anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dołącz teraz - stań się częścią naszej społeczności!

Troche moich poczatkow z Alpha

meow_fiz
Początkujący

Troche moich poczatkow z Alpha

Poddaje sie bezwzglednej krytyce ...

73 ODPOW. 73
meow_fiz
Początkujący
Znajomy-----
Początkujący

Zdjęcia fajne, ale najbardziej podobają mi się kolory w 2 pierwszych pozycjach. Obrabiałeś je jakoś komputerowo, jak nie to możesz podpowiedzieć z jakich ustawień korzystałeś? A to z samochodem świetne, aż oczy bolą jak się na nie patrzysz ;)

meow_fiz
Początkujący

Dzieki za comment:)

Pierwsze - wszystko na manualu bo obiektyw to leciwy Helios 58mm f2 (v2). Kolorki generalnie troche podciagane w Lightroomie (Clarity/Vibrance) oczywiscie z RAW-ow.

Znajomy-----
Początkujący

Ja mimo że mam możliwość auto, ale zawsze staram się robić na manualu, chyba że nie daję sobie rady, to wrzucam na auto. Czasami nie wychodzi... A co do róży, chyba dałeś troszkę za małą GO, tak mi się wydaje, róża nie jest cała ostra. Jeszcze powiedz mi jak udało Ci się uchwycić ten samochód, no naprawdę super pomysł i wykonanie.

meow_fiz
Początkujący

Roza - to byl test na maksymalnej dziurze - zdjecie mi sie spodobalo wiec zostalo. Fakt, ze cala ostra mogla by wygladac ladniej, ale chyba bliki by nie wyszly tak ciekawie.

Samochod - czas 1/20s stalem na lace obok drogi i prowadzilem obiekt od momentu jak sie pojawil z lewej do momentu jak zniknal z pola widzenia z prawej - strzelajalem serie liczac ze przynajmniej 1 wyjdzie ostre - wyszlo jedno:) Reszta w EXIFie siedzi.

czorny-----
Początkujący

sorry ale:
1 - centralny kadr w tym zdjęciu do mnie nie przemawia. Przeszkadzają trochę "te kółeczka" dookoła, i chyba jednak przydała by się tyci tyci większa GO by wszystkie płatki róży były ostre (w każdym razie ja bym tak wolał)

2- est krzywe i się obala, ciekawsze byłoby z pionowym kadrem IMHO

3- i to mogłoby być bardzo ciekawe zdjęcie, gdyby było widać na co patrzy się ta zakonnica. Wystarczyłaby gdyby to był np. kawałek nieba z chmurką. Oczywiście ukazanie takiego planu nie zawsze jest możliwe do wykonania, a w szerszy plan zazwyczaj wpadają takie nazwę to "śmieci" jak te postacie z tyłu, które dla kompozycji zdjęcia nie są zbyt korzystne. Ta fotografia z powodzeniem może być kolorowa i tylko na tym zyska. Czarno białe zdjęcia to wielka sztuka i mono powinno się stosować wtedy kiedy jest naprawdę potrzebne.

4. tło jest jednak dla moich oczu zbyt jasne i znowu centralny kadr choc tym razem nie tak bardzo psuje on zdjęcie.

5. fajnie linia liścia łamie kadr po przekątnej tylko, że temat zdjęcia - mucha jest trochę zbyt mała. Makro to raczej pokazanie czegoś małego na stosunkowo niewielkim tle.

6. nieciekawy kadr a auto jest przepalone

Wiem, że byłem bardzo krytyczny ale zrobić dobre zdjęcie to naprawdę wielka sztuka, a pstrykanie czegokolwiek i gdziekolwiek choć jest fajna frajdą nie zawsze wychodzi. Życzę udanych zdjęć bez zrażania się na opinie innych o tych zdjęciach... ;)

meow_fiz
Początkujący

Dzieki za krytyke czorny:)

meow_fiz
Początkujący

Tak sie zastanawiam nad uwagami Czornego. "Obalajacych sie" zdjec postaram sie wiecej nie zamieszczac :) Co do zakonnicy - bylo pelno "smieci" wokol - decyzja czy ciac to co wokol czy wogole olac zdjecie... pewnie pro-shooter by olal:) Samochod - czy przez przepalenie rozumiesz ogolne wrazenie, czy faktycznie chodzi o te kilka pikseli najjasniejszych punktow odblyskow swietlnych?

Dopytuje, bo chcialbym jednak uzyskac jakis improvement i nie zasmiecac forum kiepskimi zdjeciami.

Wrzucam jeszcze 3 i prosze o komentarze.

pozdrawiam

czorny-----
Początkujący

czy przez przepalenie rozumiesz ogolne wrazenie, czy faktycznie chodzi o te kilka pikseli najjasniejszych punktow odblyskow swietlnych?



Cały bok samochodu jest prześwietlony, za jasny, razi w oczy. Ale..... to może być jedynie kwestia mojego monitora, który mam nowy i być może nieprawidłowo skalibrowany. Przeszedłem z ctr'a na lcd i zauważyłem, że ze swoimi zdjęciami mam pewne kłopoty. Nie przywiązuj więc do tego aż tak dużej wagi. ;)