anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dołącz teraz - stań się częścią naszej społeczności!

Warsztaty Sony Alfa Świerklaniec 24.10.2008 roku

profile.country.pl_PL.title
spolLacky1yifkw
Początkujący

Warsztaty Sony Alfa Świerklaniec 24.10.2008 roku

Jak już ktoś oglądnie moje zdjęcia to proszę o uwagi gdyż są one dla mnie cenne to najlepsza szkoła pozdrawiam wszystkich amatorów jak i pasjonatów :smileyarrow:

8 ODPOW. 8
profile.country.pl_PL.title
kasia_m-----
Początkujący

Drugie wogóle do mnie nie przemawia Para za bardzo rozmyta

MATRIX------
Początkujący

Pierwsze pytanie jakim aparatem robiłeś te zdjęcia?

Jeżeli chodzi o wykonanie, to fakt drugie zdjęcie również do mnie nie przemawia. Moim amatorskim okiem najlepiej wykonane jest zdjęcie numer jeden.

profile.country.PL.title
Rafiki.
Doradca

Cześć
Kilka uwag :) :
1. Publikuj mniejsze zdjęcia tak żeby mieściły się na ekranie np. 800x600
2. Pierwsze zdjęcie jest poprawne, dobrze wykorzystałeś liście jako tło
3. Zdjęcie drugie chyba nie do końca chodziło Ci o taki efekt. Druga sprawa to w pomieszczeniu, w którym fotografowaliście było chyba zbyt jasno, dla silnego efektu rozmycia.
4.Zdjęcie trzecie :
Dla mnie zdecydowanie najlepsze.
Ma fajny klimat z lekko zarysowanym tłem.
Nie do końca podoba mi się jednak kadr. Modelka jest zbyt centralnie.

profile.country.pl_PL.title
spolLacky1yifkw
Początkujący

Dzięki Rafale każda wskazówka jest cenna to dopiero pierwsze zdjęcia które wstawiłem i zauważylem że muszą mieć chyba z 70 kib co do drugiego zdjęcia to po zniejszeniu z 6mega straciło na jakości, ale dopiero zaczynam z fotografią no i w porównaniu do Twoich zdjęć to jeszcze lata świetlne pozdrawiam Łukasz :nauseated_face: :flushed:

profile.country.pl_PL.title
spolLacky1yifkw
Początkujący

witaj Matrix zdjęcia robiłem Sony alfa 300 ze standardowym obiektywem dzięki za uwagi dopiero się uczę ale wszystko w swoim czsie :slight_smile:

Poniżej zamieszczam jeszcze kilka zdjęc pozdrawiam Łukasz

profile.country.pl_PL.title
Andi-----
Początkujący

Lacky napisał(a):

Jak już ktoś oglądnie moje zdjęcia to proszę o uwagi gdyż są one dla mnie cenne to najlepsza szkoła pozdrawiam wszystkich amatorów jak i pasjonatów :smileyarrow:



Kochani ...apeluje ...naprawde mało konkretów. Forum alpha powstalo dla uzytkowników aparatów sony ... nie jest to tylko forum fotograficzne ale jak sądze dedykowane uzytkownikom tych aparatów. Jak ktoś chce dzielic sie fotografiami - ma fora fotgraficzne. Do czego nawiazuje ? Interesuje mnie jakie funkcje aparatu - wpłynely na efekt . Czy np . byla właczona funkacja D-R która automatycznie "doswietliła" ciemne obszary zdjecia ...a moze pomiar światła był robiony w jakis szczególny sposób itp itd.. w przeciwnym razie - jest to bizcie piany i strata czasu na ogladanie zdjeć / jak bede sie mial inspirowac to wezme zdjecia z National Geographic ... moze tak wiecej uzytecznosci i praktyki / pragmatyzmu w tych komentarzach - przydatnych podczas robienia kolejnego zdjecia ... Namawiam

wratislavian
Początkujący

zdjęcia z pierwszego postu:
1. cieżko cokolwiek zarzucic. fajny portret tylko ten listek na skraju zdjecia (środek góra) idciaga uwage właśnie w tamto miejsce. chociaż wiem jak cieżko zauważyc takie drobiazgi.
2. to jest troche dziwne. coś jakbyś ustawił długi czas i błysk na końcu naświetlania. no nie wiem. porażka
3. to jest całkiem przyjemne. chociaż mogło być więcej pani. kadr pionowy albo stanąć dalej. no i jak pisał rafiki za centralnie.

pierwsze zdjecie z drugiej seri zdecydowanie najladniejsze. tylko znowu stanać krok do tyłu. wiecje pani na pierwszym planie znaczy się:>

i w a ż n e. zostawiaj EXIF y

Rafiki napisał(a):

Cześć
Kilka uwag :) :
1. Publikuj mniejsze zdjęcia tak żeby mieściły się na ekranie np. 800x600
\


rafiki bez przesady:) taraz takie czasy ze jak Ci sie te fotki nie mieszcza na ekranie to lepiej sie nie przyznawać;pp

Andi ja wiem że jest późno i zmeczony jestem ale ja Cie czytam dwa razy i dalej nie czaje...

profile.country.pl_PL.title
Andi-----
Początkujący

wratislavian napisał(a):

zdjęcia z pierwszego postu:
1. cieżko cokolwiek zarzucic. fajny portret tylko ten listek na skraju zdjecia (środek góra) idciaga uwage właśnie w tamto miejsce. chociaż wiem jak cieżko zauważyc takie drobiazgi.
2. to jest troche dziwne. coś jakbyś ustawił długi czas i błysk na końcu naświetlania. no nie wiem. porażka
3. to jest całkiem przyjemne. chociaż mogło być więcej pani. kadr pionowy albo stanąć dalej. no i jak pisał rafiki za centralnie.

pierwsze zdjecie z drugiej seri zdecydowanie najladniejsze. tylko znowu stanać krok do tyłu. wiecje pani na pierwszym planie znaczy się:>

i w a ż n e. zostawiaj EXIF y

Rafiki napisał(a):

Cześć
Kilka uwag :) :
1. Publikuj mniejsze zdjęcia tak żeby mieściły się na ekranie np. 800x600
\


rafiki bez przesady:) taraz takie czasy ze jak Ci sie te fotki nie mieszcza na ekranie to lepiej sie nie przyznawać;pp

Andi ja wiem że jest późno i zmeczony jestem ale ja Cie czytam dwa razy i dalej nie czaje...




Dobre - jest rano więc i ja powiem to prosciej : 1. forum jest pod egida Sony - zakładam ze dla uzytkowników i sympatyków aparatów Sony i Minolty (oczywiście nie wykluczam że także innych) 2. Kazdy posiada sprzęt okreslonej klasy - a co za tym idzie okreslone funkcje w aparacie - wynikajace z parametrów technicznych aparatu 3. Komentarze do zdje są tak ogólnej natury , ze ktos kto je dostaje wie co zrobil źle , natomiast nikt nie mówi jak zrobic dobrze ... czyli nadal wie tyl ile wiedzial plus to , ze żle foci - w skrócie 4. lepszy komentarz byłby gdybu A. ktos wskazal mu na funkcje aparatu - i co moze z nimi zrobic przy ich uzyciu B. Powiedzial dokladniej jak on zrobilby to zdjecie - to samo zdjecie 5.Nawiazywanie do funkcji sprzetowych - moim zdaniem ma sens dla ludzi którzy nie potrafia wykorzystac funkcji posiadanych sprzetów ... 6. Zdawkowe komentarze - zbyt ogólne by komus dac sesnowna wskazówke - to bicie piany 7. Oczywiscie wiem co usłysze - zaden fotgraf nie podzieli sie swoim warsztatem 8. Malostkowość, bufonada i egoizm Polski - bo prawde mowiac fora dla zawodowców są gdzieś indziej 9. Moze warto powiazac forum Sony z posiadanym sprzętem sony i produktem tego sprzetu czyli zdjeciem wykonanym przez konretny sprzet? 10. Inni uzytkownicy innych aparatów - mogą dawac innego rodzaju cenne uwagi. 11. podsumowując: proponuje znacznie wieksze ustystematyzowanie tego chaosu inforacyjnego - o niklej wartosci merytorycznej .... 12. no i woja - juz wiem co sie bedzie dzialo ...szukam zwolenników ...którzy chce sie dzielić doświadczeniam a nie pozować na fotografów - z doswiadczeniem i zabłysnąc w świetle flashów . 13 (pechowe) Bez Urazy - pozdrawiam