anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dołącz teraz - stań się częścią naszej społeczności!

FotoAlbum - Bambi

profile.country.de_DE.title
Bambi-----
Początkujący

FotoAlbum - Bambi

Witam serdecznie!
Na poczatku zaznaczę, ze lustrzanku uzywam od okolo 5 miesiecy. Dopoki nie trafilem na to formum, nie przywiazywalem wagi do tego jakie ustawienia maja byc, jakie zasady fotografowania powinno sie zachowywac... Nie przywiazywalem wagi do tego co to jest GO, przyslona i inne parametry. Jesli zdjecie mi sie podobalo to bylo ok, a jesli sie nie podobalo to je usuwalem. Na poczatku uzywalem Olympus-a E420 zdjecia z niego to 3 pierwsze fotki, Teraz mam Sony A200 ze standartowym obiektywem 18-70 a zdjecia z niego to poki co 2 kolejne.
Po przeczytaniu wiekszosci postow na tym forum zobaczylem jakim bylem -nikogo nie urazajac- "pustakiem". Mam rowniez swiadomosc z tego, iz fotograf ze mnie zaden a i pewnie artysta kiepski. Jestem jednak zdania, iz kazda wskazowka mi dana i zastosowana moze przyczynic sie do poprawy jakosci moich przyszlych zdjec. Nie tyle w kwestii artystycznej - bo kazdy rozpatruje to wg swojego uznania - lecz w kwestii technicznej.

Pozdrawiam!

P.S. Chyle czola przed innymi uzytkownikami tego forum, ktorzy za w tej dziedzinie swietnymi fachowcami.

Paweł
78 ODPOW. 78
profile.country.pl_PL.title
Vena...
Nowicjusz

pawelgrazawski napisał(a):



A w tym momencie zacząłem się zastanawiać czy zmniejszenie mocy błysku w trybie WL nie miało by wpływu na wyzwalanie lampek, które były w softboxach.


Teoretycznie nie powinno mieć żadnego wpływu, a przynajmniej nie w ciemnawym studiu. Problem pojawiłby się tylko w plenerze na słońcu, ale wtedy większość fotocel głupieje. W praktyce pewnie sporo zależy od lampek i czułości ich fotoceli, ale sądzę, że z dużym prawdopodobieństwem wyzwalałyby się normalnie. Gdyby nie chciały odpalić wtedy byłoby więcej gimnastyki, ale też można dać sobie radę w dużą mocą błysku, żeby choć trochę zmniejszyć jej wpływ na zdjęcie. Najpierw trzeba tylko wiedzieć, że takie kombinacje są potrzebne. ;-)
Dla mnie to ciekawe oglądać Twoje pierwsze zmagania ze światłem w studiu, ale ja widziałam Twoje bardziej aktualne zdjęcia. ;-)

profile.country.pl_PL.title
Bertone.
Poszukiwacz

TMiN napisał(a):

tu są tylko 3 strony..... mogłaś trafić jak śliwka w kompot np u Bertone .... obecnie 66 stron :slight_smile:







... a nad ranem wory pod oczami murowane :slight_smile:


Pawle(jeśli mogę się tak zwracać) Strasznie mało zdjęć wrzucasz. Mam nadzieję , że się to zmieni :thumbsup:

Pozdrawiam

__________"Niewiele rzeczy przybliża świat tak, jak czyni to fotografia. Dzięki niej odległe miejsca i ludzie stają się bliscy, a nasze życie bogatsze"__________
profile.country.de_DE.title
Bambi-----
Początkujący
profile.country.de_DE.title
Bambi-----
Początkujący
profile.country.de_DE.title
Bambi-----
Początkujący
profile.country.de_DE.title
Bambi-----
Początkujący
profile.country.PL.title
Rutek68
Doradca

No widzę piekne widoki, a i postaci bardzo egzotyczne.
Pozazdrościć podróży :thumbsup:

Sony 77 ob.28/2,8; 50-200/4-5,6; 35/1,8; 50/1.7; 135/2,8
profile.country.en_GB.title
mamakuby
Poszukiwacz

Owszem, widoki cudne, ale czy tylko ja widzę na większości zdjęć nieostrość i to sporawą?

profile.country.de_DE.title
Bambi-----
Początkujący

Owszem, widoki cudne, ale czy tylko ja widzę na większości zdjęć nieostrość i to sporawą?



Mówisz o tym, że ostrość jest przejechana czy po prostu jej nie ma?

Na dwóch zdjęciach faktycznie jest rozjechana ale to nie jest większość.

Po zmniejszeniu zdjęć nie wyostrzałem ich (a wiem, że tak powinno się robić) bo nie miałem czasu na to ;/

Niestety zdjęcie z matrycy, która ma 24 mln. po zmniejszeniu do 800 na dłuższy bok to może się rozjechać.

Paweł
profile.country.en_GB.title
mamakuby
Poszukiwacz

Bambi - jakbyś numerował foty, byłoby łatwiej....

Dwa pierwsze rozjechane, wieśniacy na górce nieostrzy, generalnie oczekiwałam lepszej jakości... Góry wyglądają jak cropy...

Dobra czepiam się (całuję w ucho na przeprosiny) ale taki już dziś nastrój;)