaczej. Oczywiście nie zmienia to faktu, iż wiele jeszcze pracy przede mną ;)

Przyjdzie taki czas, gdy będę tu wstawiać aktualne fotki :)

Paweł
profile.country.PL.title
Lajam.
Expert

pawelgrazawski napisał(a):

Myślę, że jesteś Ewo jedną z wielu osób, które nie czytają tego co piszę ;)


Że co napisałeś? :c97

profile.country.pl_PL.title
rakastan00
Poszukiwacz

Czytam co piszesz, tylko nie bardzo wiem po co wstawiać zdjęcia, które według Ciebie były źle zrobione i prosisz o porady i komentarze (patrz tytuł galerii). Lepszą nauką według mnie byłoby wstawienie fotki złej i dobrej w celu porównania.