anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dołącz teraz - stań się częścią naszej społeczności!

Tomek69N czyli fotki "by the way"

profile.country.PL.title
Tomek69N
Poszukiwacz

Tomek69N czyli fotki "by the way"

Od czegoś trza zacząć :)

1 511 ODPOW. 1 511
profile.country.pl_PL.title
BuBu__
Początkujący

bardzo mi się podobają te zdjęcia :)

profile.country.PL.title
Tomek69N
Poszukiwacz

Zdjęcia czy zawartość? Technicznie wiele im brak więc traktuje je jako ciekawostki turystyczne. Rad jestem, że wzbudzają jakieś zainteresowanie. Ponadto nie odmówię odczytania zaleceń co do nich ;)

profile.country.pl_PL.title
doslav.
Poszukiwacz

Coś mi się widzi, że większość zaleceń to Ty doskonale znasz ;) A fotki robione do albumu/pamiątkowo podpadają pod inne zasady odrobine...

Krótko - zawartość bardzo, bardzo a technicznie do przełknięcia :D Szczególnie jak wziąć pod uwagę warunki w jakich były robione ;)

profile.country.PL.title
Tadeusz.O
Doradca

Tu odniosę się tylko do 45. ISO 200 f/11 i 1/10s. I narzekasz, że kiepsko. A było dać ISO 800 f/8 i miałbyś 1/80 (ok.) i nie poruszone zdjęcie. A lepiej mieć ziarniste (zaszumione trochę) zdjęcie, niż poruszone, na którym niewiele widać, więc nawet wyższe ISO.
Jak chcę mieć pamiątkę i nie da się inaczej (np. lampa, statyw...) nie boję się nawet ISO 3200 i szumofobów mam w głębokim poważaniu - lepszy klarowny szum niż mazy z poruszenia.
Zdarzyło mi się, że na spotkaniu towarzyskim miałem przypadkiem ISO6400 ustawione - ludzie z odbitek (10x15) byli zadowoleni (a szum było trochę widać - w cieniach).

I żeby nie było - egzotykę dalej podziwiam - fajna relacja :D :thumbsup:

------------------------------
fotoamator
profile.country.PL.title
Tomek69N
Poszukiwacz

Masz rację panie Tadeuszu ;) (parówa uzasadniona więc przyjmuje na grzbiet).
Jak wcześniej się usprawiedliwię, że przedtem pstrykałem analogiem i nie nawykłem do przestawki DINów bez wyciągania rolki :) ale z czasem i do tego udogodnienia się przyzwyczaję a jako człek wygodny wiem, że niechybnie nastąpi to szybko. ISO wysokich unikałem ale skoro piszesz to wiesz i mnie uspokoiłeś. Na 45 myślę, że pomimo braku poruszeń i tak niestety przepalone niebo byłoby. Trza filtry nabyć, bo moje stare na 49,52 i 55 a tu mam 62 teraz. Na razie w ramach zabezpieczenia przed kurzem nabyłem SKY. Może byłoby dobrze strzelić tą fotkę z mniejszą czułością ale błyskiem doświetlającym? Jak sądzisz? Tak, co by tygrysa zabić, skóry na nim nie psując ;)
Tak w ogóle to przez dzielnice muzułmańską szedłem nieomal objuczony oblubienicą moją więc miałem wolną tylko jedną rękę (wbiła we mnie pazury ze strachu tak ją nastraszył przewodnik, pomimo upału wdziała na siebie "podszyjny" strój) .

profile.country.PL.title
Tomek69N
Poszukiwacz

Od dwóch dni wisi stal w powietrzu i do tego ociekająca w związku z tym ciężko bez zegarka połapać się czy to dzień czy noc. Czasem przez moje okno coś widać i wtedy wygląda to tak jak na 51 a nieopodal chaty płynie sobie szumyk :)

mikael-----
Początkujący

witaj sasiedzie ,naprawde ladne fotki i gratuluje sprzetu te nocne fotki bardzo ladne kadry ,nie bede sie powtazac po Tadeuszu .wyzsze iso albo statyw ,ja kupilem statyw i bede zabieral wieczorem bo klimaty sa niesamowite .

profile.country.PL.title
Tomek69N
Poszukiwacz

Witaj choć sąsiedzie to bardziej pasuje do mojego kolegi, który przeniósł się w Twoje strony do Alesund czyli...ponad tysiąc km ode mnie ;) Drogą to cała doba jazdy po malowniczej Norge i ponad 1,4 tys.
Statyw chętnie nabędę ale solidniejszy niż poprzednio, bo zakupiony wcześniej w cieplutkiej Francji nie wytrzymał ciągłego transportu i eksploatacji za kołem polarnym :(
A nad ISO pracuję...

profile.country.PL.title
Paulina.
Poszukiwacz

Witam Tomku :)
Zdjęcia podobają Mi się :thumbsup:
Z ostatniego wrzutu oba dwa z naciskiem na...jednak oba :c4
pozdrawiam

profile.country.PL.title
Tomek69N
Poszukiwacz

No przebóg Paulina się do mnie odezwała ;) a już myślałem, że...
Dzięki :c2