anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dołącz teraz - stań się częścią naszej społeczności!

moja mini galeria (ALPOL6)

profile.country.pl_PL.title
alpol6
Poszukiwacz

moja mini galeria (ALPOL6)

chce tu zamieszczać fotki do ogółnej krytyki i prosze innych o niewstawianie swoich fotek w tym poście!!!
czekam na krytyke do zdjęcia kieliszka

286 ODPOW. 286
profile.country.pl_PL.title
Starosta.
Początkujący

23 i 24 bardzo ładne, podobają mi się :)
25 - najlepiej się prezentuje jak dal mnie :)
26 - te badyle na PD szpecą zdjęcie trochę :|

Pozdrawia Starosta :grin:
profile.country.pl_PL.title
doslav.
Poszukiwacz

I na 26 chyba się kadry rozjechały (HDR) bo badylki jakieś podwójne?
23 - dla mnie fajne :)

profile.country.pl_PL.title
alpol6
Poszukiwacz

z dziełeczki takie tam

profile.country.PL.title
kris..
Pasjonat

18/19 - no ten pomysł, na zabicie nudy mi akurat nie przypadł do gustu ;)
20 - tu niestety zabrakło Ci ogniskowej - wiadomo, nie sprzęt robi zdjęcie, ale potrafi człowieka mocno ograniczyć :rolling_eyes:
na szczęście, zawsze można taki problem rozwiązać ;)

21 - nieostre

22 - korzystałeś z odwrotnie przymocowanego szkiełka ? ja bym przykadrował na kompie do kwadratu ;)

23 - fajny kolorek roślinki :-)

24 - ładne (szkoda, że takie małe wrzuciłeś :rolling_eyes: )

25 - niestety, landszafcik jakich dużo. Nie ma na nim ciekawego widoczku.No i nie widzę w tym hdra (ale to akurat na plus :nauseated_face:

26 - :shock: nie wiem jak to zrobiłeś, ale widzę podwójnie gałązki na dole :rolling_eyes:

27 - dziwnie przyciąłeś :rolling_eyes:

28 - wyostrzasz zdjęcia po zmniejszeniu ?
ja bym je rozjaśnił troszkę i inaczej przykadrował - tak by nie było aż tyle wolnej przestrzeni nad kwiatkiem ;)


pozdrawiam,
kris

____________________
FF. 14mm. 35mm. 50mm. 85mm. 135mm. 500mm. 70-210
thank god i'm a photographer
profile.country.pl_PL.title
alpol6
Poszukiwacz

po zmniejszeniu nigdy niewyostrzałem i staram sie robić (niewiem czy wychodzi) zdjęcia bez obrabiania ich w photoshopie (pomijając te nieudane próby HDR-a) zmieniam tylko rozdfzielczość i czasami ale to żadko Poziomy (ma ktos może jakiś mały poradnik jak mam delikatnie poprawić fotke był bym wdzięczny)

profile.country.PL.title
kris..
Pasjonat

w związku z prośbą autora albumu - posty ze zbędnymi dyskusjami zostały usunięte.


alpol6 napisał(a):

po zmniejszeniu nigdy niewyostrzałem i staram sie robić (niewiem czy wychodzi) zdjęcia bez obrabiania ich w photoshopie


nie wiem dlaczego tak postanowiłeś - ale to Twoje zdjęcia ;)
nie mniej jednak, wyostrzyć po zmniejszeniu by się przydało (to nie jest obróbka, a jedynie część działania podczas zmniejszenia zdjęcia)


alpol6 napisał(a):

Poziomy (ma ktos może jakiś mały poradnik jak mam delikatnie poprawić fotke był bym wdzięczny)


może warto tutaj szukać link

pozdrawiam,
kris

____________________
FF. 14mm. 35mm. 50mm. 85mm. 135mm. 500mm. 70-210
thank god i'm a photographer
profile.country.pl_PL.title
Starosta.
Początkujący

Kwiatki ładne :)
Choć można je wykadrować bardziej żeby nie było tyle wolnej przestrzeni (tak jak wspomniał kris)
Warto też trochę je podostrzyć ;) Zawsze mam podgląd jak po zmniejszeniu wygląda zdjęcie nie podostrzone a jak podostrzone. I widać różnice .... oczywiście na plus :nauseated_face:

Pozdrawia Starosta :grin:
profile.country.pl_PL.title
alpol6
Poszukiwacz

pobawiłem sie troszeczke przeskalowałem je
powiedzcie mi czy te inteligentne przeskalowanie niezabardzo zniszczyło mi kadr widze zmiane w trawie

profile.country.pl_PL.title
alpol6
Poszukiwacz

mam mały problem i prosze o rade niewiem czy ktos sie orientuje mam w swoim aparaciku obcje zdjęcia 8mpxF oraz 8mpxN F-fine (512zdjęc) N-normal (1024) a w niedziele jade do karpacza i boje sie że te 512 zdjęc może być mało (oby) ale niewiem czy opłaca sie zmieniać tą jakość (gdzieś czytałem że to fine można łatwiej przerabiać i jest mniej skompresowane ale robiąc zdjęcia i ti i tu niewidzaiłem różnicy) co polecacie
A przy okazji co polecacie w fotografi w górach jakieś specjalne wymagania są do fotografi krajobrazowej bo zabardzo sie nieorientuje (kto pyta nie błądzi)

profile.country.PL.title
kris..
Pasjonat

ja bym przełączył z "Large" na "Medium"
czyli ok. 4 Mpix - powinno spokojnie wystarczyć ;)

____________________
FF. 14mm. 35mm. 50mm. 85mm. 135mm. 500mm. 70-210
thank god i'm a photographer