anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dołącz teraz - stań się częścią naszej społeczności!

moje fotki

profile.country.pl_PL.title
alpol6
Poszukiwacz

moje fotki

witam od niedawna zaczołem swoją przygode z fotografią i bardzzo bym chciał aby ktoś ocenił moje fotki krytyka też mile widziana

18 ODPOW. 18
profile.country.PL.title
Tadeusz.O
Doradca

macro - raczej cieknący kran i zlewozmywak :slight_smile: ale od czegoś trzeba zacząć - próbuj, kropelki potrafią być wdzięcznym tematem. Zamiast komory zlewozmywaka jakieś tło by się przydało (albo chociaż więcej wody i bardziej "makro")

widoczek zgrabny - trochę niebo przyciemnić (szara połówka) albo chociaż nie dawać go tyle - przyciąć tuż nad najwyższym drzewem.
Po namyśle jednak nie - tylko ciut przyciemnić niebo - proporcje są OK.

kwiatek - też ładny. IMO z prawej za dużo tej czerni - trochę odciąga wzrok.

------------------------------
fotoamator
profile.country.PL.title
Rafiki.
Doradca

Do uwag Tadzia dodałbym jeszcze że czasami drobny retusz może poprawić odbiór zdjęcia.
Wydaje mi sie że Twoje zdjęcia sa troszkę za jasne. Popatrz na moją wersję Twojego zdjęcia.

profile.country.pl_PL.title
alpol6
Poszukiwacz

czyli musze zacząć przyciemniac zdjęcia dziękuje za rade postaram sie poprawić

profile.country.pl_PL.title
alpol6
Poszukiwacz

tutaj wystawiam jedną z przerobionych (przyciemniona) czy ocoś takiego chodzi ??

profile.country.PL.title
Tadeusz.O
Doradca

alpol6, to ostatnie, bardzo ładne.
A to poprawione przez Rafikiego... żeby mnie się podobało, to wybrałbym niebo jak u Rafała, a resztę, jak u Ciebie (taką jasną). Czyli IMHO - niebo przyciemnić, resztę zostawić. Ale to taki jasny zimowy krajobraz, nie wszędzie się sprawdzi i, jak piszę to mnie by się tak podobało.

------------------------------
fotoamator
profile.country.PL.title
Tadeusz.O
Doradca

Jeszcze taka uwaga odnośnie nieba przyciemnianego na komputerze i nie tylko.
Całą obróbkę robimy na pliku oryginalnej wielkości! Jak jesteśmy ze zdjęcia zadowoleni, zmniejszamy do wymaganej rozdzielczości i wagi i (prawie zawsze) podostrzamy (po zmniejszeniu!), uważając by nie przedobrzyć. Przed zamieszczeniem na forum, sprawdzamy, czy nie ma (szczególnie na niebie ) błędów kompresji, artefaktów jpg (jak są, trzeba zazwyczaj mniej skompresować) itp. i dopiero wtedy zamieszczamy.
:smileyredface:

------------------------------
fotoamator
meow_fiz
Początkujący

Tak sie zastanawiam z jakiego powodu wyostrzanie mialoby byc sensowniejsze po zmniejszeniu?

profile.country.pl_PL.title
alpol6
Poszukiwacz

tutaj pare fotek robionych wczesnym rankiem (rzeka) oraz druga około połódnia na działeczce

profile.country.en_GB.title
sadam_
Użytkownik

Obraz 030 - jeżeli już to widziałbym w pionie - szklarenka w prawym rogu jest zbędna.Przydałoby się matrycę wyczyścić, a zdjęcie przed wstawieniem wyczyścić:)
Obraz 111 - dla mnie to jest tam zbyt duży bałagan.