anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dołącz teraz - stań się częścią naszej społeczności!

Rez - kwadratowo

profile.country.pl_PL.title
Rez-----
Początkujący

Rez - kwadratowo

Witajcie, witajcie :)
Postanowiłem powrzucać kilka pstryków z mojego Nexa i liczę na feedback, może będę miał okazję coś poprawić :D

Trzaskam Nexem-3 ze szkłem 18-55mm.

5 ODPOW. 5
profile.country.PL.title
piotruso
Znawca

Rez napisał(a):

Witajcie, witajcie :)
Postanowiłem powrzucać kilka pstryków z mojego Nexa i liczę na feedback, może będę miał okazję coś poprawić :D

Trzaskam Nexem-3D ze szkłem 18-55mm.



:c20 A co to za NEX? Znam NEX-3, NEX-C3, NEX-F3 ale 3D? 3D kojarzy mi się z obrazem przestrzennym.
Nie bierz tego na poważnie, tak się tylko czepiam. Nazwa NEX-a to NEX3 a dodatek w postaci literki po symbolu pokazuje opcje z jakim szkłem i ewentualnie w jakim kolorze jest sprzedawany aparat (np. NEX-3A to aparat NEX-3 z obiektywem 16/2,8, NEX-3K to aparat NEX-3 z obiektywem 18-55/3,5-5,6 a NEX-3D to aparat NEX-3 z obiektywami 16/2,8 i 18-55/3,5-5,6 w zestawie).
A teraz na poważnie.
Nr. 6 chyba najlepsze.
Przy zdjęciu nr.5 zabrakło możliwości kadrowania, zmiany pozycji. Jest jakaś fajna sytuacja ale o wiele lepiej prezentowała by się fotografowana z poziomu wody. Ten kadr zupełnie mi nie leży.
Zdjęcie nr. 3 byłoby bardzo fajne gdyby nie jasna plama w tle odciągająca wzrok od motywu. Musisz szukać odpowiedniego tła.
Zdjęcie nr. 2 - brak dalszego ciągu. Jest kłódka, która nic nie spina. I co dalej? Gdybyś w tle pokazał więcej takich kłódek (oczywiście w nieostrości, niech tylko będą zaznaczone) to już zaczyna się jakaś historia.
Ot, czepiam się, lepszych zdjęć nie robię ale tak to widzę.

profile.country.pl_PL.title
Rez-----
Początkujący

dobra, zaraz usunę oznaczenie, myślałem że to robi większą różnicę niż informacja o zestawie.
tak btw, zrezygnowałem z naleśnika do nexa, pan w Sony Centre w Porcie nie robił mi problemów i skasował po cenie nexa z zoomem (były tylko zestawy dwuobiektywowe), czego w Manufakturze nie chcieli zrobić.

wracając już do tematu, dzięki za zajrzenie.
może odpowiem na zarzuty

ad. 5 zrobienie zdjęcia tygrysom w zoo z poziomu wody byłoby nieprawdopodobnie hardcorowe, wolę bezpieczniejszą odległość :slight_smile: xD
ad.2 kłódka była tylko jedna, na tym cały wic polega. :c34
a na ostatnim zdjęciu musiałem usuwać kraty, bo spodobał mi się kadr i pozycja tej surykatki. efekt: pół godziny wyjęte z życia.

profile.country.PL.title
piotruso
Znawca

No to ja odpowiem na Twoje zarzuty :c20
Wspomniałem przy zdjęciu nr. 5 że zabrakło możliwości zmiany pozycji. Ja zdaję sobie sprawę w jakich warunkach było to zdjęcie zrobione. Mój komentarz miał pokazać lepszą pozycję (wiem, że nierealną) bo z tej zdjęcie nie wygląda dobrze. Co do kłódki to widywałem takie ale zawsze w grupach, wręcz całe mosty obwieszone kłódkami dlatego pomyślałem o tym, że może skupiłeś się tylko na jednej pomijając pozostałe.

profile.country.pl_PL.title
Rez-----
Początkujący

byłem na Litwie, zwiedzałem jedną z posiadłości, w której rezydowali Radziwiłłowie i w ogrodzie na mostku była owa kłódka przypięta, prawdopodobnie pamiątka po ślubie/weselu, który odbywał się w tymże miejscu, a była tylko jedna, szkoda.

profile.country.pl_PL.title
Bertone.
Poszukiwacz

Witam


1 – Lekko bym przyciemnił i ta łapa strasznie odciągą uwagę inną barwą zieleni.
Ogólnie kadr podoba się.

2 – Fajny pstryk i już… choć to spojrzenie nie zachwyca mnie aż tak bardzo


3 – Zbyt centralnie i zbyt mało dołu/góry

4 – Szkoda , że nie mogłeś uniknąć siatki , no cóż takie są uroki fotografii w zoo.
Co jeszcze może przeszkadzać to zbyt ostre światło

5 – Obejrzałem i zapomniałem

6 - Zbyt ostre światło i może lepszy byłby kadr w pionie




Pozdrawiam

__________"Niewiele rzeczy przybliża świat tak, jak czyni to fotografia. Dzięki niej odległe miejsca i ludzie stają się bliscy, a nasze życie bogatsze"__________