anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dołącz teraz - stań się częścią naszej społeczności!

Vena - Port na Helu

profile.country.pl_PL.title
Vena...
Nowicjusz

Vena - Port na Helu

Dawno nic w nie pokazywałam w Internecie, więc mam troszkę zaległości.
Na początek sesja na łódzkich targach Film Video Foto

Patrycja i Kamil
PICT8033-1.jpg

160 ODPOW. 160
profile.country.PL.title
Rutek68
Doradca

Piękne widoki, a 35 :c4 :c4 :c4

Sony 77 ob.28/2,8; 50-200/4-5,6; 35/1,8; 50/1.7; 135/2,8
Roby-----
Początkujący

Ładne kadry, jedynie na co bym zwrócił uwagę to by na 34 i 35 użyć mniej mocnej szarej połówki - niebo jest ciemniejsze niż jego odbicie w wodzie, a moim zdaniem by dobrze było to naświetlone, to oświetlenie powinno się równoważyć.

profile.country.pl_PL.title
Vena...
Nowicjusz

kris napisał(a):

32,33 - Ty ostrzegaj, żeby nie jeść/nie pić przed oglądaniem fotek 😜


Będą jeszcze ze 2 zdjęcia w tym stylu, więc specjalnie dla Ciebie postaram się pamiętać żeby ostrzec.

kris napisał(a):

masz dwa razy 33jkę :P


Nie będę już tego zmieniać bo komentarze nie miałyby sensu.
Dziękuję serdecznie wszystkim za odwiedziny i komentarze. Szczególnie AniX i krisowi, którzy znaleźli chwilę i chęć napisać obszerniejsze komentarze. :-)

kris napisał(a):

Szkoda jedynie, że zieleń górska wchodzi w niebieski odcień, ale to już detal


Miałam do wyboru zieleń wpadająca w niebieski, albo błękit wpadający w zieleń. Wybrałam pierwszą opcję jako mniejsze zło. Robić sklejki z 2 zdjęć mi się nie chciało :smileymrgreen:

kris napisał(a):

:c4 na tapetkę jak znalazł. Szkoda tej purpurowej dominanty na niebie (cookin ? )


Tak cokin. Nie pamiętam tylko konfiguracji. Albo sam gradient, albo gradient + połówka ND4. Patrząc na efekt obstawiam tą drugą opcję.
A propos cokina właśnie w Norwegii zachorowałam na filtr gradientowy (od 0 do 3 działek po całej wysokości filtra, czyli 121F). Świetna sprawa przy krajobrazie. Niestety ze staruszką Minoltą przez jej stosunkowo małą rozpiętość tonalną matrycy w porównaniu z aktualnymi aparatami filtry nd są absolutnie niezbędne. ND4, który mam jest zdecydowanie za słaby dlatego planuję zakup ND8. Myślę, że nie raz zdarzy mi się łączyć oba w razie potrzeby.

Roby napisał(a):

Ładne kadry, jedynie na co bym zwrócił uwagę to by na 34 i 35 użyć mniej mocnej szarej połówki - niebo jest ciemniejsze niż jego odbicie w wodzie, a moim zdaniem by dobrze było to naświetlone, to oświetlenie powinno się równoważyć.


Rzeczywiście tak powinno być, ale mówiąc szczerze bardzo lubię takie ciemne, wręcz dramatyczne niebo. Kwestia gustu.

Tomek69N napisał(a):

Jak nadepnąć to od razu lepiej ;)
Szkoda, że nie dotarliście do Troms. Mam kilka miejscówek ulubionych. Nie to nie ;)


Też żałuję, ale zabrakło czasu. Jest pretekst żeby pojechać tam kolejny raz. Pewnie jeśli finanse pozwolą to na jednym razie się nie skończy. Mam wiele miejsc, które chciałam zobaczyć, albo zobaczyłam, ale zbyt pobieżnie, a nie wystarczyło czasu. 2 tygodnie w Norwegii to niestety śmiesznie mało. Myślę, że po 2 tygodnie na południową i północną część kraju może okazać się zbyt mało.

profile.country.pl_PL.title
rakastan00
Poszukiwacz

35 zdecydowanie najlepsze z wrzutki

profile.country.pl_PL.title
Vena...
Nowicjusz

Kolejne 4 kiczyki. Zdjęcia pstryknięte gdzieś po drodze w kierunku Trondheim. Dwa pierwsze zrobione około godziny 22, zaś dwa pozostałe około północy. Dodam, że do koła podbiegunowego mieliśmy jeszcze około 2 dni dość intensywnej jazdy ;-)

profile.country.pl_PL.title
pablo_duch
Początkujący

dokladnie takie widoki pamietam z wyprawy az na Nordkapp :thumbsup: :(
pozdro

profile.country.pl_PL.title
Vena...
Nowicjusz
profile.country.pl_PL.title
kuraq.
Poszukiwacz

Czołem
Norwegijne miodne :c4
Z zimowych, to 41, ale bawry moim zdaniem takie jakieś dziwne :c20

profile.country.pl_PL.title
Vena...
Nowicjusz

kuraq napisał(a):

Czołem
Norwegijne miodne :c4
Z zimowych, to 41, ale bawry moim zdaniem takie jakieś dziwne :c20


Dzięki za komentarz :-) Barwy niestety nie mogą być inne jeśli na jednej ulicy są lampy rtęciowe i sodowe. Kompletnie różna temperatura barwowa powoduje całkowite pomieszanie z poplątaniem temperatury barwowej. Dodaj do tego obróbkę na laptopie, z nie czarujmy się starym i kiepskim wyświetlaczem, co daje mieszankę wybuchową ;-)

profile.country.pl_PL.title
Bertone.
Poszukiwacz

Hej :)

41 - ładnie , ładnie , kolorki mi pasują . Tylko wydaje się lekko lecące w lewo (chyba krzywo siedzę )

42 - tutaj kolorystyka nie podchodzi mi ale klimat jest :nauseated_face:

43 - a nie było ładniejszych tych jabłuszek ? ;)

44 i 45 - jakoś nie zatrzymały mnie na dłużej :|

Pozdrawiam

__________"Niewiele rzeczy przybliża świat tak, jak czyni to fotografia. Dzięki niej odległe miejsca i ludzie stają się bliscy, a nasze życie bogatsze"__________