anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dołącz teraz - stań się częścią naszej społeczności!

Moje pierwsze fotki

profile.country.pl_PL.title
AndrzejL-----
Początkujący

Moje pierwsze fotki

stokrotka.JPG

11 ODPOW. 11
profile.country.PL.title
Lajam.
Expert

Witaj,

Fajnie, że założyłeś swój album.
Zdjęcia no cóż - nie powalają, szczególnie drugie, które jest niestety poruszone.

Ta stokrotka to dość powszechny motyw jaki pojawia się w albumach na początku :)
Umieściłeś kwiatek w centrum kadru, w dodatku sfotografowałeś go z góry...trochę banalnie.

Polecam poczytać trochę o kompozycji, kadrowaniu i oglądać dużo zdjęć uznanych fotografów.

Tak czy inaczej masz dobre pole do budowania albumu, jeśli będziesz się starać, Twoje zdjęcia na pewno będą lepsze z upływem czasu.

profile.country.pl_PL.title
AndrzejL-----
Początkujący

Przede mną sporo do nauczenia, to wiem. Dziękuję Ci Lajam za komentarz. Tak dzisiaj założyłem tu swój album. Mam nadzieję, że wstawię tu kiedyś jakąś fajną fotkę, godną uwagi. Pozdrawiam odwiedzających mój album. :c22

profile.country.pl_PL.title
AndrzejL-----
Początkujący
profile.country.pl_PL.title
AndrzejL-----
Początkujący

Witam Wszystkich serdecznie :c22 Znowu wrzucam kilka stokrotek, teraz wyszły mi chyba trochę lepiej. Ale to tylko moja opinia, a ja dopiero się uczę. Oprócz stokrotek jest jeszcze coś innego. To jasnota, tak się nazywa ta roślinka. Dołączyłem też 1 zdjęcie niecierpka. Pozdrawiam Wszystkich :c37

profile.country.PL.title
Tadeusz.O
Doradca

Witaj.
Stokrotka8 i niecierpek- można rzec, że prawie dobrze :thumbsup:
stokrotka7 - ciut za ciasny kadr: takie obcięte czubki płatków nie wyglądają dobrze i trochę za ciemne - płatki powinny być białe, nie szare.
jasnota - byłoby OK, ale znów trochę za ciasno - lepiej, jakby ten liść z lewej też się zmieści w kadrze (ale wówczas, należałoby zmienić proporcje i obciąć nieco górę)
stokrotka6 - kilka spraw: dobrze, że się schyliłeś, a nie fotografowałeś z góry :thumbsup: Jednak należałoby ciut się podnieść, żeby uzyskać jednolite, zielone tło łąki. Dalej - ostrość poszła na tylne płatki :c9 Skoro wybrałeś taki "szczerbaty" kwiatek, należało to wykorzystać i złapać ostrość na żółty środek w tej szczerbie - byłoby lepiej. Poza tym dobry kadr, choć ta skośna trawka po prawej trochę odciąga wzrok.

------------------------------
fotoamator
profile.country.pl_PL.title
AndrzejL-----
Początkujący

Witaj Tadeusz :c37 Dziękuję za zajrzenie do mojego albumu i cenne uwagi. Dopiero jak teraz czytam Twoje uwagi, to zauważam swoje błędy. Czasem to tylko jakieś źdźbło trawy, albo obcięty listek, ale o ile lepszy jest kadr gdy takich błędów nie ma. Teraz będę większą uwagę przykładać przy robieniu aparatem i potem ewentualnych poprawkach na komputerze. No bo nawet przy kadrowaniu, już na komputerze, można zepsuć fotkę obcinając w niewłaściwym miejscu. Jeszcze raz bardzo Ci Tadeusz dziękuję :c22 Dorzucam kilka nowych obrazków. No, są znowu stokrotki, ale ta ma czerwonawe płatki, podobała mi się i zrobiłem jej kilka fotek. Ale oprócz stokrotek są też inne zdjęcia. :slight_smile:

profile.country.PL.title
Tadeusz.O
Doradca

Cieszę się, że moje uwagi mogą się przydać :D

Co do ostatniej wrzuty:
koniczyna - najsłabsza moim zdaniem - zdjęcie mało ciekawe, centralnie umieszczony kwiatek, nie podoba mi się. Zupełnie inaczej, niż 4 - :c4 - ładne, i nawet ta trawka nie wadzi zbytnio...
1 - nietypowe spojrzenie, widać, że kombinujesz - niezłe :thumbsup:
2 i 3 - też całkiem przyzwoite fotki :D

------------------------------
fotoamator
profile.country.pl_PL.title
AndrzejL-----
Początkujący

Bardzo Ci Tadeusz dziękuję za szybką odpowiedź. Dobrze, że mnie zganiłeś za tę koniczynkę, że tak centralnie umieszczona, też mi się tak wydawało. Ale, że ona jest tak lekko pochylona, to pomyślałem, że będzie dobrze, no i wychodzi że nie miałem racji. Cieszę się, że inne zwracają Twoją uwagę. Te kasztanki też mi się podobają, ale tej trawki troszkę się obawiałem, że to źdźbło psuje kadr. A stokrotki, tak pomyślałem sobie, że na tle nieba i chmur może to całkiem fajnie wyjść. Jeszcze raz dziękuję za komentarz i krytykę. Pozdrawiam :c22

profile.country.pl_PL.title
AndrzejL-----
Początkujący