anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dołącz teraz - stań się częścią naszej społeczności!

Quartz - Portret

profile.country.pl_PL.title
Quartz.
Użytkownik

Quartz - Portret

Na początku chciałbym powitać wszystkich odwiedzających moje tematy i podziękować, że zawsze jesteście w stanie udzielić pomocy potrzebującemu :)

Nadszedł czas "pochwalić" się swoimi fotkami, które zrobiłem w ciągu półrocznego obcowania z lustrzanką. Chciałbym, abyście pokazali mi moje błędy i naprowadzili na słuszną ścieżkę.

Oglądającym życzę stalowych nerwów, a sobie uporu i ciągłego dążenia do lepszych fotek.

Message was edited by: Quartz.

215 ODPOW. 215
profile.country.pl_PL.title
Quartz.
Użytkownik
profile.country.en_GB.title
.cezar.
Początkujący

:c37
Tego typu imprezy rzadko bywają wdzięczne fotograficznie i ciężko coś interesującego "wystrugać", ale zawsze można potraktować takie "pojeżdżawki" jako wprawkę do poważniejszych relacji. Generalnie wyszło tak sobie.
33 - "nudy na pudy" pomimo Lancera, który sam w sobie jest interesującym autem. Do wykadrowania czerwony hydrant(?) wraz z tymi schodami. Na plus kręcące się koła.
34 - jeszcze większe nudy i do tego krzywo.
35 - tu już dużo lepiej. Szkoda tylko, że ostrość wybrała się na zwiedzanie tylnego błotnika zamiast przodu ;) . Czas mogłeś spróbować jeszcze wydłużyć, gdzieś w okolice 1/50.
36 - mogło być interesująco, ale trochę za wysoko pstryknięte i mogłeś tak wykadrować, żeby słupy z lewej i prawej stanowiły krawędzie zdjęcia. Wtedy pozbyłbyś się tego śmietnika z prawej i kawałka okna z lewej.
37 - ciekawy moment i to wszystko. Reszta do... bani ;) Po pierwsze taśma na pierwszym planie - unikaj ich jak ognia. Po drugie mogłeś podejść bliżej albo poszukać innego miejsca. Zwróć uwagę na gościa, który kuca przy tej budce(?) i wyobraź sobie jaki on ma kadr.
38 - "nuda... Nic się nie dzieje, proszę pana. Nic."
Podsumowując. Na każdej moto-imprezie staraj się wybierać miejsca, gdzie może dziać się coś ciekawego (jak na 37). Nawet najlepsze auto kiepsko pstryknięte nie ratuje zdjęcia. Ja osobiście jestem zwolennikiem spójnej obróbki kolorystycznej relacji (ewentualnie kolor + BW), bo w innym przypadku set sprawia wrażenie przypadkowego. Wiem, że na takiej imprezie ciężko jest o jakieś ciekawe tło, ale staraj się dodatkowo nie uwypuklać badziewia z tyłu poprzez zbytnie przymykanie przesłony (po co na 33 f10?).
Tyle ode mnie. Liczę na jakieś foto-moto tematy w przyszłości.
pzdr

profile.country.pl_PL.title
Quartz.
Użytkownik

Dzięki za odpowiedź, no i słowa krytyki :) Starałem się, ale jak widać nie wyszło zbyt rewelacyjnie (moja pierwsza taka impreza). Będę pamiętał o wskazówkach na przyszłość.

Co do miejscówek - ochrona imprezy skutecznie zapobiegała możliwości podchodzenia bliżej akcji. I chwała im za to, bo czasami było gorąco ...

Jeszcze 3 fotki z imprezy:

profile.country.PL.title
Rutek68
Doradca

No quady super :thumbsup:

Sony 77 ob.28/2,8; 50-200/4-5,6; 35/1,8; 50/1.7; 135/2,8
profile.country.pl_PL.title
12MaRTiN90
Nowicjusz

tak jak Rutek68 quady super są :c4
po za tym podoba mi się ptaszek i kwiaty :c4
42 takie sobie, zwykły pstryk..

____A500 | 8 | 18-55 | 55-200 | HVL-F42____
profile.country.pl_PL.title
BuBu__
Początkujący

Za przedmówcami ;)

profile.country.pl_PL.title
Quartz.
Użytkownik

Dzięki za opinię, cieszę się że jest OK :P No to jeszcze kilka kadrów z off-roadu 8-)

profile.country.en_GB.title
KubaW-----
Początkujący

Offroadowe bardzo mi się podobają, tylko tak na moje oko zbyt pojechałeś z winietą :c12

profile.country.pl_PL.title
Quartz.
Użytkownik

No tak, każdy przechodzi w swoim życiu fotograficznym taki etap fascynacji winietkę - wiem, że jest jej za dużo, ale wg mnie dobrze podkreśla kolory off-roadu :)