anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dołącz teraz - stań się częścią naszej społeczności!

Lars - niech się dzieje, co chce! Światełko w tunelu

profile.country.pl_PL.title
Lars..
Początkujący

Lars - niech się dzieje, co chce! Światełko w tunelu

OK, czas przywdziać stalowe jaja i poddać się ocenie :smileytwisted:

79 ODPOW. 79
profile.country.PL.title
piotruso
Znawca

Lars napisał(a):

Tak, coś jest nie tak z tą fotą - nie umiem jej wypoziomować. Zawsze któraś część jest krzywo, za bardzo krzywo...



Tak bywa bo zdjęcie jest 2D a rzeczywistość ma 3 wymiary. Więc często przedstawienie głębi prowadzi do wrażenia pochyłości.
Ja pozwoliłem sobie się pobawić tym zdjęciem i jednak wyprostowanie linii górnej krawędzi molo według mnie wygląda najlepiej (mimo, że linia wody jest wtedy pochylona w lewo). Ale wydaje mi się, że linia górnej krawędzi molo tworzy coś w rodzaju horyzontu a od niego oczekujemy, że będzie prosty (lub symetrycznie zakrzywiony gdy robimy szerokim kątem). Ale to tylko moje zdanie, nie musi być właściwe.

profile.country.pl_PL.title
c.d.n.
Poszukiwacz

Też się bawiłem poziomem. I tak jak u piotruso wyszło najlepiej. Bo maszty do pionu stanęły.
Ale bez tych zabiegów jest absolutnie ok. IMHO.

profile.country.pl_PL.title
Lars..
Początkujący

To zamiast prostować, poziomować - zakręćmy!

Dwie foty z fiszki.

profile.country.PL.title
piotruso
Znawca

Lars napisał(a):

To zamiast prostować, poziomować - zakręćmy!

Dwie foty z fiszki.



Bardzo fajne zastosowanie fiszki. :c4

profile.country.pl_PL.title
Lars..
Początkujący

No to czas na kiczyk :)

profile.country.PL.title
piotruso
Znawca

Lars napisał(a):

No to czas na kiczyk :)



Sorry ale dla mnie na nie.
Nie ma nic, co wyróżniałoby to zdjęcie, co przyciągnęło by oko. Kadr też nie do końca szczęśliwy. Domyślam się, że to Hel. Nie wiem jak z dostępem do umocnień i bunkrów ale ja postarałbym się do nich zbliżyć aby stały się głównym tematem. Może spróbowałbym zrobić zdjęcie z długim czasem (co najmniej 1 sek) aby rozmyć fale (nie wiem jak by to wyglądało to tylko pomysły na "inne" zdjęcie).

profile.country.PL.title
Lajam.
Expert

piotruso napisał(a):

Bardzo fajne zastosowanie fiszki. :c4


Pełna zgoda. Jest ciekawie :)

profile.country.pl_PL.title
Lars..
Początkujący

Dzięki Panowie za wypowiedzi.

piotruso, racja, zdjęcie z dupy. Czasami potrzebny jest zimny prysznic, żeby uświadomić sobie, że coś wcale nie musi być fajne i ciekawe. :thumbsup:

profile.country.PL.title
piotruso
Znawca

Lars napisał(a):


piotruso, racja, zdjęcie z dupy. Czasami potrzebny jest zimny prysznic, żeby uświadomić sobie, że coś wcale nie musi być fajne i ciekawe. :thumbsup:



Nie, zdjęcie nie jest z d... Sam za każdym razem, gdy przyjeżdżam na Hel i widzę bunkry staram się zrobić zdjęcia w tamtym kierunku. Podejrzewam, że i podobny kadr gdzieś mógłbym mieć. I zdjęcie leci do kosza bo po kilkunastu czy kilkudziesięciu dniach gdy je widzę to zastanawiam się po co ja je zrobiłem. I następnym razem jak będę na Helu to znowu spróbuję jakiegoś kadru w tamtą stronę. A nuż zrodzi się pomysł lub zagra światło i zrobię coś naprawdę godnego uwagi. A jak nie to znowu po jakimś czasie kadr odleci w nicość. I do dziś nie mam żadnego zdjęcia z helskimi umocnieniami :c20 :smileyhappy: . A ty masz tą przewagę, że takie zdjęcie masz.

profile.country.pl_PL.title
Lars..
Początkujący

Po raz kolejny powodujesz, że się czerwienię. I po raz kolejny powiem Ci, że jesteś wobec siebie nazbyt krytyczny.

Do zdjęć bunkrów jeszcze nie doszedłem, mam ich od groma, jeżdżę na Hel kilka razy w roku od wielu lat - takie zboczenie. :smileytwisted:
Miejscowi śmieją się, że już swój jestem, mogę oprowadzać wycieczki po wszelkich umocnieniach od Helu do Jastarni. Jest to dla mnie miejsce absolutnie magiczne!

Tak, jak i Ty, za każdym razem fotografuję bunkry - głównie z powodów dokumentacyjnych, udostępniam je później do wykorzystania dla MOW ( www.helmuzeum.pl).
Prawda jest też taka, że nie znalazłem jeszcze pomysłu na ich pokazanie... :c71