anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dołącz teraz - stań się częścią naszej społeczności!

mLoDyZoLw Moje Fotografie

profile.country.pl_PL.title
mlodyzolw
Poszukiwacz

mLoDyZoLw Moje Fotografie

Poniżej zamieszczam moje amatorskie fotografię i liczę na komentarze, zarówno krytyczne ( co pozwoli mi doszlifować moją technikę ) jak i pozytywne Pozdrawiam

71 ODPOW. 71
profile.country.pl_PL.title
mlodyzolw
Poszukiwacz
profile.country.PL.title
Tadeusz.O
Doradca

Witaj Bartku, spróbuję trochę pomarudzić, o kilku ostatnich :c20
31 (32) - wyodrębnienie kolorów. Jako ćwiczenie - OK. Ale tego typu zdjęcia powinny mieć silne uzasadnienie takiej prezentacji. W 32 widać cień takiego uzasadnienia, w 31 nie - ot czerwony samochód na tle szarego miasta... i co w związku z tym?

33 - :c63
34 - mogłoby się podobać, gdybyś je staranniej przygotował. Mam silne wrażenie, że leci w lewo i cała uwaga skupia się na tym, zamiast na niezłym skądinąd kadrze.
35 - no... owszem (choć przyznam, drażnią mnie podpisy dominujące na zdjęciu), a gdtby ciachnąć poniżej tego podpisu (tak w 1/3 od góry) zdjęcie m.z. zyskałoby na wyrazie.
36 - przyjemny widoczek :thumbsup: (i znów - dominacja podpisu - czemu nie dasz go na tle wody? Byłby, ale nie rzucał się w oczy)
37 - nie przekonuje mnie ta kompozycja (może się domyślam co chciałeś pokazać, a może nie - czasem tytuł może pomóc...)
38 - ??
39 - ładny storczyk, ale m.z. źle oświetlony (poogladaj galerię Bertone :D )
40 - ładna kompozycja
41 - kwiatek, jakich wiele. Przynajmniej kadr powinien się wyróżniać czystością - listki nieuszkodzone, barwy ładnie wysycone (ale bez cukierkowatości), a tak? - zwykły kwiatek, dość ładnie pokazany.
42 - mogło by być znakomite, ale parę elementów wzbudza niepokój, np. to czarne po prawej, jakby nie z tej historii. I w ogóle - o czym ta historia? O przemijaniu? O żywiole? Nie jestem zwolennikiem tytułomanii, ale czasem dobry tytuł może ukierunkować widza, który dostrzeże w obrazie coś, czego bez niego by nie widział...
44 - ładna panorama, ale trochę brak szczegółów w cieniach i przez to m.z. zdjęcie jest mało czytelne
45 - pamiątkowe z 18-ki? 18-lecie klubu? 18 zwycięstwo?
46 - NIE! Jako portret zupełnie nieudane, głównie z powodu oświetlenia.

O fotkach motoryzacyjnych napisze zapewne kto inny.
Pozdrawiam

------------------------------
fotoamator
profile.country.pl_PL.title
joo-----
Początkujący

uważam że jest w twojej galerii wiele bardzo ciekawych zdjęć ,
niestety jest też cała masa baboli,ale rozumiem ,wszyscy uczymy sie ,

zatem mam pytanie dla czego podpisujesz swoje prace ? ,
jeśli zdjęcie jest dobre ok ,w porządku, dowiemy się kto ma taki talent
ale jeśli zdjęcie jest do bani wszyscy się dowiedzą kto tak spie.....ł

jak widzę zdjęcie podpisane, automatycznie mam większe wymagania wobec artysty,
przeglądam twoją galerię i chyba jeszcze daleko Ci do podpisywania ,

choć sam podpis :thumbsup: , czasami jest najfajniejszym elementem na zdjęciu,
może zacznij mu robić zdjęcia :smileytwisted:

profile.country.pl_PL.title
mlodyzolw
Poszukiwacz

Jeśli chodzi o zdjęcie 31 chciałem w tej fotografii pokazać jak ważna jest komunikacja w tak dużym mieście i w tle szarego miasta.

Co do zdjęcia 38 jest to palące się kartki papieru. Stłumiłem całkiem ogień i jest widoczny tylko pomarańczowy kolor. Co do tego zdjęcia chciałem właśnie pokazać i dać do myślenia co to może być temu kto ogląda tą fotografię.

42 - dokładnie tak jak Pan mówi o "przemijaniu"

45 - tak to pamiątka którą będę pamiętał do końca życia. to bardzo miłe przeżycie. :]

46 - sam przyznam dodając te zdjęcie od razu coś dostrzegałem w nim złego i teraz sam też mogę stwierdzić że te zdjęcie nie nadaje się na portret.

Ogólnie podsumowując to spotkały mnie miłe słowa eksperta oraz dużo krytyki na którą jestem nastawiony i którą odbieram z pozytywną energią. To dało mi dostrzec w tych zdjęciach faktycznie te wady które Pan opisuje co pozwala mi się jeszcze bardziej wgłębić to fotografując dany przedmiot czy postać, to pozwala mi i buduje mnie do coraz większych poczynań i wartości fotografii. Dziękuje i serdecznie pozdrawiam.

profile.country.pl_PL.title
mlodyzolw
Poszukiwacz

Witam.

A co do joo z jednej strony to prawda te podpisy są za bardzo ostre i wtedy zdjęcie i dany punkt który chcę pokazać na zdjęciu gubi się i wzrok skupia się i rozprasza oglądającego.

Podpisując się chcę tak jakby zabezpieczyć każde moje zdjęcie. Może i to na takim etapie fotografii jest złe i nie potrzebne ale nabrałem już taki nawyk. To prawda co mówisz że zdjęcie które się komuś spodoba to ludzie dojdę do tego szybko kto jest wykonawcą zdjęcia a te zdjęcia które z góry są złe i źle wykadrowane lub jest zła kompozycja zdjęcia ludzie od razu wiedzą kto jest wykonawcą tej o to fotografii. Również dziękuje za tą uwagę.

Pozdrawiam.!

profile.country.PL.title
Lajam.
Expert

A tak zapytam - czemu PHOTOGRAPHY? Czy naprawdę nie da się już pisać po polsku na zdjęciach? Ja wiem, że to taki styl i moda obecnie panuje, ale mnie to strasznie razi.

profile.country.pl_PL.title
mlodyzolw
Poszukiwacz

no tak. poszedłem tak i podpisuje się tak jak moda szła ale w sumie to powinno być FOTOGRAF BARTOSZ ZULAWA. :] słuszna uwaga.!

profile.country.PL.title
Lajam.
Expert

mlodyzolw napisał(a):

FOTOGRAF BARTOSZ ZULAWA


:smileythumbsup:

profile.country.pl_PL.title
mlodyzolw
Poszukiwacz

lub nawet może i lepiej by było FOTOGRAFIA BARTOSZ ZULAWA