anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dołącz teraz - stań się częścią naszej społeczności!

Troche moich poczatkow z Alpha

meow_fiz
Początkujący

Troche moich poczatkow z Alpha

Poddaje sie bezwzglednej krytyce ...

73 ODPOW. 73
broasca
Początkujący

no to tak: ;) oczywiście to wszystko moje zdanie
1. Kolory w porządku (poza kilkoma przepaleniami na balkonie) tylko nie bardzo rozumiem dlaczego taki kadr...jest tu kilka elementów nieciekawie uciętych...jednym słwem brak mi tu motywu

2. A dlaczego ta doniczka ucięta? ;) I spróbowałabym albo zupełnie pominąć doniczki w tle, albo dać większa GO.

3. Jest dość interesujące...można by jeszcze spróbować innych kadrów...kolory sa dobre ;)

A tak ogólnie...to unikaj nieprzemyślanego ucinania przedmiotów w kadrze i zwracaj uwagę na te nie potrzebne w kadrze. Tak jak na trzecim zdjęciu z rogów wystają: jakaś roślina, część nieostrego muru i lampa. A moim zdaniem nic nie wnoszą do zdjęcia.

Pozdrawiam :rolling_eyes:

profile.country.PL.title
Tadeusz.O
Doradca

Ja tylko 2 słowa o zakonnicy.
Bardzo dobrze, że czarno-białe, kolor nic by nie wniósł. Natomiast wystarczyło poczekać kilka sekund (lub lekko się przesunąć) aby tych postaci w tle nie było. Są zupełnie zbędne i psują kadr. Poza tym b. dobrze. Pozostałe, niestety słabe (koledzy się już wypowiedzieli, dodam, że najlepszy ten kwiatek na tle muru i żaluzji, ale... coś jest nie tak co psuje odbiór - może proporcje trochę, nie wiem)

------------------------------
fotoamator
meow_fiz
Początkujący

Dzieki za rzeczowe uwagi. Nastepny post ze zdjeciami bedzie bardziej przemyslany. Ide szukac jakiejs zakonnicy:)

profile.country.de_DE.title
Bambi-----
Początkujący

Jak juz znajdziesz jakąś to zaciągnij ją na plażę i poczekaj tam na mnie ;) Najpierw ja bede odganiać nieporządane elementu kompozycji a pozniej Ty ;-)

Zatem do zobaczenia na plazy ;-)

P.S.
Ja swoich zdjec lepiej nie pokazuje, bo pewnie po komentarzach schowam aparat na strychu i przestane go uzywac nawet do robienia zdjec na imprezach rodzinnych ;)

P.S. 2
Zazdroszcze Alfy 700 :rolling_eyes:

Paweł
meow_fiz
Początkujący

Dodaje 2 zdjecia mojej drugiej polowki. Samochody na drugim chyba mi nie przeszkadzaja w odbiorze, ale pewnie skupiam sie tylko na Zonie wiec nie jestem obiektywny:)

profile.country.pl_PL.title
koteczek11
Początkujący

Druga fotka fajna a na pierwszej...... mi osobiscie przeszkadza ta biala plama w lewym rogu. pewnie spece powiedza skad sie wziela i co z nia zrobic :P no i szkoda ze obciales zonie toche wlosow

profile.country.PL.title
Lajam.
Expert

Portrety....nie podoba mi się konwersja do czarno-bieli. Oczy wyszły za ciemne. Poza tym dziwny kadr, taki "legitymacyjny" strasznie.

Drugie jest przerysowane użyciem zbyt szerokiego kąta. Spójrz jaka nieproporcjonalnie duża głowa wyszła na tym zdjęciu.

profile.country.PL.title
Tadeusz.O
Doradca

Widać, że obie fotki powstały w tym samym miejscu :) Na pierwszej ładnie rozmyte tło, drugiej tego brakuje i rzeczywiście, przy takim kadrowaniu trochę rozprasza. Lajam dobrze pisze - odsunąć się trochę dalej otworzyć bardziej przysłonę i będzie lepiej. W pierwszym te oczy są rzeczywiście z a ciemne - szczególnie prawe oko (modelki).
Jakie oświetlenie miałeś do tego? Zachmurzone niebo tylko, czy trochę dopaliłeś lampą?

------------------------------
fotoamator
meow_fiz
Początkujący

Wczoraj w Gdyni

meow_fiz
Początkujący

wynik malego eksperymentu