anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dołącz teraz - stań się częścią naszej społeczności!

mama kuby - Basia

profile.country.en_GB.title
mamakuby
Poszukiwacz

mama kuby - Basia

Witam i proszę o opinie znawców i sympatyków fotografii. To jedna z pierwszych moich serii. Cały czas czytam, podpatruję, przeglądam, jednym słowem - uczę się.
Pozdrawiam

1 004 ODPOW. 1 004
profile.country.PL.title
Tadeusz.O
Doradca

Zupełnie prywatnie powiem (możesz się nie zgodzić), że mi się nie podoba. Albo robisz "high key", albo normalne zdjęcie. High key to nie jest, natomiast na jaśniejsze stronie buzi zupełnie brak szczegółów, co nie wygląda dobrze.

------------------------------
fotoamator
profile.country.pl_PL.title
doslav.
Poszukiwacz

Zupełnie prywatnie zgodzę się z Tadeuszem :)
High key to nie jeden suwaczek tylko troszeczkę więcej pracy. W LR jest niby w presetach ale nawet tam trzeba się chwilkę pobawić ;) Niemniej kiedy się już to opanuje - rezultaty są bardzo dobre...

profile.country.en_GB.title
mamakuby
Poszukiwacz

dziękuję za opinie. Nie o High Key mi chodziło a raczej o coś takiego LINK. Ale pewnie to kwestia zupełnie innych aspektów niż obróbki. No nic - będę próbować dalej;)

profile.country.PL.title
Tadeusz.O
Doradca

dziękuję za opinie. Nie o High Key mi chodziło a raczej o coś takiego LINK. Ale pewnie to kwestia zupełnie innych aspektów niż obróbki. No nic - będę próbować dalej;)


No, nie wyszło to tak, jak miało być ;) Może to kwestia oświetlenia? Tamte fotki wyglądają jak z namiotu bezcieniowego. Może spróbuj: północne okno, ew. jakimś muślinem zarzucone (jeśli mimo wszystko za ostre światło daje), może po bokach dziecka jakieś białe ekrany (coś w rodzaju blendy) - to wszystko razem powinno dać takie mięciutkie oświetlenie.
Powodzenia!

------------------------------
fotoamator
profile.country.en_GB.title
mamakuby
Poszukiwacz

Obejrzałam na innym monitorze - faktycznie za jasno. U mnie wygląda to dużo korzystniej,ale ja lubię monitor lekko ciemniejszy żeby po oczach nie dawało... A może ten drugi jest za jasny. Sama nie wiem. Muszę poczytać o ustawieniach;)

oldguest
Początkujący

2 ostanie troszkę za jasne, ale xmas całkiem całkiem, może trochę bardziej przymknąłbym przysłonę dla większej GO ale za to kolor i swiatło/cień super :thumbsup: Pozdrawiam.

profile.country.pl_PL.title
Bertone.
Poszukiwacz

Mi się podoba :) Chyba przez te oczy malca ;) :thumbsup:

__________"Niewiele rzeczy przybliża świat tak, jak czyni to fotografia. Dzięki niej odległe miejsca i ludzie stają się bliscy, a nasze życie bogatsze"__________
profile.country.en_GB.title
mamakuby
Poszukiwacz

Święta święta i po świętach. Przedstawiam efekt zabawy nowym szkiełkiem;)

profile.country.pl_PL.title
jareklubicz.
Poszukiwacz

Witam masz uroczego syna :c2 ,co do ostatniego zdjęcia to wg mnie ostrość poszła na pałąk koszyczka, zbyt mała GO warto by było przymknąć troszki przesłonę
Edit Jakiego pomiaru AF używasz

profile.country.en_GB.title
mamakuby
Poszukiwacz

Nie pamiętam, szczerze mówiąc - dopiero uczę się co dzieje się z obrazem przy poszczególnych ustawieniach. W związku z tym co chwilę zmieniałam ustawienia robiąc zdjęcia