anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dołącz teraz - stań się częścią naszej społeczności!

65'XD9305+sounbar=brak audio+Netflix

ROZWIĄZANE
profile.country.PL.title
Michal_TJE.
Użytkownik

65'XD9305+sounbar=brak audio+Netflix

Witam od ponad roku taki zestaw nigdy nie zawiódł...

nic nie zmianiałem w podłączeniach a mam taką konfigurację

Dekoder - HDMI - TV - HDMI 4/ARC - soundbar.

W ustawieniach dźwięku opcja głośniki "System Audio".... i cały czas bije komunikat z ekranu 

jesli brak dźwięku podłacz kabel do wejscia hdmi 4/ARC... oczywiście okablowanie sprawdzone...

brakło mi pomysłów...

ok 3 tygodnie temu poszło update do A 7,0 ustawienia fabryczne były...

michał.

Tagi (1)
1 ZAAKCEPTOWANE ROZWIĄZANIE

Zaakceptowane rozwiązania
profile.country.PL.title
Michal_TJE.
Użytkownik

HT ZF9 stoi od kilkudziesięciu minut u mnie na półce i mogę spokojnie uznać to jako rozwiązanie probelmu z Fidelio B8 :slight_smile:

testuje zobaczymy jak w praniu

kompatybilnośc z xd9305 = pełna,,,

Wyświetl rozwiązanie w oryginalnym poście

24 ODPOW. 24
profile.country.PL.title
Michal_TJE.
Użytkownik

Witam rano.. męczyłem się pół nocy z tą przypadłością i nic 😞

niestety, ale mam do Was prośbę o sprawdzenie i potwierdzenie :

saundbar Philips Fidelio B8 czyli górna półka sprawdzone wczoraj z inneymi urządzeniami czyli wykluczam całkowicie błąd sounbara...

soundbar mam podłączony kablem HDMI w TV do HDMI 4/ARC, a sprawdzają menu TV "Lista urządzeń Bravia Sync"

mam tak urządzenie=system audio >wejście HDMI 1 >Typ Fidelio B8

tuner nc+ (uruchomione CEC) =Rekorder 1 >wejscie HDMI2 (tu się zgadza)

czyli o co chodzi z tym audio ze nie pokazuje mi ze fizycznie mam go podpiętego pod HDMI 4/ARC ???

przypominam z posta wyżej ze po uruchomieniu tunera pokazuje się mniej więcej 20 sekund ten komunikat:

"System audio został podłączony. W razie braku dźwięku podłącz system do portu HDMI 4/ARC"

czyli co port HDMI 4/ARC mi zaginął w akcji ? mając fizycznie kabel tam wpięty TV nie widzi tego kabla ,,,,

nie wiam te cuda zaczęły się ewidentnie po update do A 7.0... czuję bezsilność siedze w podłączeniach/kablach od wielu lat ale tu jestem bezsilny...

P.S. zostawiając takie podłaczenia : "Dekoder - HDMI - TV - HDMI 4/ARC - soundbar" dodając kabel optyczny = TV > soundbar (przełaczając soundbara na tryb Optical) wszystko zaczyna działać idealnie  - choć wiem, że to nie jest wyjście z sytuacji i nie o to w tym chodzi...

prosze o pomoc.

dziękuję 

Michał.

Tagi (1)
profile.country.PL.title
zbygaaj
Doradca

Wiesz co ja dałem sobie spokój z takimi połączeniami nikt nie ma pomysłu a to wciąż nie działa to samo było z Netflix przy Androidzie 5 jak był włożony wtyk do słuchawek można było uzyskać 5.1 ani w Androidzie 6 ani już w 7 nie działa także zamiast soundbara podepnij zestaw komputerowy 2.1 Creative (100zł) albo coś innego i ciesz się dźwiękiem soundbar miałem 2 dni oddałem w czorty.Nie wiem co ktoś ma na myśli pisząc nowe oprogramowanie wycinając funkcje ,które są przydatne albo to jest pisane od nowa i nie uwzględniane albo ktoś olewa to ewidentnie.

profile.country.PL.title
Michal_TJE.
Użytkownik

temat rozwiązany przynajmniej od strony SONY: otrzymałem odpowiedź:

Nawiązując do zgłoszenia, uprzejmie informuję, że brak synchronizacji pomiędzy urządzeniami jest możliwy, pomimo tego, że sprzęt jest nowy. Są to urządzenia różnych marek. Żaden producent nie zapewni pełnej kompatybilności ze sprzętem innej firmy. Sterowanie urządzeń odbywa się tylko dzięki przewodom HDMI.

Każde urządzenie, które jest połączone z siecią, mogło się zaktualizować. Zmiany, które zachodzą w oprogramowaniu, mogą wpływać na połączenie konkretnego modelu z innym urządzeniem.

kurde, czy to naprawdę się dzieje ? czy tylko mnie ktoś wpuszcza w żart ?

czy system ARC jest dedykowane dla indywidualnej firmy ? nie to system ogólny po to stworzony aby był kompatybilny pomiedzy każdym urządzeniem...

czyli, że jak założe opony do samochodu nie dedykowane przez producenta to nie pojedzie ?

ja nie wierzę w to

czekam na odpowiedź producenta soundbra...

na ta chwilę proszę Was o podpowiedź czy mogę pomimo, że mam połaczone kablem HDMI ARC dodać kabel optyczny ? (HDMI ARC do sterowania audio pilotem od TV a optyk do słuchania audio) nie no w XXI wieku takie cuda... a myslałem, że już wszystko widziałem i... słyszałem 

Tagi (1)
profile.country.PL.title
TomTheMenace
Użytkownik

Spróbuj "zrestartować" Bravię Sync: wyłącz usługę, zrestartuj TV, włącz usługę i podłącz jeszcze raz wszystkie urządzenia pod synchronizację.

profile.country.PL.title
Michal_TJE.
Użytkownik

... kilkakrotnie to robiłem... jedyne to nie przywrcałem ustawień fabrycznych... nie chce mi się konfigurować od początku wszystkiego...

ale sprawa jest wyjasniona... Sony twierdzi ze przyczyna taka ze soundbra nie mam produkcji Sony...

a Philips twierdzi ze skoro pod inny TV wszyskoe działa (sprawdzałem na Samsungu=chodzi jak strzała na ARC)  to nie mam prawa nic rościć... więc niech nikt nie piszę ze system HDMI/ARC jest globalnym rozwiązaniem dla przesyłu audio,,, szkoda ze Sony ne pisze na pudełkach ze TV bedzie komppatybilne wyłacznie z określonymi produktami... z resztą Philips również... jadą na Opticalu mając w jednym i drugim urządznie dostęne HDMI ARC... szkoda gadac

miłego dnia

Tagi (1)
profile.country.PL.title
djrychu
Expert

Witam,

 

@Michal_TJE. wg mnie akurat HDMI ARC powinno działać ale za obsługę sterowania odpowiada HDMI CEC, który u każdego producenta nazywa się inaczej np. Sony Bravia Sync, Philips EasyLink, Lg SimplLink etc. przez co niby wspólny standard ale niesety nie do końca komatybilny pomiędzy sprzetem różnych firm.

 

Pozdrawiam

profile.country.PL.title
Michal_TJE.
Użytkownik

witam ... śledzisz www praktycznie cały czas pomagasz użytkownikom bardzo mmocno ...

sam widzisz, że jest dośc spory problem z audio po update do A7...

nie ucieknie się od tego...

ja tez jestem zdania ze ARC jest takim standardem, że sprzety nie powinny wybrzydzać...

powinno działac a... nie działa..

trzeba czekać i mieć nadzieję , że ktoś sie pochyli i dopisze jakiegoś fixa do tego problemu...

Tagi (1)
profile.country.PL.title
Guzik4567
Nowicjusz

Hmm, może tutaj znajdziesz jakieś pomocne odpowiedzi?

http://forum.android.com.pl/forum/1777-android-tv/

profile.country.PL.title
Michal_TJE.
Użytkownik

... dzięki napisałem tam... trzeba "łapać" się wszystkiego/wszędzie,

ale tak jak pisałem wcześniej i po rozmowie z Philipsem oraz po korespondencji z Sony

tu probelm leży w oprogramowaniu... okablowanie/ustawienia tu raczej nie ma nic do tego...

powiem tylko dla zainteresowanych, że przy sprzęcie tej klasy audio po Optical jest conajmniej 30% mniej soczyste dla ucha... jednak ARC daje bardzo duzo w tym temacie...

Tagi (1)