anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dołącz teraz - stań się częścią naszej społeczności!

FotoAlbum - Bambi

profile.country.de_DE.title
Bambi-----
Początkujący

FotoAlbum - Bambi

Witam serdecznie!
Na poczatku zaznaczę, ze lustrzanku uzywam od okolo 5 miesiecy. Dopoki nie trafilem na to formum, nie przywiazywalem wagi do tego jakie ustawienia maja byc, jakie zasady fotografowania powinno sie zachowywac... Nie przywiazywalem wagi do tego co to jest GO, przyslona i inne parametry. Jesli zdjecie mi sie podobalo to bylo ok, a jesli sie nie podobalo to je usuwalem. Na poczatku uzywalem Olympus-a E420 zdjecia z niego to 3 pierwsze fotki, Teraz mam Sony A200 ze standartowym obiektywem 18-70 a zdjecia z niego to poki co 2 kolejne.
Po przeczytaniu wiekszosci postow na tym forum zobaczylem jakim bylem -nikogo nie urazajac- "pustakiem". Mam rowniez swiadomosc z tego, iz fotograf ze mnie zaden a i pewnie artysta kiepski. Jestem jednak zdania, iz kazda wskazowka mi dana i zastosowana moze przyczynic sie do poprawy jakosci moich przyszlych zdjec. Nie tyle w kwestii artystycznej - bo kazdy rozpatruje to wg swojego uznania - lecz w kwestii technicznej.

Pozdrawiam!

P.S. Chyle czola przed innymi uzytkownikami tego forum, ktorzy za w tej dziedzinie swietnymi fachowcami.

Paweł
78 ODPOW. 78
profile.country.de_DE.title
Bambi-----
Początkujący

Jeśli byś czytała to byś wiedziała co jest napisane w poście rozpoczynającym kontynuację galerii :)

Paweł
TMiN-----
Początkujący

jak to mówią rodowici hindusi.... "enyłej" po co wstawiać fotki z zamierzchłych czasów skoro mają w sobie elementarne błędy i nie odzwierciedlają aktualnego stanu umiejętności fotografującego ? Pokaż w takim razie coś aktualnego by Ewa mogła się wypowiedzieć :c18

profile.country.pl_PL.title
rakastan00
Poszukiwacz

Przepraszam Ciebie bardzo, ale nie będę za każdym razem wracała do początku Twojej galerii, żeby zobaczyć co tam napisałeś i tym bardziej nie muszę tego pamiętać. I zapewne dlatego według Ciebie wiele osób nie czyta tego co napisałeś.

profile.country.PL.title
Lajam.
Expert

TMiN napisał(a):

Pokaż w takim razie coś aktualnego


poka poka :c97

Może się wypowiem, ale nie obiecuje.
Teraz w modzie są sarenki :c34

TMiN-----
Początkujący

rakastan napisał(a):

Przepraszam Ciebie bardzo, ale nie będę za każdym razem wracała do początku Twojej galerii, żeby zobaczyć co tam napisałeś i tym bardziej nie muszę tego pamiętać. I zapewne dlatego według Ciebie wiele osób nie czyta tego co napisałeś.




ty dziewczyno nie narzekaj... tu są tylko 3 strony..... mogłaś trafić jak śliwka w kompot np u Bertone .... obecnie 66 stron :smileyhappy:







... a nad ranem wory pod oczami murowane :smileyhappy:

Lajam napisał(a):


Teraz w modzie są sarenki :c34




a to do końca nie jest sprawdzone .... bo daleko było....więc umownie ustalmy że była to opcja unisex ;)

wracając do meritum też czekam na aktualne fotki ;)

profile.country.pl_PL.title
Vena...
Nowicjusz

pawelgrazawski napisał(a):



Używałem tu w sumie trzech źródeł światła. Dwa softboxy po bokach i lampka aparatu do wyzwalania softboxów (przez fotocelę).

Zdecydowanie błędem przy wykonywaniu tych zdjęć był brak czwartego źródła światła, które świecąc od tyłu odcinałoby postać od tła.


Ja bym dodała jeszcze do tej listy ustawienie lampy na aparacie na zbyt dużą moc co spowodowało spłaszczenie zdjęcia, ale to już pewnie też sam wiesz ;-)
Hyhy przez byłą pracę teoretykiem jestem całkiem niezłym, ale z praktyką mam zdecydowanie gorzej ;-D

profile.country.pl_PL.title
rakastan00
Poszukiwacz

tu akurat tylko 3, ale i tak nie będę wracała do początku :nauseated_face:
Jak jadę z koksem to się nie zastanawiam czy tu akurat powinnam o czymś pamiętać.
Dawaj Paweł nowe fotki i nie marudź. :D

profile.country.PL.title
Lajam.
Expert

TMiN napisał(a):

Lajam napisał(a):


Teraz w modzie są sarenki :c34




a to do końca nie jest sprawdzone .... bo daleko było....


Ale ja nie pisałem o Twoim zdjęciu...nie ekscytują mnie takie fotki, no chyba że samo uchwycenie sarenki zasługuje na jakieś pieśni pochwalne więc...alleluja :smileyhappy:

Kontekst sarenki, a właściwie jelonka, ma związek z transformacją właściciela tego albumu :c34

TMiN-----
Początkujący

a to zmienia postać rzeczy :slight_smile:

profile.country.de_DE.title
Bambi-----
Początkujący

Vena napisał(a):

pawelgrazawski napisał(a):



Używałem tu w sumie trzech źródeł światła. Dwa softboxy po bokach i lampka aparatu do wyzwalania softboxów (przez fotocelę).

Zdecydowanie błędem przy wykonywaniu tych zdjęć był brak czwartego źródła światła, które świecąc od tyłu odcinałoby postać od tła.


Ja bym dodała jeszcze do tej listy ustawienie lampy na aparacie na zbyt dużą moc co spowodowało spłaszczenie zdjęcia, ale to już pewnie też sam wiesz ;-)
Hyhy przez byłą pracę teoretykiem jestem całkiem niezłym, ale z praktyką mam zdecydowanie gorzej ;-D



Zdecydowanie Gosiu masz rację!
Jako, że A200 nie posiada gniazda synchro i nie miałem też kostki na gorącą stopkę z gniazdem synchro to była jedyną opcją by wyzwalać boczne lampy za pomocą fotoceli.
Nie zmienia to jednak faktu, iż moc lampy była zbyt duża. Nie wiedziałem jeszcze wtedy do czego służy korekta błysku.

A w tym momencie zacząłem się zastanawiać czy zmniejszenie mocy błysku w trybie WL nie miało by wpływu na wyzwalanie lampek, które były w softboxach.

Paweł