anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dołącz teraz - stań się częścią naszej społeczności!

Norbert

Norbert-----
Początkujący

Norbert

Witam

Na początek robal :D

143 ODPOW. 143
mis1u1
Początkujący

Lubię Twoje fotki, wręcz uwielbiam. Wiewiórki wspaniałe, jak i cała reszta.

Norbert-----
Początkujący

Dzięki.

Szkło jest zacne mimo że moje ma (zgaduję) 18lat :D

Hmm....sprawdziłem i jest tak:

1. ISO 1000, f5, 1/125s, 180mm, EV -0.7, tryb A, pomiar matrycowy, balans bieli "daylight -1"

2. ISO 640, f5, 1/200s, 160mm, EV 0, tryb A, pomiar matrycowy, balans bieli "w cieniu -2"

3. ISO 400, f4, 1/320, 110mm, EV -0.3, tryb A, pomiar matrycowy, balans bieli "auto"

Chyba wystarczy? ;)

profile.country.PL.title
Tadeusz.O
Doradca

Znakomicie Norbercie, dziękuję w imieniu wszystkich zainteresowanych (czyli swoim też ;)).
Jak nie lubisz staroci, to chętnie wymienię się na prawie nową sigmę moją 8-) . Chcesz? Ma zakres do 300mm i macro 1:2 ;)

------------------------------
fotoamator
czorny-----
Początkujący

"Wiewiór" jest bajeczny......

Norbert-----
Początkujący

Jakbyś miał SAL 70-200/2.8 to wymieniam się od ręki z dopłatą :D

Jedyne co mnie w 80-200/2.8 denerwuje to minimalna odległość ostrzenia 1.8m :( i to że nie jest ostry od pełnej dziury (trzeba przymknąć do 3.5-4).

Czekam co przyniesie SAL 70-400 ;)

profile.country.PL.title
Lajam.
Expert

Norbert napisał(a):

Jedyne co mnie w 80-200/2.8 denerwuje to minimalna odległość ostrzenia 1.8m :( i to że nie jest ostry od pełnej dziury (trzeba przymknąć do 3.5-4).


:shock: ojej, to dziwne...powinien być ostry od pełnej dziurki. Może warto go wysłać na konserwację? Próbowałem się kiedyś z tym obiektywem. Mnie drażni jego "narowistość" i to że kręci przednią soczewką.

Ale jak widać na załączonych obrazkach fotki produkuje bardzo dobre :)

Norbert-----
Początkujący

Poprzedni właściciel szkła przed sprzedażą je konserwował a swego czasu jeden z forumowiczów pytał mnie o to szkło i pokazywał sample. W jego egzemplarzu było tak samo jak u mnie przy f/2.8. Może troche źle się wyraziłem ;) - to szkło jest całkowicie używalne przy pełnej dziurze - po prostu obraz nie jest aż tak bardzo ostry jak przy przemknięciu i jest lekko "miękki"...ale fajnie to wygląda jak się robi jakieś fotki gdzie głównym motywem jest światło. Z drugiej strony może po prostu GO jest wtedy na tyle mała że wydaje się że obiekt na który celowałyśmy (zwłaszcza jak jest cienki) jest lekko nieostry.

Nie zmienia to faktu, że jest to bardzo fajne szkło. Zastanawiałem się nad zmianą na nowego Tamrona bo kusi mnie minimalna odległość ostrzenia od 0.95m i dużo większe odwzorowanie. Nie raz wiewiórka, którą fociłem podbiegła tak blisko, że już jej nie mogłem sfotografować :|
Dodatkowo takie "większe" makro by się przydało a z odwzorowaniem 1:8 to się daleko nie zajedzie.....dlatego coraz większymi krokami zbliża się chęć zakupu Tamrona 180/3.5 :smileytwisted:

Norbert-----
Początkujący

Tak dla zdmuchnięcia kurzu z albumu :slight_smile:

Górne MAF 100/2.8, dolne Takumar 50/1.4

profile.country.pl_PL.title
Starosta.
Początkujący

Witam :)
przerażająco dobre zdjęcia z robalami ;)
wiewióry też super :)
za to makrówki najbardziej mi się podobają :D fajne kolory
tylko pytanko czy duża w tym zasługa programów graficznych czy obiektyw tak ładnie maluje :question:
pozdrawiam Amator

Pozdrawia Starosta :grin:
profile.country.PL.title
SZFENDAK
Poszukiwacz

odpowiem Ci za Norberta - obiektyw