anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dołącz teraz - stań się częścią naszej społeczności!

Rafiki, Wróbelek ptaszyna niewielka...

profile.country.PL.title
Rafiki.
Doradca

Rafiki, Wróbelek ptaszyna niewielka...

inWszystkie zdjęcia zrobione w Kioto, jeszcze w zeszłym roku.
Sony DSLR A100 z obiektywami
11-18
lub 18-70
lub 75-300

607 ODPOW. 607
profile.country.PL.title
Tadeusz.O
Doradca

Tak się zastanawiałem, dlaczego B&W, przecież Japonia taka kolorowa...?
Ale obejrzałem świątynię Asakusa na innych fotografiach... i stwierdziłem, że wolę Twoje spojrzenie. Forma lepsza od barwy. Ale te dziewczyny przy palenisku modlitewnym, już bym widział w kolorze ;)

A w ogóle, hmm... ostatnio coś sporo w kwadracie i b&w zapodajesz. Czyżbyś czynił starania o wejście do pewnego szacownego grona? 8-)

------------------------------
fotoamator
profile.country.PL.title
Rafiki.
Doradca

Zdjęcie zrobiłem A900 z obiektywem 50mm/1.4
Przysłona F11
ISO 200

profile.country.PL.title
Rafiki.
Doradca

Tadeusz napisał(a):

Tak się zastanawiałem, dlaczego B&W, przecież Japonia taka kolorowa...?



Tadeuszu już Ci mówię, dlaczego B&W.
Otóż ostatnio w wolnych chwilkach zacząłem wybierać zdjęcia z Japonii do cyklu pod roboczym tytułem Several Moments in Tokyo.
Większość zdjęć pasowała mi właśnie jako czarno białe, a trudno w cyklu mieszać zdjęcia kolorowe i B&W.

Tommygun------
Początkujący

Z ostatnich - widok Torunia, kadrowo średnio wyszło, brakuje czegoś, bo ani miasta za dużo ani nieba, jakoś tak niezdecydowanie, mówię o takich fotkach, że są płaskie.
Japonia - świetnie, takie lubię a i tonacja "moja"
Czarnków - dlaczego wokół pnia jest jasna poświata? forsowałeś cienie czy tak po prostu dziwnie wyszło? Może tak akurat ułozył się dym/mgła, bo widać, że jest. Dużo detali w cieniach i może trochę więcej przestrzeni wokół drzewa by się przydało. Robiłeś jakimś szerokim? Bo mam wrażenie jakby trochę porozciągane wyszło. Podoba mi się na pewno kadr z rozpoczęciem murka na środkiu kadru, zdynamizowało ;)

profile.country.PL.title
Tadeusz.O
Doradca

Czarnków - taki nostalgiczny :)

Tylko dziwne, że przy 50mm, te domy w dole takie jakieś pochyłe...

------------------------------
fotoamator
profile.country.pl_PL.title
karolca
Nowicjusz

Czarnków trochę HDRem pachnie. Acz mogę się nieco mylić, bo brak mi kolorów ;) Kadr fajny... nie ma się do czego przyczepić.
A te domy tak wyglądają pewnie dlatego, że wszystkie mają dwuspadowe dachy ;)

profile.country.PL.title
Tadeusz.O
Doradca

karolca napisał(a):


A te domy tak wyglądają pewnie dlatego, że wszystkie mają dwuspadowe dachy ;)


Ot i widzisz - co młode oczy, to młode. To rzeczywiście są dachy :smileyredface: :smileyhappy:
Sorry Rafał, że Cię podejrzewałem o bógwico :D

------------------------------
fotoamator
Tommygun------
Początkujący

Fakt! To dachy! Myli najbardziej ten biały z oknem przez który "przechodzi" pień. Dziwiło mnie, że latarnia prosta, inne rzczy też a w miasteczku się wali i jest odpowiedź - dachy przypominały ściany z oknami, dawno tak się nie nabrałem :slight_smile:

Rafał, ale powiedz co do rozpiętości - jak ją uzyskałeś, może DRO? :smileyugeek:


Tadeusz napisał(a):


Sorry Robert, że Cię podejrzewałem o bógwico :D

hmm Tadziu ale którego Roberta masz na myśli? ;)

profile.country.pl_PL.title
janvideo24
Początkujący

Panie Tadeuszu, obserwuję pana tęsknotę za alfą. Chyba następca 700 pomoże Panu w zakupie wymarzonego aparaciku.
Rafiki - nocne fotki z Torunia są super. Skrzypek. Żabka niby tak , lecz mam takie dziwne myśli , że trochę nie trafiona. Może siię mylę.
Jan

profile.country.PL.title
Tadeusz.O
Doradca

Następca A700? No, chyba, jak się pojawi to wreszcie A700 będzie w zasięgu :D tzn zejdzie poniżej 2k ;)

Tommy, jaki Robert? :shock:

;) :slight_smile: thx

------------------------------
fotoamator