anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dołącz teraz - stań się częścią naszej społeczności!

Płocki Piknik Lotniczy

profile.country.PL.title
piotruso
Znawca

Płocki Piknik Lotniczy

W dniach 1-2.06.2013 r. odbyl się po raz 6 piknik lotniczy w Płocku. Niestety, w porównaniu z ubiegłymi edycjami zostały zaostrzone przepisy dotyczące wysokości minimalnej i w tym roku wszyscy latali wyżej.

Dziękuję kolegom za spotkanie i wspólne fotografowanie.

Kilka moich pstryków:

7 ODPOW. 7
profile.country.PL.title
piotruso
Znawca

Jeszcze trrochę śmiglaków

profile.country.PL.title
piotruso
Znawca

I jeszcze

profile.country.PL.title
piotruso
Znawca

I jeszcze jeden, który tylko na chwilkę wleciał w rejon pokazów podczas wykonywania swoich obowiązków.

profile.country.pl_PL.title
fotoandreq
Poszukiwacz

to nawet nie wiedziałem, że w Płocku też jest taka impreza, zawsze glosno bylo o radomiu, a w Krośnie taka impreza trwa 3 dni na długim majowym weekendzie, są tam też balony jak jest pogoda

profile.country.PL.title
piotruso
Znawca

fotoandreq wrote:


to nawet nie wiedziałem, że w Płocku też jest taka impreza, zawsze glosno bylo o radomiu, a w Krośnie taka impreza trwa 3 dni na długim majowym weekendzie, są tam też balony jak jest pogoda

http://www.lotniczyplock.pl/ to strona oficjalna imprezy. Pokazy odbyły się już po raz 6. Nie są więc pokazami z kilkunastoletnią tradycją, nie informują o nich w mediach ogólnodostępnych (a nie wiem czemu), od pewnego czasu Polsat News prowadzi relację z tego wydarzenia a i pilot śmigłowca polsatowskiego też lubi sobie polatać pokazowo nad Wisłą. W zeszłym roku z powodów finansowych zostały odwołane na miesiąc przed imprezą. Jest to impreza z pokazami samolotów akrobacyjnych, samolotów lekkich, śmigłowców. Jednak organizatorzy starają się zapewnić jakieś dodatkowe atrakcje zapraszając innego typu maszyny. Dodatkową zaletą jest (a właściwie było i może jeszcze będzie) położenie areny pikniku nad Wisłą na przeciwko skarpy wiślanej. Umożliwiało to obserwację samolotów latających na wysokości oczu człowieka a nawet często lecących niżej niż stoi publiczność. No i skarpa tworzy coś w rodzaju naturalnych trybun mogących pomieścić dużą ilość widzów i jednocześnie zapewniając dobry widok z każdego miejsca.

Jeżeli chodzi o Radom to jest to impreza innego charakteru. Tam głównymi bohaterami są samoloty i śmigłowce wojskowe i to w międzynarodowej obsadzie. Jest głośno i szybko. Na pokazach typu Pikniku Płockiego są prezentowane maszyny akrobacyjne, lekkie transportowe, szkoleniowe, aeroklubowe.

Podobne imprezy do Pikniku Płockiego odbywają się:

- "Lotnisko Bliżej Miasta" - festyn lotniczy Ostrów - w Michałkowie 18-19.05.2013

- Płocki Piknik Lotniczy - Płock 1-2.06.2013

- Rodzinny Piknik Lotniczy w Gryźlinach 23.06.2013

- Małopolski Piknik Lotniczy - Kraków-Czyżyny 29-30.06.2013

- Mazury Airshow - Giżycko 3-4.08.2013

- Międzynarodowy Piknik Lotniczy Euroregionu Beskidy - Bielsko-Biała 31.08-1.09.2013

Oczywiście jest Airshow w Radomiu 24-25.08.2013 ale to inny charakter imprezy. A powyższe to tylko niektóre z pokazów bo jest ich dużo więcej.

profile.country.pl_PL.title
fotoandreq
Poszukiwacz

to ja tylko słyszałem o radomiu i zracji zamieszkania krosnie, aż tak się tym nie interesuje, ale jesli jest okazja to można się wybrać, niestety jak byłem w krośnie to balony nie latały ze względów pogodowych, a szkoda bo to wspaniały widok

profile.country.PL.title
jareklubicz
Poszukiwacz

Piotruś, to był mój ostatni wypad dp Płocka kiszka z nędzą była i nic więcej, po tragicznym wypadku Marka to już nie to samo, latali za wysoko i za daleko, ogólnie tylko Żelaźni jeszcze coś pokazli, pozdrawiam Panie Piotrusiu