anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dołącz teraz - stań się częścią naszej społeczności!

MD_Sylwia - galeria

profile.country.pl_PL.title
MD_Sylwia
Początkujący

MD_Sylwia - galeria

Witam wszystkich

Pora się odważyć i pokazać swoje zdjęcia. Przygodę z aparatem dopiero zaczynam i liczę na cenne wskazówki. Myślę, że nic bardziej nie uczy i nie rozwija jak opinie bardziej doświadczonych, dlatego zapraszam do komentowania :)


Na początek - Kwiatowo

9 ODPOW. 9
profile.country.PL.title
Lajam.
Expert

Witaj w Galerii :c22

Bardzo pozytywne zaskoczenie! :thumbsup:
Zazwyczaj jak pojawiają się zdjęcia kwiatów na początku w albumie są one zwykle mało ciekawe.

U Ciebie fajnie się to wszystko komponuje. Fajne kadry i kolorki. Masz oko!

PS.
Napisz jeszcze jakiem szkiełkiem robiłaś?

Pozdrawiam,

profile.country.PL.title
krzys1977
Poszukiwacz

Witam. :c37

Bardzo fajny początek, ale:

1. Bardzo fajne, mnie się podoba. :thumbsup:
2. Ciekawe, bardzo ciekawy kadr.
3. Centralnie, ciasno kadrowane, ucięta lewa strona kwiatka, ale może miało tak być.
4. Szkoda góry, i prawej strony.
5. Za ciasno, nie podoba mi się tu kadr, może w kwadrat.

Takie moje zdanie amatora.
Pozdrawiam i czekam na następne.

A 700 & VG-C70AM | SONY 100/2.8 macro | TAMRON 17-50/2.8 | SIGMA 70-200/2.8 EX APO DG II HSM | SONY HVL-F58AM | SONY HVL-F42AM | Velbon Sherpa 600
profile.country.pl_PL.title
MD_Sylwia
Początkujący

Dziękuję za komentarze :) nad kadrowanie cały czas pracuję. Ostatni kwiatuszek rósł dość niefortunnie i miałam trochę problemów by ładnie go złapać.

Zdjęcie robiłam obiektywem 18-55 + pierścienie

Pozdrawiam

profile.country.PL.title
photomusic
Użytkownik

Ładne zdjęcia.
Aby udało się zrobić ładną fotografię (nie mylić ze zdjęciem), kwiatuszki najlepiej fotografować wcześnie rano, gdyż niema wtedy wiatru. Również światło jest bardziej miękkie, a z tego, co widzę wykonałaś te zdjęcia w najgorszych możliwych godzinach, kiedy światło jest twarde i daleko poza zakresem EV aparatu.
Jeśli chodzi o obróbkę, to, aby uwidocznić piękno i rozpiętość tonalną kolorów, zamiast nasycać kolory, lepiej jest ująć luminacji na poszczególnej barwie.
I na koniec, staraj się pamiętać o winiecie, takiej delikatnej, bez przesady.

profile.country.pl_PL.title
MD_Sylwia
Początkujący
profile.country.pl_PL.title
kuraq.
Poszukiwacz

1, 2 oraz 9 bardzo mi się podobają :thumbsup:

profile.country.pl_PL.title
tobaszc53
Początkujący

6,7 - mało ostre.
8,9 - :thumbsup: z przewagą na 9.

..shprot..
profile.country.pl_PL.title
karooolg
Nowicjusz

Cześć :) z ostatniej wrzuty najbardziej 9, choć chyba wolałbym odrobinkę jaśniej. Na 6 nie podoba mi się ciasne kadrowanie, lekki brak ostrości :question: .

profile.country.pl_PL.title
MD_Sylwia
Początkujący

Dziękuję za kolejną porcję komentarzy.
Z pszczółkami pracuje się zdecydowanie gorzej niż z kwiatami ;) ich przeskakiwanie z kwiatka na kwiatek nie pomagało w ładnym kadrowaniu. Co do ostrości to faktycznie nie jest ona najlepsza. Pszczółek była tam dość spora chmara, i strach przed ukąszeniem utrudnił mi dobrze złapać ostrość. Trzeba zmienić modela na spokojne żuczki albo patyczaki ;)