anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dołącz teraz - stań się częścią naszej społeczności!

Jakub - w czarnobieli i szarościach

profile.country.pl_PL.title
Jakub-----
Początkujący

Jakub - w czarnobieli i szarościach

Korzystając z faktu, że póki co można tu zamieszczać foty z D5D ;) pozwolę sobie wrzucić parę zdjęć koncertowych.
Pani nazywa się Gabriela Kulka i pod koniec sierpnia zagrała darmowy koncert w Starym Browarze w Poznaniu. Wszystkim lubiącym mocne kobiece głosy, lekko jazzowy klimat z dużym poczuciem humoru i cierpiącym na brak odpowiedników Kate Bush czy Tori Amos na naszej scenie - polecam wizytę na http://www.myspace.com/gabrielakulka. A to kilka zdjęć z jej koncertu.

D5D + flinta, ew. kit. ISO 1600

17 ODPOW. 17
profile.country.pl_PL.title
Jakub-----
Początkujący
profile.country.pl_PL.title
Jakub-----
Początkujący
profile.country.PL.title
Tadeusz.O
Doradca

I kto mówił, że na 1600ISO się nie da bo szumi?
Da się!
Przyjemnie się ogląda.

------------------------------
fotoamator
ryszard_nowy
Początkujący

Nawet bardzo przyjemnie. Aż mam ochotę się wybrać na koncert i poćwiczyć...

profile.country.pl_PL.title
Jakub-----
Początkujący

No proszę, ktoś odpisał, a ja zapomniałem że tu zdjęcia wrzucałem :)
1600 szumi jak jasna cholera, ale od czego jest funkcja Noise Reduction w Lightroomie ;) Skoro da się oglądać to inny koncert: 1984, 1.11.2008, koncert w klubie "U Bazyla" w Poznaniu.
Oczywiście ISO 1600, KM D5D + 50/1.7. Warunki oświetleniowe ekstremalne (2 czerwone reflektory na scenę, chociaż słowo reflektor jest sporym eufemizmem), na szczęście zespół miał rzutnik i wizualizacje wyświetlane tuż za sceną. Efekty widać poniżej, po więcej zapraszam do galerii ze stopki.

profile.country.PL.title
Tadeusz.O
Doradca

Tu najbardziej podoba mi się to ostatnie (w czerwieni), szkoda tylko, że mikrofon postać ma za plecami.

(ot)

Jakub napisał(a):


1600 szumi jak jasna cholera, ale od czego jest funkcja Noise Reduction w Lightroomie ;) Skoro da się oglądać ...


No i o to chodzi! Kiedyś wysokoczułe materiały były ziarniste, teraz "szumi". Przy czym teraz można wygładzić, kiedyś nie bardzo się dało. Na papierze szumu już tak nie widać (chyba, że chcemy plakat 100x70, ale to inna bajka).
BTW D5D tak naprawdę masakrycznie szumi dopiero na 3200 ;)
(eot)

------------------------------
fotoamator
profile.country.pl_PL.title
Jakub-----
Początkujący

Akurat postać powinna mieć za sobą mikrofon niż przed sobą, bo to basista który nie śpiewa ;)
Co do wysokoczułych filmów - jeszcze półtora roku temu moja Pani robiła na festiwalu zdjęcia na kliszy. Ilford 800 ISO daje takie ziarno, że szumy cyfrowe się chowają ;)

profile.country.PL.title
Tadeusz.O
Doradca

Jakub napisał(a):

Akurat postać powinna mieć za sobą mikrofon niż przed sobą, bo to basista który nie śpiewa ;)
Co do wysokoczułych filmów - jeszcze półtora roku temu moja Pani robiła na festiwalu zdjęcia na kliszy. Ilford 800 ISO daje takie ziarno, że szumy cyfrowe się chowają ;)


Skąd miałem wiedzieć, że to basista? :smileyhappy:
W zeszłym roku robiłem na Rawie również analogiem, na fuji 800 i przeterminowanej konice 1600 - na papierze szumy a raczej ziarno jest OK. W ogóle nie przeszkadza w odbiorze. Ale na cz.-b. kliszy nie robiłem zdjęć od czasu fotopanu 27 DIN :smileyhappy:

A w ogóle to nie rozumiem tego całego szumu wokół szumów :?

------------------------------
fotoamator
profile.country.pl_PL.title
Jakub-----
Początkujący

Celtycki "Beltaine", koncert w pubie Brogans w Poznaniu.