anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dołącz teraz - stań się częścią naszej społeczności!

Paulina

profile.country.PL.title
Paulina.
Poszukiwacz

Paulina

Chcialabym sie podzielic z wami moimi foteczkami zdjatka robie od roczku panasoniciem lumixem DMC-FZ7. :D

931 ODPOW. 931
profile.country.PL.title
Tadeusz.O
Doradca

Jeśli pozwolisz, z mojego, amatorskiego punktu widzenia:
śruba - brakuje z prawej strony "przeciwwagi" dla tego kopczyka po lewej. Należałoby tak skadrować, aby śruba była bardziej na prawo (tak w 1/3 od prawej, nie centralnie) i będzie git.

zachodzik - banałek ale ładny, może trochę za dużo tego drzewa po prawej

"maszynista" - mam wrażenie, że to ratowanie czarnobielą mało udanej technicznie fotki, ale podoba mi się. Jest takie naturalne, widać radość dzieciaka, który dorwał się do maszyny do pisania :)
Pozdrawiam i cieszę się, że założyłaś własny album.

------------------------------
fotoamator
profile.country.PL.title
Paulina.
Poszukiwacz

dziekowac jesli chodzi o maszyniste to odbicie w lustrze ktore bylo porysowane uwielbiam czarno biale zdjecia nie wiedzialam ze sloza do maskowania kiepskich ujec... :(
widoczek robiony z maksymalnym zumem i tak dobrze ze wogole wyszedl ale dzieki... :slight_smile:
sroba kurcze poslocham twojej rady...wielkie dzieki jestes pierwszym krytykiem ktory kiedykolwiek komentowal moje szufladkowe hobby... :D

profile.country.PL.title
Paulina.
Poszukiwacz

paulina napisał(a):

dziekowac jesli chodzi o maszyniste to odbicie w lustrze ktore bylo porysowane uwielbiam czarno biale zdjecia nie wiedzialam ze sloza do maskowania kiepskich ujec... :(
widoczek robiony z maksymalnym zumem i tak dobrze ze wogole wyszedl ale dzieki... :slight_smile:
sroba kurcze poslocham twojej rady...wielkie dzieki jestes pierwszym krytykiem ktory kiedykolwiek komentowal moje szufladkowe hobby... :D


a i chce dodac ze te fotki nie sa obrabiane w zaden sposob prosto z aparatu na peceta... :D

profile.country.PL.title
Tadeusz.O
Doradca

paulina napisał(a):

te fotki nie sa obrabiane w zaden sposob prosto z aparatu na peceta... :D


Prawie zawsze warto zdjęcie wczytać do jakiegoś programu graficznego i trochę nad nim popracować: a to ciut przekadrować, a to kolory poprawić i po zmniejszeniu - obowiązkowo wyostrzyć (ale tu nie wolno przesadzić). Poświęcając każdemu zdjęciu (po odrzuceniu wyraźnych "gniotów") kilka minut można uzyskać dużo lepsze efekty.

A z tym cz.-b. to jest tak, że czasem jak fotka jest w kolorze nie do pokazania, to robi się ją cz.-b. i mówi, że "artystyczna". Choć czasem jest to jedyny sposób na uratowanie ważnego zdjęcia.

Pozdrawiam

------------------------------
fotoamator
profile.country.PL.title
Paulina.
Poszukiwacz

ok a jaki program do obrobki mi polecisz?

profile.country.PL.title
Paulina.
Poszukiwacz

dodaje jeszcze dwa do oceny :D

profile.country.PL.title
Paulina.
Poszukiwacz

moje zabawy z woda pierwsze zdjecia dopiero cwicze moze mi podpowiecie ciezko zrobic porzadna fotke z dwojka dzieci przy spodnicy....;p

Ciameq
Początkujący

paulina napisał(a):

dodaje jeszcze dwa do oceny :D



Pierwsze - leży kadr. Centralne ułożenie kawiata psuje zdjęcie. Trzeba pamiętać o mocnych punktach kadrowych wynikających z zasady trójpodziału:) Specjalnie nie wyjasniam, wiedza zdobyta samemu daje więcej radości:) Druga rzecz to tło. Jeśli celem było pokazanie kwiatka na tle niezbyt pięknym - udało się. Jeśli stało się to przypadkowo - zdjęcie się nie udało.
Drugie - Tło, to samo co wyżej

paulina napisał(a):

moje zabawy z woda pierwsze zdjecia dopiero cwicze moze mi podpowiecie ciezko zrobic porzadna fotke z dwojka dzieci przy spodnicy....;p



Wszystko jest fajnie... na pierwszym planie. Drugie plany w każdym zdjęciu są niezbyt trafione. albo w ogóle nie grają (kran, to co wygląda na wnętrze, chyba, kuchni) albo nie są kontrastem dla planów pierwszych (woda na szarym tle).

profile.country.PL.title
Paulina.
Poszukiwacz

jesli chodzi o drugi plan to sie z toba zgodze musze nad tym popracowac dopiero sie ucze ...;p
kwiatuszki moze trudno w to uwierzyc to moje pierwsze fotki tym aparatem(panasonic lumix) ale masz racje chodzilo mi o pokazanie jak to ujoles niezbyt pieknego tla w porownaniu do kwiatka dzieki popracuje...... :D