anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dołącz teraz - stań się częścią naszej społeczności!

Wprawki

profile.country.pl_PL.title
Krzysztof1966
Nowicjusz

Wprawki

:c37 Witam wszystkich chętnych do obejrzenia i skomentowania moich wprawek w fotografowaniu. Miałem wprawdzie kiedyś krótką przygodę z fotografią ale to zamierzchłe czasy :) zaczynam od początku i może coś z tego wyjdzie, mam nadzieję. Proszę o wskazówki. Przeglądałem galerie i ciężka będzie moja droga :c6

9 ODPOW. 9
profile.country.PL.title
piotruso
Znawca

Krzysztof1966 napisał(a):

:c37 Witam wszystkich chętnych do obejrzenia i skomentowania moich wprawek w fotografowaniu. Proszę o wskazówki. Przeglądałem galerie i ciężka będzie moja droga :c6



:c37
Witaj.
Pozwolisz, że odniosę się tylko do jednego ze zdjęć - 4. inscenizacja bitwy.
Temat fajny ale to zdjęcie o wiele lepiej kadruje się w proporcjach 3:2. Zbyt dużo bałaganu nic nie wnoszącego do zdjęcia (a nawet przeszkadzającego). Spróbuj ciaśniejszego kadru (a może jest to krop z większej całości i może - jeżeli chcesz w 16:9 - znajdzie się kadr bardziej przesunięty w lewo).

profile.country.pl_PL.title
Krzysztof1966
Nowicjusz

Wszystkie wskazówki są bardzo istotne, dziękuję. Jak pisałem zaczynam zabawę i na tę chwilę pstrykam raczej dla chęci poznania sprzętu, jego możliwości, więc tematy są raczej przypadkowe :)

profile.country.PL.title
piotruso
Znawca

Krzysztof1966 napisał(a):

Wszystkie wskazówki są bardzo istotne, dziękuję. Jak pisałem zaczynam zabawę i na tę chwilę pstrykam raczej dla chęci poznania sprzętu, jego możliwości, więc tematy są raczej przypadkowe :)



No to jeżeli mogę jeszcze słowo to tym razem odniosę się do zdjęcia 5.
Piszesz, że zaczynasz przygodę od nowa, po latach rozbratu. Musisz zacząć lubić komputer i programy do obróbki. W tej chwili fotografia ma chyba więcej z fotografiki (znak czasu) i nawet zdjęcia wykonane w szary dzień można uatrakcyjnić, pokazać inaczej. W wypadku w/w zdjęcia powinieneś histogram przysunąć do prawej strony i dołożyć kontrastu (jaśniej i bardziej kontrastowo) - będzie efektowniej :c20 .
Co do tematów to każdy temat jest dobry, każda okazja jest dobra aby fotografować. Fotografia nie zmieniła się od najdawniejszych czasów tylko sprzęt do wykonywania zdjęć. Nawet fotografując z chęci poznania sprzętu można starać się kadrować odpowiednio, wybierać odpowiednie obiekty (szczególnie, gdy znasz podstawy).

profile.country.pl_PL.title
Krzysztof1966
Nowicjusz

Fakt, bardzo dużo się zmieniło (na lepsze). Nabyłem drogą kupna AP Elements 10 i zamierzam się podkształcić :) Wrzucone fotki są dziewicze bez poprawek :) Gdy kiedyś bawiłem się w fotografowanie to pamiętam, że podstawowym "programem" do obróbki był powiększalnik, wywoływacz, utrwalacz i suszarnia :).

profile.country.pl_PL.title
Krzysztof1966
Nowicjusz

I zapomniałem dodać, że wszystko b/w :c22

profile.country.PL.title
piotruso
Znawca

Krzysztof1966 napisał(a):

Fakt, bardzo dużo się zmieniło (na lepsze). Nabyłem drogą kupna AP Elements 10 i zamierzam się podkształcić :) Wrzucone fotki są dziewicze bez poprawek :) Gdy kiedyś bawiłem się w fotografowanie to pamiętam, że podstawowym "programem" do obróbki był powiększalnik, wywoływacz, utrwalacz i suszarnia :).



Nie, nie na lepsze. Na inne.

profile.country.pl_PL.title
Krzysztof1966
Nowicjusz

Masz rację, na inne. Przy okazji, obejrzałem :c25 sobie Twoje fotopstryki, muszę wziąć się ostro do roboty :c22 .

profile.country.en_GB.title
mamakuby
Poszukiwacz

2 - zapowiadała się ciekawie na miniaturce...
5 - za ciemno , za buro...
Podpiszę się pod tym co napisał piotruso - odrobina obróbki z pewnością by nie zaszkodziła....

profile.country.pl_PL.title
Krzysztof1966
Nowicjusz

Dzięki za wskazówki :) postaram się zrobić poprawki i następnym razem wstawię kilka innych, mam nadzieję, ciekawszych fotek :c22