anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dołącz teraz - stań się częścią naszej społeczności!

jareklubicz takm to dobrze

profile.country.pl_PL.title
jareklubicz.
Poszukiwacz

jareklubicz takm to dobrze

Wstawiam swoje fotki na krytykę i uwagi zaczynam dopiero przygodę z lustrzanka cyfrowa zdjęcia są robione Alfa 200

426 ODPOW. 426
profile.country.pl_PL.title
colorful-----
Początkujący

przy fotografii skoków bardzo ważne jest uchwycenie właściwego momentu. najlepszym jest moment tzw 'odskoku', czyli fazy, kiedy tylne nogi konie są wyprostoane i dotykają jeszcze ziemi, przednie zaś są już złożone i znajdują się nad przeszkodą. jeździec powienien się wtedy znajdować z najwyżsym punkcie dosiadu z calego skoku.

niestety w tych zdjęciach brakuje mi mimo wszystko ostrosci - rozumiem, ze starałeś się pokazać dynamikę, ale chyba ciut za długie naświetlanianie.

na zdjęciu 59 kard jest zbyt szeroki - niepotrzebnie widać zad konia.
na zdjęcu 60 stałeś w niefortunnym miejscu - mimo bardzo ladnego ruchu konia nie widać złożonych przednich nóg i cały efekt cudnego baskilu szyją wziął w łeb :(
61 - złapane nie w powyżej opisanym przeze mnie momencie - parę chwil za wcześnie.
62 - podoba mi się. nieposłuszeństwa zawsze ciekawie wychodzą na zdjęciach :)
63 - w zasadzie bez zastrzeżeń :)

profile.country.pl_PL.title
jareklubicz.
Poszukiwacz

Dzięi Elu za te rady ale niestety nie dało się skrócić czasu,efekt zamrożenia tak nie całkiem zamierzony była paskudna pogoda padał deszcz :c9 zrobiło się ciemno i dlatego jest tak jak jest postaram się pogrzebać może coś znajdę zgodnego z Twoimi wskazówkami a co do miejsca w którym stałem to jedynie ten dwuszereg się nadaje do zdjęć.

colorful napisał(a):

62 - podoba mi się. nieposłuszeństwa zawsze ciekawie wychodzą na zdjęciach :)


właśnie na tym dwuszeregu było najwięcej wpadek

profile.country.pl_PL.title
colorful-----
Początkujący

jareklubicz napisał(a):


właśnie na tym dwuszeregu było najwięcej wpadek


bo szeregi są trudne, trzeba bardzo dużej koordynacji ruchów, bo między przeszkodami jest co najwyzej kilka foule, a w tym czasie trzeba wykonać powrót do siodła po zeskoku, pełny siad i impuls do kolejnego skoku i ponowne wstanie do półsiadu w odskoku, stad tyle wyłamań i zrzutek, szczególnie w kolejnych przeszkodach szeregu. :)

profile.country.pl_PL.title
jareklubicz.
Poszukiwacz

Elu czy cos takiego to już lepiej :question:

profile.country.PL.title
gegra71
Poszukiwacz

62 najładniejsze z tej serii 59 też mi się podoba

colorful napisał(a):

niestety w tych zdjęciach brakuje mi mimo wszystko ostrosci - rozumiem, ze starałeś się pokazać dynamikę, ale chyba ciut za długie naświetlanianie.


A co do ostrości zgadzam się z colorful.

profile.country.pl_PL.title
jareklubicz.
Poszukiwacz

Jednym słowem wielkie gnioty :cry: a mama mówiła nie baw się synku zapałkami :slight_smile:

profile.country.PL.title
gegra71
Poszukiwacz

No proszę nie przesadzaj tego nikt nie napisał ;)

profile.country.pl_PL.title
jareklubicz.
Poszukiwacz

Dzięki za słowa otuchy, ale teraz już wiem jak się zabrać do tego typu zdjęć dzięki za komenty
i naprawdę dużo dające uwagi

profile.country.pl_PL.title
colorful-----
Początkujący

jezeli chodzi o ostrość to te dwa zdjęcia są o niebo lepsze! :)
65 jest minimalnie za wcześnie - przednie nogi powinny znajdować się nad belkami oksera, a tu są jeszcze przed nimi. ale to zdjęcie jest chyba najlepsze ze wszystkich wrzuconych :) (notabene - zwróćcie uwagę, ze zawodniczka czyściła tranem siodło tuż przed zawodami, zamiast kilka dni wcześniej - całe spodnie ma brudne :slight_smile: )
64 - niestety totalna klapa - bardzo brzydka faza :( jeżeli mówimy o zdjęciach 'w locie' to właściwą fazą jest ta, kiedy kon i jeździec są idealnie nad przeszkodą - przednie i tylne nogi są podwinięte i znajdują się mniej więcej na tej samej wysokości (oczywiście po dwóch różnych stronach przeszkody), a jeździec znajduje się niewiele nad siodlem.

(tak na marginesie - nie wiem czy mówiąc dwuszereg nie miałeś na myśi oksera. dwuszereg to 2 przeszkody ustawione w niewielkiej odległości od siebie - co najwyżej kilka foule - czyli 'kroków' galopu, ale nad każdą oddaje się osobny skok. to, co jest na zdjęciu to okser - typ przeszkody skladający się z dwóch tej samej wysokości stacjonat (stacjonata to pojedyncza, najprostsza przeszkoda z belakmi polożonymi poziomo), nad którymi oddaje się jeden skok :) )

profile.country.pl_PL.title
jareklubicz.
Poszukiwacz

Dzięki Elu za tak cenne wskazówki nie bede już więcej wrzucał zdjęć ale już wiem o co chodzi no może jeszcze ostatnie tylko ze znowu nieostre :smileyredface: