anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dołącz teraz - stań się częścią naszej społeczności!

BD-S490 - dostępność usług VoD

ROZWIĄZANE
profile.country.pl_PL.title
Pan_Lex
Początkujący

BD-S490 - dostępność usług VoD

Zastanawiam się nad zakupem wyżej wymienionego modelu, jednak mam małe pytanie - czy modele dystrybuowane na terenie Polski mają możliwość zainstalowania usługi netflix, BBC iPlayer, 4oD, TVN Player (najlepiej jednocześnie, bez przywracania ustawień fabrycznych). Część czasu spędzam w Polsce a część poza granicami naszego kraju i chciałbym móc używać tego odtwarzacza głównie do wyżej wymienionych aplikacji.

Wedle informacji pod adresem: http://support.netflix.com/en/node/443 odtwarzacz ten współpracuje z Netflixem.

1 ZAAKCEPTOWANE ROZWIĄZANIE

Zaakceptowane rozwiązania
profile.country.pl_PL.title
Pan_Lex
Początkujący

Zakupiłem ten model i sprawa wygląda następująco. Po zmianie kraju należy wejść w Ustawienia -> Resetuj -> Inicjalizuj ustawienia osobiste i następnie w menu Wideo pobrać ponownie zawartość internetową. Niestety resetowanie usuwa hasła do serwisów premium, więc należy je ponownie wpisywać po zmianie lokalizacji.

Wyświetl rozwiązanie w oryginalnym poście

6 ODPOW. 6
profile.country.pl_PL.title
Mylagos
Użytkownik

Witam.

Myślę, że jeśli jest ten odtwarzacz na liście współpracujących urządzeń to myślę, że nie będzie problemu. Według mojej wiedzy, to do jakich serwisów VoD mamy dostęp zależy od IP jakie otrzyma odtwarzacz. Polskie IP - polskie serwisy.





profile.country.pl_PL.title
stubbs.
Użytkownik

Panie_Lex pamiętaj o tym, że oprogramowanie jakie jest wewnątrz urządzenia (tu S490) może różnić się między krajami w których ten Blu-Ray jest dystrybuowany.

Na dwód podsyłam link i cytat z aktualizacji oprogramowania do S490:

http://www.sony.pl/support/pl/product/BDP-S490/downloads/BDP7G_v0438


Ograniczenia: Aktualizacja jest przeznaczona wyłącznie dla odtwarzaczy Blu-ray sprzedawanych na tere...


Przez zakupem polecam sprawdzić możliwości oprogramowania.
P.S. TVN Player, Ipla i inne polskie serwisy działają tylko z polskim IP o czym wcześniej pisał Mylagos.

Pozdrawiam Stubb
profile.country.pl_PL.title
Pan_Lex
Początkujący

Dziękuję uprzejmie za wszelakie odpowiedzi.

Zacznę od końca:

Oczywiście, zdaję sobie z tego sprawę, że TVN Player i Ipla będą mi działały na terenie Polski a 4oD, BBC iPlayer i Netflix na terenie UK. Jedyne pytanie jakie mi się nasuwało to czy jest możliwość posiadania zainstalowanych aplikacji jednocześnie. Powiedzmy że zjeżdżam do Polski i po prostu podpinam sprzęt do sieci i oglądam, czy też muszę przywrócić ustawienia fabryczne, wybrać kraj i dopiero wtedy mi zadziała.


Chyba mój przypadek jest tak nietypowy, że będę musiał sprawdzić poprzez zakup (najlepiej w czasie gdy będę miał krótki wyjazd) i w ciągu 10 dni najwyżej zwrócić.


Raz jeszcze dziękuję.

profile.country.pl_PL.title
Mylagos
Użytkownik

Jeśli dobrze pamiętam w opcjach jest możliwość odświeżenia zawartości internetowej ( nie pamiętam jak ona dokładnie się nazywa) i myślę, że jej użycie tej opcji w zupełności wystarczy. Przywracanie ustawień fabrycznych brałbym jedynie pod uwagę w ostateczności.

profile.country.pl_PL.title
Zimny_
Użytkownik

Treści internetowe są przydzielane poprzez adres IP. Po podłaczeniu do netu odtwarzacz lokalizuje poprzez ten adres i przydziela kanały. Jeśli zlokalizuje urządzenie w UK, będziesz miał treści z tego kraju. Nie sprawdzałem tego w przypadku braku odświeżania treści, ale sądzę że jest to automatycznie. Moim zdaniem jest to spowodowane wykupionymi prawami autorskimi przez właścicieli kanałów. Nie wszystkie treści mogę być wyświetlane w różnych krajach.

profile.country.pl_PL.title
Pan_Lex
Początkujący

Zakupiłem ten model i sprawa wygląda następująco. Po zmianie kraju należy wejść w Ustawienia -> Resetuj -> Inicjalizuj ustawienia osobiste i następnie w menu Wideo pobrać ponownie zawartość internetową. Niestety resetowanie usuwa hasła do serwisów premium, więc należy je ponownie wpisywać po zmianie lokalizacji.