anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dołącz teraz - stań się częścią naszej społeczności!

FotoAlbum - Bambi

profile.country.de_DE.title
Bambi-----
Początkujący

FotoAlbum - Bambi

Witam serdecznie!
Na poczatku zaznaczę, ze lustrzanku uzywam od okolo 5 miesiecy. Dopoki nie trafilem na to formum, nie przywiazywalem wagi do tego jakie ustawienia maja byc, jakie zasady fotografowania powinno sie zachowywac... Nie przywiazywalem wagi do tego co to jest GO, przyslona i inne parametry. Jesli zdjecie mi sie podobalo to bylo ok, a jesli sie nie podobalo to je usuwalem. Na poczatku uzywalem Olympus-a E420 zdjecia z niego to 3 pierwsze fotki, Teraz mam Sony A200 ze standartowym obiektywem 18-70 a zdjecia z niego to poki co 2 kolejne.
Po przeczytaniu wiekszosci postow na tym forum zobaczylem jakim bylem -nikogo nie urazajac- "pustakiem". Mam rowniez swiadomosc z tego, iz fotograf ze mnie zaden a i pewnie artysta kiepski. Jestem jednak zdania, iz kazda wskazowka mi dana i zastosowana moze przyczynic sie do poprawy jakosci moich przyszlych zdjec. Nie tyle w kwestii artystycznej - bo kazdy rozpatruje to wg swojego uznania - lecz w kwestii technicznej.

Pozdrawiam!

P.S. Chyle czola przed innymi uzytkownikami tego forum, ktorzy za w tej dziedzinie swietnymi fachowcami.

Paweł
78 ODPOW. 78
profile.country.PL.title
photomusic
Użytkownik

Przyznam szczerze, iż z nieukrywaną przyjemnością zerkam czasem do Twojej galerii.
Lecz moim skromnym zdaniem, przy czym jest to zdanie totalnego laika, to jak ulał pasowałby tutaj komentarz, jaki zamieściłem pod podobnymi zdjęciami guru Lajama. O tutaj:
viewtopic.php?f=192&t=83&st=0&sk=t&sd=a&start=840

profile.country.pl_PL.title
bart_m26
Użytkownik

A może to problem z AF? jak miałem back focus też wszystko było nieostre, CSI we dwa dni zaradziło na mój problem, piękne widoki, zapierają nieraz dech w piersiach, ale ta ostrość, poza tym jak zmniejszam rozdzielczość zawsze wyostrzam. Ogólnie :c4 fajnie kadry, ale trzeba sprawdzić czy AF nie ma problemów

Sony A35, 18-55mm, 50mm/1.8 +pasja i plany
profile.country.en_GB.title
spoltrebor1ofcej
Początkujący

o LOL, Bambi wrzucił zdjęcia!


jestem w Czoku :nauseated_face: - jestem ciekaw co Cię zainspirowało do tego

profile.country.PL.title
Lajam.
Expert

A może to problem z AF?


Zapewniam, że to nie problem z AF. Widziałem te zdjęcia na ekranie u Bambiego i nie było takiej mamałygi.

Seria z widokiem na Jezioro i w szkole najlepsza :)

profile.country.de_DE.title
Bambi-----
Początkujący

Moi drodzy, napisze raz jeszcze... Nie wyostrzałem zdjęć po zmniejszeniu.

Kolejna rzecz.
To nie są wyplute przez Lightroom JPEG-i z RAW-ów tylko POMNIEJSZONE JPEG-i, które dawno temu wyeksportowałem.

Paweł
profile.country.de_DE.title
Bambi-----
Początkujący

Bambi - jakbyś numerował foty, byłoby łatwiej....



Przecież są ponumerowane... :smileyhappy:

Paweł
profile.country.PL.title
Tadeusz.O
Doradca

Wszelki duch... Bambi, Ty byłeś w Nepalu? :c77

Chyba zacytuję trebora:

trebor napisał(a):

jestem ciekaw co Cię zainspirowało do tego

:smileymrgreen:
:c2
(oczywiście mam na myśli pokazanie zdjęć, nie wyprawę)

Jak dla mnie najbardziejsza ta ostatnia seria :c4 - jednak widoki, widokami, ale człowiek w naturalnym środowisku najważniejszy :smileythumbsup:

9258... gdybym nie znalazł tego zdjęcia w Twoim albumie, tylko gdzieś w "zbiorowym" pomyślałbym, że to Boneckiego... taki klimat :c25

------------------------------
fotoamator
profile.country.PL.title
Lajam.
Expert

Tadeusz napisał(a):

gdybym nie znalazł tego zdjęcia w Twoim albumie, tylko gdzieś w "zbiorowym" pomyślałbym, że to Boneckiego.


Bonecki był z Bambim w Nepalu :)

"Bambi ma dużo podobnych zdjęć, tylko że lepszych" :c97

profile.country.PL.title
akamel.
Doradca


Dwa pierwsze rozjechane, wieśniacy na górce nieostrzy, generalnie oczekiwałam lepszej jakości... Góry wyglądają jak cropy...



Generalnie szczera prawda. Kilka fajnych fotek, ale jakoś mydlasto wyglądają.
Pozdrawiam.