anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dołącz teraz - stań się częścią naszej społeczności!

HipiAnia - małe początki

HipiAnia
Początkujący

HipiAnia - małe początki

Hejka. Chciałabym wam przedstawić i poddać opinii moje zdjęcia. Posiadam lustrzankę :c56 390 od ponad roku, próbuję uczyć się na własną rękę z małą pomocą szwagra i jakoś powoli ta nauka idzie do przodu. Dodaje tutaj zdjęcia dość stare (z maja 2011 roku), które uważam że są dość ciekawe, ale bardzo chcę poznać waszą, bardziej profesionalną opinie :nauseated_face:

PS. z czasem będę wrzucać coraz nowsze zdjęcia, bo jestem ciekawa czy są po prostu dobrą fotografią :c20

27 ODPOW. 27
profile.country.PL.title
piotruso
Znawca

HipiAnia napisał(a):

Hejka. Chciałabym wam przedstawić i poddać opinii moje zdjęcia. Posiadam lustrzankę :c56 390 od ponad roku, próbuję uczyć się na własną rękę z małą pomocą szwagra i jakoś powoli ta nauka idzie do przodu. Dodaje tutaj zdjęcia dość stare (z maja 2011 roku), które uważam że są dość ciekawe, ale bardzo chcę poznać waszą, bardziej profesionalną opinie :nauseated_face:

PS. z czasem będę wrzucać coraz nowsze zdjęcia, bo jestem ciekawa czy są po prostu dobrą fotografią :c20



Mam nadzieję, że się nie obrazisz za pierwszy komentarz, który nie będzie ach... i och... :c20 (w razie czego z góry przepraszam).
Zdjęcia są poprawne, starannie wykonane, nie widać błędów ale ... No właśnie, są takie jakich wiele. Brak im jakiegoś szczegółu, który by je wyróżnił, brak pokazania inaczej tego, co znane i pokazywane tysiące razy.
Ogląda się przyjemnie więc zdjęcia na plus.

profile.country.en_GB.title
spoltrebor1ofcej
Początkujący

Jak na start to OK, zagadzam się z piotruso, zdjęcia choć poprawne to nie powalają. Dodałbym jeszcze, że wszędzie wchodzą Ci ptaki w kadr i w co niektórych miejscach to przeszkadza.

Radzę jeszcze numerować jakoś zdjęcia, łatwiej się je ocenia ;)

1 - ciemnawo trochę plus ptaki Ci weszly w kadr z prawej
2 - tutaj zupełnie innaczej bym podszedł to tego zdjęcia, starał bym się bardziej rozmacać fale poprzez dłuższy czas, no i te badyle trochę psują a i statki w tle bym pousuwał



btw czy to nie Orłowo w Gdańsku?

HipiAnia
Początkujący

piotruso dzięki za opinie :) tak myślałam że będzie taka odpowiedz

trebor - dzięki za rady na pewno wezmę je pod uwagę. Takie komentarze najbardziej cenię ;) aha i to raczej Gdynia :P

Jak napisałam wcześniej są to moje początki zabawy z lustrzanką (ustawianie przysłony itp.) więc kompletnie nie miałam pojęcia gdzie jakie ustawienia są optymalne. Troszkę lektury i godziny zabawy mam nadzieję że nie poszły na marne. Nie po to kupiłam lustrzankę, żeby robić zdjęcia na AUTO :tongue_winking: hehe człowiek uczy się na błędach :)

To może teraz dorzucę bardziej tematyczne zdjęcia - Łabędzie (również z majówki).

profile.country.PL.title
Lajam.
Expert

Ogólnie można powiedzieć, że masz dobre oko bo kompozycje są fajne :thumbsup:

Może te 2 pierwsze zdjęcia faktycznie trochę można by wykadrować, żeby pozbyć się ptaków z prawej, i tych badyli w narożnikach na drugim.

Seria z łabędziami fajna, podoba mi się cała trójka od 10 do 12 :)

profile.country.pl_PL.title
bart_m26
Użytkownik

:c37
Muszę zacząć od tego, że ja uwielbiam, kocham morze, przez co sam fakt morza na zdjęciu podnosi w moich oczach jego wartość, ale postaram się jakoś to ocenić...

1- zdjęcie ciekawe, podoba mi się, ale...te ptaki :| , gdybym to ja robił to zdjęcie poczekałbym chwilę aby wleciały bardziej centralnie w kadr, stałyby się częścią kompozycji, a nie czymś co włazi nam w kadr.

Reszta morza poprawna, zachód słońca bardzo mi się podoba...(ale to też jedno z zjawisk które wyjątkowo uwielbiam oglądać nad morzem )

Co do łabędzi, mam pytanie, czym obrabiałaś zdjęcie nr1? bo jakoś dziwne to wygląda...

Sony A35, 18-55mm, 50mm/1.8 +pasja i plany
profile.country.PL.title
piotruso
Znawca

HipiAnia napisał(a):

piotruso dzięki za opinie :) tak myślałam że będzie taka odpowiedz



Widać czas przestać pisać odpowiedzi :c20
(skoro już przed odpowiedzią wiedziałaś jaka będzie moja odpowiedź znaczy, że się powtarzam).

HipiAnia napisał(a):

Jak napisałam wcześniej są to moje początki zabawy z lustrzanką (ustawianie przysłony itp.) więc kompletnie nie miałam pojęcia gdzie jakie ustawienia są optymalne. Troszkę lektury i godziny zabawy mam nadzieję że nie poszły na marne. Nie po to kupiłam lustrzankę, żeby robić zdjęcia na AUTO :tongue_winking: hehe człowiek uczy się na błędach :)

To może teraz dorzucę bardziej tematyczne zdjęcia - Łabędzie (również z majówki).



Ale w pierwszym poście (i w drugim raczej też nie) nie jest problemem ustawienie parametrów zdjęcia (te wydają się być poprawne). Zabrakło elementu zwracającego większą uwagę, przyciągającego. Tak jak napisałem, obejrzałem pierwszy wrzut, zdjęcia O.K., nawet ładne ale już takie widziałem.
Łabędzie - temat oklepany ale tu zwróciły moją uwagę dwa zdjęcia: nr. 7 i nr. 12. Nie wiem czy koniecznie musi być czarno-białe ten nr. 7, może lepiej byłoby w kolorze?

HipiAnia
Początkujący


1- zdjęcie ciekawe, podoba mi się, ale...te ptaki :|



ahh te ptaki... :P


Co do łabędzi, mam pytanie, czym obrabiałaś zdjęcie nr1? bo jakoś dziwne to wygląda...



a co do obrabiania, to na pewno zmieniłam kolor na czarno-biały i pewnie troszkę czerni dodałam, ale co jeszcze to nie mam pojęcia to było rok temu, musiałabym poszukać.

Ogólnie zdjęcia robione były w JPG więc za wiele poprawić nie mogę. Od niedawna dopiero stosuję format plików RAW.

piotruso napisał(a):


Nie wiem czy koniecznie musi być czarno-białe ten nr. 7, może lepiej byłoby w kolorze?



Postaram się wrzucić kolorowe ;)

HipiAnia
Początkujący

Znalazłam kolorowe zdjęcie tego łabędzia :) i jak lepsze? (oryginał - zero obróbek)

Dodałam również dwa kolejne zdjęcia związane z moim kierunkiem studiów ;) łopatki turbiny

profile.country.pl_PL.title
bart_m26
Użytkownik

Zdjęcie łabędzie zdecydowanie lepsze, :thumbsup: w mojej subiektywnej ocenie...
Co do zdjęć detali turbiny, trudno mi się wypowiadać, nie znam się na tym, o ciekawe...bardziej jeszcze Twój kierunek studiów, co będziesz projektować silniki odrzutowców? :c34 jeśli w ogóle to części silnika :smileyredface:

Sony A35, 18-55mm, 50mm/1.8 +pasja i plany