anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dołącz teraz - stań się częścią naszej społeczności!

Rafiki, Wróbelek ptaszyna niewielka...

profile.country.PL.title
Rafiki.
Doradca

Rafiki, Wróbelek ptaszyna niewielka...

inWszystkie zdjęcia zrobione w Kioto, jeszcze w zeszłym roku.
Sony DSLR A100 z obiektywami
11-18
lub 18-70
lub 75-300

607 ODPOW. 607
profile.country.PL.title
Rafiki.
Doradca

Tommy nad Twoim postem jest link pod którym znajdziesz moje zdjęcia z rybiego oka.
Równierz z pałacyku :)

profile.country.PL.title
Rafiki.
Doradca

Dwie fotki z wakacji.
Zrobiłem je A300 z obiektywem 55-200 oraz lampą HVL42.

Tommygun------
Początkujący

No dobre foty, ładnie złapane kolory i technicznie - świetnie zbalansowałeś naświetlanie z tłem, podobają się ;)

profile.country.PL.title
Tadeusz.O
Doradca

Ładnie ustrzelone, szczególnie 771 :D

------------------------------
fotoamator
profile.country.PL.title
Rafiki.
Doradca

Dziękuję Tadeuszu, dzięi Tommy.
Te zdjęcia to mój kolejny głos w sprawie, bardzo tanich, z reguły pogardzanych obiektywów tzw. kitowych :)

Tommygun------
Początkujący

No i badzo udany, zapomniałem pochwalić bokehu. Każdy dłużej interesujący sie fotografią dochodzi w pewnym momencie do przekonania, że kazdym obiektywem i korpusem zrobi takie samo zdjęcie, ino droższe korpusy i obiektywy poszerzają tylko możliwości, ułatwiają obsługę, pozwalają często na więcej np. w zakresie kontroli głębii ostrości ale czy te dodatkowe mozliwości się wykorzysta, to juz zależy od ilości pracy i wielu prób, wyciągania wniosków ze zdjęć innych, zaznajomienia się z literaturą itd. Najfajniejsze jest to, że ta droga nie ma końca a jak się zacznie, to często strasznie wciąga. Nie ma więc co narzekać na kity i tańsze szkła a próbowac świadomie focić i nawet jak ktoś skrytykuje, to nie odkładać sprzętu na półkę ale próbowac i w końcu samo zacznie wychodzić. Moja siostra przywiozła pośród wielu zdjęć z Majorki kilka takich, że gdyby podpisać je znanym nazwiskiem, to każdy by się nabrał a... używa kompaktu.
Trochę się rozpisałem ale że tutaj zagląda wielu początkujących z kitowymi obiektywami - bez kompleksów, wychodzić z domu, ćwiczyć, oglądać, czytać, bo sprawa wcale nie leży w sprzęcie, na to przyjdzie jeszcze pora.

profile.country.PL.title
Tadeusz.O
Doradca

Tommygun, podpisuję się obydwiema ręcami pod tym co napisałeś.

Przede wszystkim: robić zdjęcia! Ćwiczyć, ćwiczyć. I czytać instrukcję! I znowu poćwiczyć! :)
Uff, zmęczyłem się.
I jeszcze czytać. Podręczniki, poradniki. Pełno tego w księgarniach. A jak brak kasy to... google twoim przyjacielem jest ;).

Jak to szło?
- Dobry fotograf zrobi arcydzieło fotograficzne pudełkiem po butach. Bez aparatu i obiektywu.
I to jest prawda. (Puszką po piwie też można :nauseated_face: )

------------------------------
fotoamator
profile.country.PL.title
Rafiki.
Doradca

Były zdjęcia z 55-200 a teraz z 18-70.
Szczerze mówiąc, gdy kompletowałem sobie sprzęt na urlop, mogłem wziąć dowolny sprzęt, dowolne obiektywy...
Wyszło mi jednak, że najlepszy zestaw pod względem wagi i możliwości to:
DSLR A300 lub 350
obiektyw 18-70
obiektyw 55-200
obiektyw 50/1,4
Lampa HVL 42
lekki statyw

Poniższe zdjęcia zostały wykonane A300 + 18-70 +statyw
Okazało się tylko, że nie doceniłem wiatru i statyw okazał się za lekki.

profile.country.PL.title
Tadeusz.O
Doradca

451 - fajne, takie malarskie, podoba mi się.
473 - też, ale podoba mi się mniej :D

------------------------------
fotoamator
Tommygun------
Początkujący

No i znów brawo, miażdżysz stereotypy Rafciu i bardzo dobrze.
Przedostatnie lepsze ze względu na ładnie skomponowany kadr i dodatkowo plama słońca nadaje zdjęciu dodatkowego życia. Ładnie złapana perspektywa i symetria burzona falami.