anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dołącz teraz - stań się częścią naszej społeczności!

wojkra

ROZWIĄZANE
profile.country.pl_PL.title
wojkra
Poszukiwacz

wojkra

Witam.Jest to mój absolutny debiut z góry przepraszam za jakiekolwiek wpadki. Od niedawna mam alfę550 i próbuję się z nią zaprzyjaźnić.Dotychczas pstrykałem kompaktem Canon510 a wcześniej Zenitem E.Zdaje sobie sprawę że to co teraz chcę pokazać jest dalekie od tego co chcieli
byście oglądać ale pierwsze "koty za płoty".Proszę o komentarz.

410 ODPOW. 410
profile.country.pl_PL.title
Quartz.
Użytkownik

268 - ładnie, ładnie, tylko ostrość lekko na liść uciekła chyba :c18

profile.country.pl_PL.title
wojkra
Poszukiwacz

Witam.Dzięki za wizytę shprot,lopeezzz,Quartz mam tu takie zdjęcie może nie tylko do albumu babuni ?

profile.country.pl_PL.title
wojkra
Poszukiwacz

Witam.Taki tam portrecik.

profile.country.pl_PL.title
wojkra
Poszukiwacz

Witam :c37

profile.country.pl_PL.title
alpol6
Poszukiwacz

Witam
Taki tam portrecik wydaje mi sie nie ostry i tak jakby poruszony.

profile.country.PL.title
Tadeusz.O
Doradca

Tak oglądam te portrety, oglądam i zastanawiam się co napisać, bo uczucia mam mieszane. Ale (biorąc poprawkę na to, że portrety nie są moją najmocniejszą stroną) spróbuję...

269 - portret, jako taki, podoba mi się - ładnie oświetlony, m.z. poprawnie skadrowany, ale...
- jak alpol6 napisał - nieostry, poruszony. Zakłądam, że nie masz statywu i robisz dalej zdjęcia z ręki (gdybyś używał statywu, należałoby wyłączyć stabilizację), to pomimo stabilizacji zastosowany czas naświetlania (1/15s) jest stanowczo zbyt długi. A dlaczego taki jest? Bo przesłona jest zbyt mała. Po co f/11 do portretu? Przy ogniskowej 105mm, czas naświetlania winien wynosić maksimum 1/125, albo być jeszcze krótszym. A wystarczyło zwiększyć przysłonę, ba - otworzyć ją całkiem, ustawić ostrość na oczy i byłoby pięknie.
Z exifu wynika, że użyty był obiektyw Minolta 100-300 APO. Po otwarciu do f/4,5 i trybie A, czas ustawiłby się na ok 1/125 i powinno być dobrze.

270 - tu z kolei jest zupełnie co innego. Konwersja do cz-b, jak dla mnie wystarczająco dobra (zawsze może być lepiej, ale to szczegół), ale co to za plama w PG (prawy górny róg)? wygląda jak duszek Kacper do góry nogami :nauseated_face:
- mam wrażenie, że to zdjęcie też jest lekko poruszone. Przy użytym obiektywie wg exifu "Gienek" 70-300 z przysłoną f/8 obraz powinien być ostry jak żyletka, a tymczasem... coś nie tak. Sporo na pewno zjadła kompresja i może brak odpowiedniego wyostrzenia po zmniejszeniu, ale i tak wygląda na ździebko poruszone. Czas 1/40s przy ogniskowej 70mm to już lepiej, niż przy poprzednim portrecie (1/15s przy 105mm), ale i tak za długo - właściwy czas to 1/90s lub krócej.
Poza tym "Gienka" nie trzeba przymykać - do bliskiego portretu najlepszy jest na pełnej dziurze - GO się zmniejszy, a ostrość jest wystarczająca.

A propos kompresji jpg. Forum dopuszcza zdjęcia o wadze do 400kB - warto z tego korzystać. I wyostrzyć (z umiarem!), bo przy zmniejszaniu zawsze ostrość "siada".

I właściwie tyle. Nawymądrzałem się. Może ktoś mnie poprawi - jak pisałem, portrety to nie moja "działka".

------------------------------
fotoamator
profile.country.pl_PL.title
wojkra
Poszukiwacz

Witam. Alpol6 i Tadeusz dzięki za wizytę i uwagi.Kierując się jednym z poprzednich wpisów z wdzięcznością przyjmuję wszelkie uwagi ale tłumaczenia z mojej strony dlaczego tak a nie inaczej zrobione są moje zdjęcia nie będzie.Natomiast na ile to możliwe wnioski będę wyciągał.
Pozdrawiam.

profile.country.PL.title
Tadeusz.O
Doradca

Pozwolę sobie skomentować.
Technicznie, bo jak wspominałem, na portretach znam się słabo...
1. Co się stało z prawym okiem modelki? Skąd te plamy - bardzo rzucają się w oczy.
2. Trochę brakuje mi szczegółów w LD (lewym dolnym rogu) - wygląda mi to na mocne przepalenie.
3. Jak dla mnie trochę za mocny kontrast (ale to może być kwestią gustu i zamierzenia autora)
4. Ponowię wcześniejszą uwagę - po co taka mocna kompresja degradująca obraz? 90 KB to trochę mało. Forum dopuszcza do 400KB.
5. Szkoda, że tym razem usunąłeś exif - przydaje się do oceny.

Poza wspomnianym przepałem, nawet niezła (jak dla mnie) konwersja na cz-b.
Uwzględniając powyższe uwagi, jestem... raczej na tak :D

------------------------------
fotoamator
profile.country.pl_PL.title
wojkra
Poszukiwacz

Witam.Dzięki Tadeusz za odwiedziny na mojej stronie.Co do oka takie jest od urodzenia i na czarno-białym tego nie widać jedno oko jest ciemniejsze od drugiego.Natomiast wszelkie uwagi przyjmuję z pokorą a ponieważ jestem samoukiem do wszystkiego dochodzę metodą prób i błędów to takie uwagi są dla mnie bardzo cenne i tego oczekuję bo pomogą mi w lepszym widzeniu zdjęć jakie wstawiam na forum.Pozdrawiam.

profile.country.PL.title
Tadeusz.O
Doradca

wojkra napisał(a):

jedno oko jest ciemniejsze od drugiego

Nie chodzi mi o ciemniejsze oko, tylko o plamy na białku. Nawet jeśli to naturalna uroda, to należałoby to usunąć w portrecie. Tak uważam :c22

------------------------------
fotoamator