anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dołącz teraz - stań się częścią naszej społeczności!

wojkra

ROZWIĄZANE
profile.country.pl_PL.title
wojkra
Poszukiwacz

wojkra

Witam.Jest to mój absolutny debiut z góry przepraszam za jakiekolwiek wpadki. Od niedawna mam alfę550 i próbuję się z nią zaprzyjaźnić.Dotychczas pstrykałem kompaktem Canon510 a wcześniej Zenitem E.Zdaje sobie sprawę że to co teraz chcę pokazać jest dalekie od tego co chcieli
byście oglądać ale pierwsze "koty za płoty".Proszę o komentarz.

410 ODPOW. 410
profile.country.pl_PL.title
wojkra
Poszukiwacz

cd.

profile.country.pl_PL.title
wojkra
Poszukiwacz

cd.

profile.country.pl_PL.title
wojkra
Poszukiwacz

cd.

profile.country.pl_PL.title
wojkra
Poszukiwacz

cd.

profile.country.pl_PL.title
wojkra
Poszukiwacz
profile.country.pl_PL.title
pablo_duch
Początkujący

czemu dodajesz pojedynczo fotki-smiało wiecej mozna dodac!!!!
22 ladne kolorki,a co do reszty fotek-centralizujesz to co chcesz pokazac i do konca nie przemyslane kadry-taki ciut nie ładzik-ale to moje amatorskie zdanie.
nie poddawaj sie i cwicz

aha zapomniałem-nawet 18 mi sie widzi
17-jak bym podszedł blizej i moze czas wydluzył i strzał w pionie :thumbsup:

profile.country.pl_PL.title
wojkra
Poszukiwacz
profile.country.pl_PL.title
nepray
Użytkownik

Witam :)

Tak okiem amatora: to co nemesis i pablo_duch napisali jest aktualne ;) (a to są naprawdę dobre rady dla początkującego, jako i ja jestem ;) ). Odbiorca nie wie, co się działo w momencie wciśnięcia spustu migawki - wiesz to Ty. I wic polega na tym, żeby samo zdjęcie to opowiedziało.

26 - strasznie moje oko szuka motywu przewodniego, punktu zaczepienia - nie wiem, co jest istotne, co chciałeś pokazać. najbardziej uwagę przyciąga... gałąź, bo wybija się kolorystycznie.

27 - trochę niechlujny kadr (alejka w LG). I ja bym podszedł do krzaczka z bardziej żabiej perspektywy.


28 - najbardziej z ostatniej wrzutki. Tylko szkoda, że są przypadkowi ludzie ;) I coś w LD. No i centralnie - może warto przekadrować? Z doświadczenia wiem, że późniejsza obróbka wiele daje zdjęciom. A jest z czego ciąć przy Twoim aparacie ;)


Pozdrawiam i wielu udanych zdjęć życzę! Dużo fajnej zabawy przed Tobą :)

profile.country.pl_PL.title
wojkra
Poszukiwacz
Methos-----
Początkujący

Witam
Takie moje szybkie spostrzeżenie: może warto się skupić na jednym konkretnym temacie - wybrać jedno lub dwa zdjęciach najlepsze z całej serii, poświęcić choć 5min na obróbkę i dopiero wrzucić na forum do oceny. Sądzę, że tak byłoby lepiej niż (osobiście odnoszę takie wrażenie): "byłem na spacerze, zobaczcie co udało mi się pstryknąć". Tworzy Cie się tu niepotrzebny chaos i ewentualne dobre zdjęcie znika wśród reszty.

Co do zaprezentowanych zdjęć - nr 12 byłoby fajne gdyby:
kadr przesunięty bardzie w lewo, zastosować perspektywę żaby, zakończenie kadru (w tym przypadku pomnika- jago najdłuższa końcówka na ziemi) w prawym dolnym rogu z prawą stroną kadru pozostawiona pusta.
Należało by zastosować tu zasadę "złotego trójpodziału" lub "spirali". Zresztą polecam poczytać: TUTAJ

Taka skromna pomoc - mam nadzieję, że się przyda.