anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dołącz teraz - stań się częścią naszej społeczności!

Kilka słów o korzystaniu z Naszej Galerii

profile.country.PL.title
Rafiki.
Doradca

Kilka słów o korzystaniu z Naszej Galerii

Proszę was o dodawanie zdjęć przez dodanie załącznika. Wtedy mamy miniatury a po kliknięciu można zobaczyć całość. Dzięki temu można oglądać zdjęcia i komentować w wątku, (co lubicie z KKM), ale łatwiej będzie przez taki wątek przebrnąć.
Panel dodawania fotek jest łatwy w obsłudze

61 ODPOW. 61
Pyzik-----
Początkujący

Rafiki napisał(a):

Jeżeli to będzie tzw "grubszy tekst " o fotografii to ilustracje o boku 500 pikseli wystarczą

Czekam na taki tekst...
Może cos o fotografii pejzażowej?
Jesteś dobry w tym temacie.



Rafiki, z czasem nie wykluczam, że takowe się tutaj pojawią. :-) Ale najpierw naprawdę musicie stworzyć ku temu warunki. Warto zerknąć na to jak to robią inni, np:

- jeden z moich wątków, dotyczących mglistych krajobrazów na Dyxum

- czy np. tekst o mojej wiosennej fotografii na forum NIKONA

IMHO to bardzo dobre wzorce.

Pozdrawiam,
Pyzik
http://www.dreamygallery.com

Tommygun------
Początkujący

Kurczę, bo już się pogubiłem, jeżeli wrzucam miniaturkę, to jaki max rozmiar może mieć fotografia po jej otworzeniu w oknie i jaką max. wagę?

profile.country.PL.title
Lajam.
Expert

Tommygun napisał(a):

Kurczę, bo już się pogubiłem, jeżeli wrzucam miniaturkę, to jaki max rozmiar może mieć fotografia po jej otworzeniu w oknie i jaką max. wagę?


nie chce mi się pisać :smileyhappy:

Zacytuję: "Jeśli chcesz dołączyć jeden lub więcej plików, uzupełnij szczegóły poniżej.
Plik nie może być większy niż 256kB."

profile.country.PL.title
Rafiki.
Doradca

Tak jak pisał wyżej niezawodny Lajam.
Granice rozmiaru to rozsądek a wagi 256kB
:)

profile.country.en_GB.title
sadam_
Użytkownik

Wydaje mi się, że dla części nowych Użytkowników nie jest to oczywiste (a chyba nie zostało to nigdzie napisane) - ale nie wstawiamy własnych zdjęć do cudzych albumów. Wyjątkiem są sytuacje gdy ktoś w ramach podpowiedzi zamieszcza zdjęcie zmienione - czasami łatwiej jest pokazać zmiany niż je opisywać.
Wydaje mi się, że dobrym zwyczajem byłoby aby w tytule był nick użytkownika.

profile.country.PL.title
Rafiki.
Doradca

Zgadzam się z przedmówcą.
Zdjęcia wstawiamy TYLKO w swoich albumach.
Dobrym pomysłem jest dodanie nicku w tytule , na początku umieścić swój nick.

profile.country.pl_PL.title
Andi-----
Początkujący

Inna uwaga - a może Apel odnosnie korzystania z Galerii - moj wniosek, który chcialbym poddac dyskusji i wypracowac stanowisko Wasze w tej sprawie:

apeluje o wiecej konkretów w ocenie zdjęc kolezanek i kolegów ...naprawde - obecnie czytam i widze, ze jest mało konkretów. Forum alpha powstalo dla uzytkowników aparatów sony ... nie jest to tylko forum fotograficzne ale jak sądze forum dedykowane uzytkownikom tych aparatów. Jak ktoś chce dzielic sie fotografiami i fotograficznym dorobkiem - ma do tego fora fotgraficzne. Do czego nawiazuje ? Interesuje mnie jakie funkcje aparatu - wpłynely na efekt . Czy np. byla właczona funkacja D-R a może D-R+ która automatycznie "doswietliła" ciemne obszary zdjecia ...a moze pomiar światła był robiony w jakis szczególny sposób , punktowo a następnie zablokowany a może zadziałał dobrze przy takim czasie naświetlania steady shot, a moze ktos w balansie bieli ustawil cos manualnie i zmienił temperature barwowowa Magenty - M1 a może ktos dookreslił jakies parametry aparatu inaczej np dodał cos w ekspozycji ... itp itd.. W przeciwnym razie komentarze ogólnikowe to bicie piany i strata czasu na ogladanie zdjeć / jak bede sie mial inspirowac fotografia innych to wezme zdjecia z National Geographic ... Wiec wybaczcie moja dosadnośc - apeluje o wiecej pragmatyzmu który pozwoli nam robic lepsze zdjecia konkretnym aparatem wiecej uzytecznosci i praktyki /w komentarzach co można by zrobić z tym konkretnym zdjeciem inaczej - lepiej istotnych na tyle i konkretnych że przydatnych komuś podczas robienia kolejnego zdjecia ... Namawiam i prosze o Wasze opinie

profile.country.pl_PL.title
Filipski-----
Początkujący

Po pierwsze uważam, że jest wiele racji w słowach przedmówcy.Warto, żeby w galeriach, na przykładach można się było dowiedzieć ile się da "wycisnąć" z poszczególnych funkcji aparatu, w tym przypadku przede wszystkim alfy, porównać efekty, pokazać możliwości.
Z drugiej strony powinna być sekcja dla początkujących, do której pasuje wiele obecnych komentarzy dotyczących np. kadrowania, a które ja czytam z zainteresowaniem.
Jako podwórkowy ekspert pstrykałem dawniej Zenitem, potem przerwa, parę lat cyfrowego kompaktu i po zakupie "dwusetki", lekturze instrukcji i forum ponura konstatacja : "zaczynam od zera" ;) .
Przypuszczam, że po zeszłorocznych obniżkach cen na lustrzanki ich zakup znalazł się w zasięgu osób, które wcześniej omijały ten segment szerokim łukiem.
Dlatego galeria "entry level" byłaby ze wszechmiar pożądana niezależnie od galerii jaką postuluje Andi.

profile.country.pl_PL.title
alpol6
Poszukiwacz

ja na nieszczęscie nie jestem posiadamczem żadnej alfy ale to forum jest dla mnie dobre bo dostaje porady i odpowiednią krytyke staram sie poprawic w fotografii to co jest w zastrzeżeniach przydała by sie moim zdaniem zakladka gdzie można by było umieszczać fotki z innych aparatów nie tylko Sony (o ile jest to możliwe i moderator wyrazil by na to zgode) niema co sie mijać z prawdą niewszyscy mają szczęscie posiadać sprzęt Sony a krytyka jest zawsze mile widziana takie jest moje skromne zdanie pozdrawiam wszystkich

profile.country.PL.title
Tadeusz.O
Doradca

Na postulat Andiego odpowiem krótko, choć wnioskodawca zdaje się tego nie rozumieć: To nie aparat robi zdjęcia. Zdjęcia robi człowiek - fotograf. Zdjęcie powstaje w głowie fotografa a aparat i reszta sprzętu służy wyłącznie do tego aby tę wizję utrwalić. A Galeria, aby ją pokazać innym. Oczywiście inaczej ten sam temat zobaczy np. Ansel Adams a inaczej 15 letni Darek Kowalski. I inaczej go pokaże. A galeria na forum jest m.in. po to, by Darkowi pokazać Adamsa (i nie tylko). A co on z tym zrobi to inna sprawa.

A to, o czym pisze Andy to technikalia (czyli strona techniczna fotografii). Takie sprawy na tym forum też mają swoje miejsce:
1. w dziale lustrzanki i dalej w poddziale dotyczącym modelu, lub w dziale Cybershot
2. w dziale ABC, gdzie każdy początkujący i nie tylko może zadać pytanie i otrzymać wiążącą odpowiedź.

Ponadto nie da się podać gotowej recepty na udane (technicznie) zdjęcie. Przykład: zamek, wspaniałe zdjęcie, dokładne parametry. Ktoś idzie w to samo miejsce, o tej samej godzinie... z tym samym aparatem, ustawia identycznie... i fotka do kitu. Dlaczego? Bo nie ma doświadczenia, a przepis na fotkę wziął z forum.

Dalej, sprawa użytkowników innych systemów. Gdyby twórcy forum chcieli aby to forum było zamknięte wyłącznie dla użytkowników aparatów/sprzętu SONY, przy rejestracji należałoby podać typ i nr fabryczny sprzętu, żeby broń boże jakiś "innowierca" się nie wdarł. Bez sensu http://klubkm.pl/forum/images/smilies/Bredzisz.gif
Powiem więcej. Być może dzięki temu forum, użytkownicy innych aparatów zechcą nabyć Alfę.

------------------------------
fotoamator