anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dołącz teraz - stań się częścią naszej społeczności!

wojkra

ROZWIĄZANE
profile.country.pl_PL.title
wojkra
Poszukiwacz

wojkra

Witam.Jest to mój absolutny debiut z góry przepraszam za jakiekolwiek wpadki. Od niedawna mam alfę550 i próbuję się z nią zaprzyjaźnić.Dotychczas pstrykałem kompaktem Canon510 a wcześniej Zenitem E.Zdaje sobie sprawę że to co teraz chcę pokazać jest dalekie od tego co chcieli
byście oglądać ale pierwsze "koty za płoty".Proszę o komentarz.

410 ODPOW. 410
profile.country.pl_PL.title
wojkra
Poszukiwacz

Tadeusz napisał(a):

wojkra napisał(a):

Witam.Tadeusz dzięki za wizytę.O wietrze to tak asekuracyjnie że jest poruszone i brak ostrości.Pozdrawiam.


Wojciechu, zamiast asekuracji, trzeba się postarać trochę to: zdjęcie było zrobione na wietrze, na kołyszącym się liściu i to Minoltą jeszcze, plus Sigma 70-300. I nie jest to wycinek, tylko przycięte do kwadratu.
Może nie jest najlepsze, ale uważam je za przyzwoite.
A na czym polegało postaranie się? Ano stałem tam, nad tym motylkiem z 10 minut, zrobiłem :c18 30-40 zdjęć - to jedno się nadawało. Ja jestem z niego zadowolony.



Witam Tadeusz wiesz dobrze że zawsze podziwiałem Twój profesjonalizm i cierpliwość. Mnie tego brakuje i nie wiem czy to osiągnę (chyba już za późno). Bardzo często spotykam się z tym że moje zdjęcia są nie ostre i poruszone. Ważki jakie u mnie fruwają tak długo nie pozują ponad to moje Sony 70-300 chyba dla mnie jest za ciężkie. A jak zauważyłem jedynie zdjęcia zrobione przy pomocy tych obiektywów (tz.Sony 70-300 G i Sigma 105 f2.8 dg macro) znajdują w miarę pozytywną opinię na forum a nie wszędzie można wejść ze statywem czy "monopedem". Pozdrawiam.

profile.country.PL.title
Lajam.
Expert

wojkra napisał(a):

to moje Sony 70-300 chyba dla mnie jest za ciężkie.


:shock:
To jeden z lżejszych zoomów w tym zakresie ;)

Ja myślę, że po prostu musisz wziąć te lietadła na sposób czyli, wstać rano kiedy są jeszcze natrualnie "otępiałe" i wtedy można podejść dość blisko. Dobrze mieć ze sobą lampę zewnętrzną z dyfuzorem :)

profile.country.pl_PL.title
wojkra
Poszukiwacz

Witam.Lajam dzięki za wizytę ostatnio nie zdejmuję tego zooma a to kilka prób z kilkudziesięciu.

profile.country.PL.title
Tadeusz.O
Doradca

Zachodzik ładny, choć tak absolutnie centralny kadr, moim zdaniem, nie znajduje uzasadnienia. Gdyby iąć nieco tej czerni z dołu i trochę z boku :c18 moze lewego, tak by słońca znalazło sie w mocnym punkcie, m.z. poprawiłoby nieco odbiór.

Zaś samolot... pomijam kadr, ale zrobiłeś podstawowy błąd - zbyt krótki czas naświetlania, przez co smigło jest zamrożone w ruchu - wyglada niemal jakby stało.
Pnadto brakuje nieco ostrości (wyostrzasz po zmniejszeniu?) - choć to może być subiektywne - oglądam na lapku w pracy.
I szkoda, że tak od ogona - lepiej wyglądałby od przodu.
No i kadr - znów srodek - w tym przypadku zdjęciu dodaje statyki, a powinno być dynamiczne, wszak leci i to szybko, prawda?

------------------------------
fotoamator
profile.country.PL.title
akamel.
Doradca

Co do ważki, to nie obiektyw , ale cierpliwość jest bardzo wymagana.
Fociłem te owady 50 makro+ konwerter 1,5x i zdażało się, że siadały mi na palcu opartym na spuście migawki(szczególnie, gdy są zajęte polowaniem).
Pozdrawiam.

profile.country.pl_PL.title
wojkra
Poszukiwacz

Witam.Tadeusz,akamel dzięki za wizytę.Tadeusz większość tego typu zdjęć robię z balkonu a przestrzeni między blokami jest niewiele i by w kadrze nie znalazły się ściany sąsiednich bloków niema wielkiego wyboru,zdjęcie samolotu jest zrobione na tle ciemnego nieba tuż przed burzą i przycięte do małego prostokąta.Pozdrawiam.

profile.country.PL.title
Tadeusz.O
Doradca

Wojkra, ja nie piszę uwag po, byś się tłumaczył jak było trudno, tylko po to, by kolejne zdjęcia były lepsze :thumbsup:
Bywają niepowtarzalne sytuacje, które uwiecznione warto pokazać, nawet jeśli nie spełniają norm jakościowych. Jednak większość zdjęć da się zrobić inaczej - lepiej. Nasz uwagi sa po to, by pokazujący swoje zdjęcia nauczyli się nie tylko co należy zmienić, ostrzejszej samooceny, by dążyć do perfekcji i pokazywać (spośród setek zrobionych) tylko te warte pokazania.
Powodzenia!

------------------------------
fotoamator
profile.country.pl_PL.title
wojkra
Poszukiwacz

Witam.Tadeusz dzięki za wizytę myślę że to zdjęcie jest lepsze od poprzednich.
Pozdrawiam.

profile.country.pl_PL.title
tobaszc53
Początkujący

wojkra napisał(a):

Witam.Tadeusz dzięki za wizytę myślę że to zdjęcie jest lepsze od poprzednich.


zdecydowanie tak :smileythumbsup:

..shprot..
profile.country.pl_PL.title
lopeezzz
Początkujący

przyłącze się, zdecydowanie tak :thumbsup: