anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dołącz teraz - stań się częścią naszej społeczności!

Kilka słów o korzystaniu z Naszej Galerii

profile.country.PL.title
Rafiki.
Doradca

Kilka słów o korzystaniu z Naszej Galerii

Proszę was o dodawanie zdjęć przez dodanie załącznika. Wtedy mamy miniatury a po kliknięciu można zobaczyć całość. Dzięki temu można oglądać zdjęcia i komentować w wątku, (co lubicie z KKM), ale łatwiej będzie przez taki wątek przebrnąć.
Panel dodawania fotek jest łatwy w obsłudze

61 ODPOW. 61
profile.country.pl_PL.title
alpol6
Poszukiwacz

Starosta napisał(a):

To nie jest tak, że nie chce Tylko czy jest jakaś galeria dla początkujących Czy wszyscy robią Bez względu na poziom Nie chce niepotrzebnie zaśmiecać porostu








ja na to forum trafilem calkiem przypadkowo fotografią bawie sie dopiero od niecałych 6 miesięcy a moje pierwsze fotki odrazu tutaj dodawałem z jednego względu. CHCIAŁEM SILNĄ KRYTYKE OD DOŚWIADCZONYCH FOTOGRAFÓW bez czegoś takiego człowiek sie nieuczy a taka krytyka mobilizuje tutaj kazdy tobie pomoże powie co robisz żle co powinienes zrobić itp. niebój sie wystawiac zdjęć PoZdRo.

profile.country.PL.title
ufosan-----
Poszukiwacz

Andi napisał(a):


...jesli ktos wrzuci gniota z 900 - to nikt nie bedzie sie pytal o to jak zrobil to zdjecie ...natomiast jesli zrobi dobre foto / informacja jakich uzyl parametrów bedzie istotna dla otrzymanego efektu, zazwyczaj umieszczamy zdjecia ktire nam sie z jakichs powodów podobają a nie te ktore nie stanowia wartosci ... sorry moze i masz dobre intencje jak twierdzisz / ale zadajesz pytania - wybacz - banalne, popadajac w skrajnosc ...ma juz oglad sytuacji ...szkoda mi czasu na to forum / przynajmniej w tematyce zdjec . Pozdro



Popieram Cię Andi w całej rozciągłości!
Przykład:
Ostatnio będąc na weselu u znajomego, widzę jak dwóch kolesi cykało zdjęcia w różnych okolicznościach (plener, park, sala, itp.). Pytam młodego czy wynajął fotografów, a On że nie, że to znajomi młodej i robią sobie zdjęcia dla własnej satysfakcji i zaspokojenia włanego EGO. Po weselu oglądam zdjęcia zrobione przez nich, zaglądam do danych EXIF zdjęć, a tu prawie każde zdjęcie robione na innych ustawieniach nasycenia, ostrości, kontrastu, EV, balansu bieli, błysku, itp.
Rozumiem, że ustawienia aparatu wynikają z lat praktyki i konkretnie używanego modelu, ale chyba istnieją jakiej ogólne zasady doboru parametrów, żeby zdjęcie było OK.
Jak powiadał mi kiedyś znajomy, prowadzący zakład fotograficzny, nie sztuką jest obrobić zdjęcie w jakimkolwiek programie z rodziny Adobe, czy innym, ale prawdziwe zdjęcia poznaje się po tym, że zrzucasz "surówkę" z aparatu na maszynę, nie robiąc przy tym rzadnej korekty na maszynie (a propos, maszynę miał jedną z najlepszych, bo Noritsu) i to ma być to. No cóż, ale to stara szkoła fotografii analogowej, która gdzieś powoli zanika..., a szkoda!!!
Pozdrawiam Ufosan.

profile.country.pl_PL.title
Starosta.
Początkujący

alpol6 napisał(a):


ja na to forum trafilem calkiem przypadkowo fotografią bawie sie dopiero od niecałych 6 miesięcy a moje pierwsze fotki odrazu tutaj dodawałem z jednego względu. CHCIAŁEM SILNĄ KRYTYKE OD DOŚWIADCZONYCH FOTOGRAFÓW bez czegoś takiego człowiek sie nieuczy a taka krytyka mobilizuje tutaj kazdy tobie pomoże powie co robisz żle co powinienes zrobić itp. niebój sie wystawiac zdjęć PoZdRo.



Dobra, wrzucę coś ;)

Pozdrawia Starosta :grin:
profile.country.PL.title
kris..
Pasjonat

spoko dawaj, dawaj
krytyka dobra sprawa - bardzo motywująca ;)

____________________
FF. 14mm. 35mm. 50mm. 85mm. 135mm. 500mm. 70-210
thank god i'm a photographer
profile.country.pl_PL.title
Starosta.
Początkujący

Uff... Wrzucone :nauseated_face:

Pozdrawia Starosta :grin:
profile.country.pl_PL.title
Filipski-----
Początkujący

To ja z pytankiem.Widzę, że niektórzy oglądają exify zdjęć z galerii.
Jak można je podejrzeć?

profile.country.PL.title
Tadeusz.O
Doradca

Filipski napisał(a):

To ja z pytankiem.Widzę, że niektórzy oglądają exify zdjęć z galerii.
Jak można je podejrzeć?


W każdym programie graficznym, zgodnie z instrukcją (trudno do każdego metodę podawać, ale każdy to umożliwia)
W FireFoxie - klikamy na obrazek prawym i wybieramy z menu "View exif data". Acha, trzeba pobrać odpowidnią wtyczkę. Np Exif Viewer.
W windows ograniczony exif można zobaczyc we Właściwościach/Podsumowanie=>Zaawansowane :)

------------------------------
fotoamator
profile.country.pl_PL.title
Filipski-----
Początkujący

Dzięki!Zacząłem podglądać ;) .
Niespodzianką jest dla mnie, że widać użyty program graficzny, a nie widać modelu obiektywu.
Przynajmniej ja nie widzę.

profile.country.PL.title
Tadeusz.O
Doradca

Prawdopodobnie tylko najwyżej kilka obiektywów się przedstawia w exifie (a może mniej), jest natomiast maksymalny otwór względny i wszystkie użyte parametry. Obiektyw, żeby był widoczny musiałby przesyłąć do aparatu swoją metrykę. Normalnie wystarzy informacja o ogniskowej (aktualnej) i o przysłonach (maksymalnej i użytej) Większość obiektywów to konstrukcje z analogów, gdzie taka informacja jest bezużyteczna.

------------------------------
fotoamator
legdominik83
Początkujący

dodaje trzy zdjecia tylko jedno znich jest zrobione aparatem fotograficznym Nikon (kompakcik) a po zostale dwa telefonem komurkowym, jak te zdjecia oceniacie jest oki?