anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dołącz teraz - stań się częścią naszej społeczności!

Portrety

profile.country.pl_PL.title
Enji-----
Początkujący

Portrety

Witam, proszę o opinie moich zdjęć. Dodam, że dopiero zaczęłam przygodę z fotografią na poważnie.

Message was edited by: Blondanka

Message was edited by: Blondanka

6 ODPOW. 6
profile.country.PL.title
Lajam.
Expert

Witaj,

Wstawiasz zdjęcia w pełnym rozmiarze - tego się nie da normalnie obejrzeć - zmniejsz zdjęcia do sensownych rozmiarów (900pikseli na dłuższym boku).

Po pierwszych dwóch zdjęciach mam pytanie - możesz mi wyjaśnić stylizację modelki i takie otoczenie?

Przeciez to zupełnie do siebie nie pasuje.:smileyconfused:

profile.country.pl_PL.title
Enji-----
Początkujący

Hmm u mnie zdjęcia się dobrze ogląda :wink:

A co do stylizacji i otoczenia - według mnie w ogóle się to nie gryzie.

profile.country.PL.title
piotruso
Znawca

Co do samego oglądania to wstawiłaś zdjęcia w oryginalnej rozdzielczości. Być może Twoja przeglądarka skaluje obrazy i widzisz je na całym ekranie albo masz tak duży monitor (lub kartę z możliwością wyświetlania takich rozdzielczości). Ale jeżeli przeglądarka sama skaluje to jakimś dedykowanym programem możesz zrobić to lepiej i tak jak chcesz. Ja, niestety, nie mam takich możliwości i aby zobaczyć zdjęcie muszę je przewijać (nie mieści się na ekranie). Druga sprawa to Twoje zdjęcia "ważą" po 5-7 MB. Jeżeli korzystam z modemu GSM to kosztuje mnie to trochę i czasu i pieniędzy aby obejrzeć takie zdjęcie.

Nie wiem, jak jest teraz na forum ale wcześniej była zasada, że zdjęcie nie powinno mieć więcej niż 800 pixeli na dłuższym boku i nie powinno "ważyć" więcej niż chyba 400 kB. Takie pliki można było na każdym komputerze, tablecie, telefonie korzystającym z każdego dostępnego źródła internetu oglądać.

profile.country.pl_PL.title
Enji-----
Początkujący

Ok, wstawiłam w pierwszym poście mniejsze zdjęcia :slight_smile:

profile.country.pl_PL.title
Quartz.
Użytkownik

Ja się średnio znam na portrecie, więc moja opinia nie będzie zbyt miarodajna. Ale uważam, ze jak na początki to jest całkiem nieźle.

Lajam już wspomniał o scenerii : musisz ja uważnie dobierać do stylizacji. Albo odwrotnie - stylizacje do miejscowki.

Skoro uważasz, ze szpilki i ruiny sie nie gryza ze sobą, to polecam jeszcze raz przemyślenie tego posta... Taka stylizacja bardziej odpowiadalaby mi w mieście / na rynku / w parku, niż w ruinach.

Myśle rownież, ze należy skupić sie na twarzy, zamiast na otoczeniu (gdy do zdjęcia wnosi jedynie balagan) - tak jak to ma miejsce w zdjęciu na 3.

profile.country.pl_PL.title
kuraq.
Poszukiwacz

Pomęcz więcej modelkę z pierwszego zdjęcia, ma potencjał :wink: