anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dołącz teraz - stań się częścią naszej społeczności!

Moje pierwsze zdjęcia

Znajomy-----
Początkujący

Moje pierwsze zdjęcia

Oto moje pierwsze zdjęcia. Proszę o komentarze i uwagi - na pewno będą...

10 ODPOW. 10
profile.country.pl_PL.title
JasioS
Początkujący

Głębia jest oki. Mgła była po prostu. Ze statywu je robiłeś? Ja bym spróbował na priorytecie czasu ustawić dłuższy czas ( poeksperymentuj ) no i znaleźć jakieś ciekawsze miejsce bo ten kadr zwyczajnie nudny jest.

Znajomy-----
Początkujący

Te zdjęcia zrobiłem dziś, pożyczyłem od znajomego obiektyw MAKRO. Muszę się przyznać, że nie spodziewałem się takiej różnicy w zdjęciach, tylko po zmianie obiektywu. Zobaczcie rezultaty i jak zawsze proszę o uwagi. No i zaznaczam, że aparacik mam dopiero parę dni, więc troszkę wyrozumiałości ;)

Znajomy-----
Początkujący

JasioS napisał(a):

Głębia jest oki. Mgła była po prostu. Ze statywu je robiłeś? Ja bym spróbował na priorytecie czasu ustawić dłuższy czas ( poeksperymentuj ) no i znaleźć jakieś ciekawsze miejsce bo ten kadr zwyczajnie nudny jest.



Kadr faktycznie nudny, zdjęcie robiłem na parkingu przed domem. Statywu jeszcze nie mam, ale na pewno w niedługim czasie kupię.Tylko troszkę się odkuje finansowo. Aparat oparłem o samochód (jest widoczny w prawym dolnym rogu), na pewno delikatne drgania były, mogło to wpłynąć na zdjęcie. A eksperymentuje codziennie i coraz ciekawsze funkcje odkrywam. Teraz weekend, skorzystam z ładnej pogody i popróbuję na łonie przyrody. Dzięki za uwagi :D

Znajomy-----
Początkujący

Znajomy napisał(a):

Oto moje pierwsze zdjęcia. Proszę o komentarze i uwagi - na pewno będą...



Jeszcze ciekawą rzeczą jest fakt, że po lewej stronie, tam gdzie jest cień, w rzeczywistości nic nie było widać, a na zdjęciu praktycznie wszystko jest widoczne.

gonzo-----
Początkujący

Całkiem fajne :) Może i miejsce nudne, ale klimacik był. :)

Znajomy-----
Początkujący

Dzięki "gonzo". Ja tam aż takiego klimatu nie widzę, ale miło usłyszeć taki komplement.

ryszard_nowy
Początkujący

Jak na pierwsze zdjęcia to bardzo dobre. No chyba, że są to już zdjęcia np. drugie, wtedy nie byłyby już takie dobre ;) Ale przyznasz Znajomy, że frajda sporo, szczególnie przy makro. Oby tylko zapał ci nie przygasł i czasu na rozwój nie zabrakło. Powodzenia :) Ps. ten kwiatek (róża) naprawdę sympatyczny, tzn z punktu widzenia profesjonalnego zdjęcia do bani ale ma duszę :)))

Znajomy-----
Początkujący

Dzięki za wypowiedź. Czytając Twoje posty, zauważyłem, że też jesteś raczej amatorem, albo skromnym profesjonalistą ;) . Jak to u Ciebie z zapałem? U mnie brakuje troszkę czasu, za bardzo poświęcam się pracy zawodowej (prawie pracoholik)... Chęci jest naprawdę dużo, a im więcej dowiaduję się o fotografii, korzystam z cennych rad ludzi którzy mają dużo większą wiedzę ode mnie (min na tym forum), to tym bardziej mnie to motywuje i zachęca do działania :D
I przyznaje, frajda jest bardzo duża!

Tommygun------
Początkujący

Po kolei - pierwsze fotki są faktycznie próbne, dobre dla zaznajomienia ze sprzętem i z jego możliwościami ale po co pokazywać je w albumie, no nie wiem....

dalej jest zamieniona numeracja
Nr 3 nieostro, mała głębia, nie skompensowałeś naświetlania (jak jest dużo jasnego lub ciemnego, to kazdy pomiar automatyczny przekłamuje i trzeba mu pomóc) tutaj tak + ok 2/3 EV.

Nr 2 psiurek sympatyczny, chyba jeszcze nie nauczyłeś się wydobywania ostrości, staraj się w portretowaniu, czy to ludzi, czy to zwierząt ustawić ostrość na oczach, to podstawowa sprawa, poćwicz i kadr jest nieciekawy, jakby niezdecydowany. Za mało psa w kadrze, z dużo trawy albo jak portret, to niech to będzie portret.

Nr 1 "śliczna róża" bardzo mała głębia ostrości to trudna sprawa, naprawde trzeba coś w niej zmieścić lub zadbać, aby reszta jakoś się układała. Tutaj pomysł nawet ok ale za dużo przestrzeni po bokach, pasowałby bardziej centralny kadr i kwadrat, kolory wyprane do niemożliwości i niedoświetlone.

To tak na szybko, pracuj, rób fotki ale staraj się też patrzeć jak sobie radzą z danym tematem inni, postaraj się zdobyć więcej wiedzy o kadrowaniu, kompensacji naświetlania itd. o głębii ostrości a z czasem intuicyjnie będziesz robił fotki i później tak samo intuicyjnie je przycinał i selekcjonował do pokazania.