anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dołącz teraz - stań się częścią naszej społeczności!

mLoDyZoLw Moje Fotografie

profile.country.pl_PL.title
mlodyzolw
Poszukiwacz

mLoDyZoLw Moje Fotografie

Poniżej zamieszczam moje amatorskie fotografię i liczę na komentarze, zarówno krytyczne ( co pozwoli mi doszlifować moją technikę ) jak i pozytywne Pozdrawiam

71 ODPOW. 71
profile.country.pl_PL.title
mlodyzolw
Poszukiwacz

Tu kolejne dwa zdjęcia z makrofotografii. :]

profile.country.PL.title
MBgryf
Użytkownik

Witaj Bartku :c37
Moim zdaniem skala odwzorowania jak na makro - zdecydowanie za mała. Makrofotografia jak sama nazwa mówi powinna ukazywać bardzo małe obiekty w skali makro np. 1:1. Powinieneś skupić się na jednym obiekcie, lub szczególe i przy odpowiednim oświetleniu starać się pokazać detale trudno dostrzegalne przez ludzkie oko w naturalnym środowisku.
Jeżeli chodzi o zdjęcie 55 można spróbować sfotografować sam kwiat lub tylko jego wnętrze, można też pokusić się o zdjęcie samego knota świecy np. tuż po zgaszeniu z widocznym jeszcze dymkiem, można również skupić się tylko na bąbelkach powiertza w szklance wody - tematów na tej jednej fotografii jest sporo :c20

W makrofotografii trzeba pamiętać o dobrym doświetleniu obiektu, który chcemy fotografować - można w tym celu skorzystać z dodatkowego źródła światła np. poprzez dyfuzory zakładane na lampę błyskową, wykonane nawet domowym sposobem (poczytaj na forach o dyfuzorach makro) lub będąc w plenerze, w pogodny dzień, korzystać np. z folii aluminiowej za pomocą, której kierujemy światło słoneczne na obiekt.
Dobrze jest pokazywać obiekty z innej perspektywy niż je oglądamy na codzień.

W makrofotografii bardzo przydatny jest statyw oraz można zaopatrzyć się w konwerter np. Raynox dcr-250 cena około 300 zł. ale warto (sam zbieram kasę na taki do swojego kompaktu). Uff ale się napisałem - pozdrawiam :c71

profile.country.pl_PL.title
mlodyzolw
Poszukiwacz

Witaj.

Dziękuje za słuszne uwagi i podpowiedzi. Zajmuje się tym głębiej od ponad pół roku i mam sprzęt Sony DSC-H9 także jestem amatorem. :]

profile.country.PL.title
MBgryf
Użytkownik

Spoko Bartek - ja też jestem amatorem i posiadam kompakt (jak w podpisie).

P.S.
A tak na marginesie to nie aparat określa czy jest się amatorem, tylko umiejętności osoby, która się nim posługuje. Wielu profesjonalistów otrzymało nagrody i publikowało swoje zdjęcia wykonane zwykłym kompaktem czy nawet telefonem komórkowym bo akurat taki sprzęt łatwo mieć zawsze przy sobie. Są też tacy pseudo profesjonaliści, którzy fotografują sprzętem za kilka lub nawet kilkanaście tysięcy zł., a zdjęcia są kiepskie tematycznie i technicznie. Także daleki byłbym od klasyfikowania profesjonalności fotografów na podstawie sprzętu, którym fotografują.
Dobrym przykładem może być benas z tego forum, którego galerię można obejrzeć tutaj: http://benas.atspace.com/galeria.html , fotografuje Sony DSC-H5 - czyli zaawansowanym kompaktem tak jak Ty, a zdjęcia makro :c3 sam miodzio, że aż palce lizać
Pozdrawiam

profile.country.pl_PL.title
mlodyzolw
Poszukiwacz

:] whiskey

profile.country.pl_PL.title
mlodyzolw
Poszukiwacz

Tak to prawda co piszesz. Aparat nie robi z osoby fotografa. bo 99% zależy właśnie od umiejętności osoby fotografującej. A co do zdjęć P. Bieniewskiego to naprawdę miazga.! profesjonalista. Pozdrawiam.

profile.country.pl_PL.title
kuraq.
Poszukiwacz

45 baardzo :thumbsup:
A na panoramce fajne auta :D

profile.country.pl_PL.title
mlodyzolw
Poszukiwacz

portretowe

profile.country.PL.title
Lajam.
Expert

Ten portret nie jest najlepszy.

Zbyt ostre światło, modelka się świeci (czoło, nos, policzki), brzydki cień, ogólnie niezbyt udana konwersja do czarno-bieli (skóra wyszła źle). Kolczyk z kosmosu - zupełnie nie "gra" na tym zdjęciu.

Modelka zaś bardzo urodziwa więc proponuję poćwiczyć z nią np. w plenerze. :-)
Sugeruję użyć większej ogniskowej żeby lepiej oddać proporcje twarzy i uzyskać przyjemne rozmycie tła. :)

Pozdrawiam,

profile.country.pl_PL.title
mlodyzolw
Poszukiwacz

Lotnisko we Wrocławiu. :]